ТОВ «Світловодський річковий термінал» – підприємство, де дбають про людей

На Світловодщині є досить багато підприємців, які дбають не лише про розвиток свого бізнесу, а й переймаються соціальними питаннями людей, які в них працюють, підтримують соціально значущі заклади тощо. Таким підприємством є Світловодський річковий термінал, заснований у 2013 році. Виконавчим директором Світловодського річкового терміналу працює людина, яка живе своєю справою, – Володимир Хиля. З ним я і говорила про специфіку роботи річкового терміналу, про людей, які тут працюють.
На питання, з якою динамікою розвивається підприємство, Володимир Анатолійович зазначив, що кожен рік не схожий на попередній, і не можна наперед прогнозувати, яким він буде для підприємства.
– Ми залежимо від того, які врожаї отримають наші сільгоспвиробники, а результат роботи сільгоспвиробників у великій мірі залежить від погодних умов. Наш молодий колектив прикладав максимум зусиль, аби підприємство запрацювало на повну потужність. З самого початку елеватор розпочав відвантаження зерна на водний транспорт, хоча переважна більшість продукції транспортувалася залізницею, – каже Володимир Анатолійович. – Нині ж ситуація змінюється: майже дві третини зерна ми перевозимо водним транспортом і лише одна третина – залізницею. Це пов’язано з тим, що «Укрзалізниця» не завжди може вчасно надати вагони для перевезення зерна, а в нашій справі простій неприпустимий, все має йти за планом і у конкретні терміни: і прийом зерна, і його відвантаження. Світловодський річковий термінал придбав чотири баржі та два буксири, які сьогодні готують до роботи, – говорить Володимир Хиля.
А транспорт цьому підприємству конче необхідний, адже загальна його потужність одночасного зберігання зерна складає 94000 тонни; за добу на елеваторі можуть прийняти до 6000 тонн зерна однієї культури, на обробку і сушку – 4,4 тис. тонн за добу, відвантажити на залізничний транспорт – 4000 тонн за добу, а на водний транспорт – 5000 тонн. За цими цифрами стоїть кропітка і напружена робота всього колективу підприємства.
Географія сільгосппідприємств, які співпрацюють з елеватором, досить широка. Це, звичайно, сільгоспвиробники Кіровоградщини, а також з Черкаської, Полтавської Дніпропетровської та інших областей. У минулому році зерно привозили навіть із Сумської області. Із загальної кількості зерна, яке приймає елеватор, 10% – це зерно сільгоспвиробників Світловодщини.
Світловодський річковий термінал також тісно співпрацює й з іншими компаніями, які займаються закупівлею та продажем зерна – їм, на договірних умовах, виділена певна квота на перевезення зерна.
У минулому році результати роботи терміналу були досить непоганими, враховуючи, що підприємство на цьому ринку працює лише 5 років. Але є усі можливості покращення результатів. На елеваторі є своя лабораторія, оснащена новітніми обладнанням, за допомогою якого за короткий проміжок часу можна визначити якість зернових та олійних культур. Лаборантам, незалежно від сезону, немає часу на відпочинок. У сезон вони приймають до 4 тис. тонн збіжжя, мають провести лабораторні дослідження зерна з кожної вантажівки. А в міжсезоння слідкують, аби зерно зберігалося у належних умовах до відвантаження.
Завідуюча лабораторією Тетяна Телятник зазначає, що її підлеглі працюють у сучасній лабораторії, яка відповідає всім вимогам портових лабораторій, у своєму користуванні мають інфрачервоний аналізатор, який досить швидко визначає стан зерна на місткість вологи, протеїну (білка) тощо.
Безперервно працює і вагова, де завантажують зерно і в автотранспорт, і у вагони.
Група компаній «Украгроком» і «Гермес-Трейдінг» мають досить потужний автопарк – 15 вантажівок, що працюють на території елеватора, тож ті сільгоспвиробники, які не мають чим доправити своє зерно на елеватор, можуть скористатися транспортом підприємства.
За потреби, елеватор може збільшити свою потужність – є місце для встановлення додаткових потужностей для сушіння та зберігання зерна.
Досить серйозно на підприємстві ставляться до охорони природного середовища, адже термінал знаходиться фактично поруч із житловою зоною. Скрізь встановлене сучасне устаткування, тож ні на причалі, ні на території, де зберігається зерно, пил фактично не потрапляє у повітря, а причал вважається одним із найчистіших в Україні. Дбає підприємство і про протипожежну безпеку – є дві пожежні водойми, пожежна насосна станція, за допомогою якої, в разі потреби, вода подаватиметься до протипожежних рукавів, які встановлені по всій території терміналу.
Важливу роль у роботі Світловодського річкового терміналу відіграє цінова політика на ринку зерна. На початку сезону ціна завжди дещо занижена, тож сільгоспвиробники без нагальної потреби не поспішають продавати зерно. Та ситуація може кардинально змінитися, адже цей рік був непростим для більшості країн Європи: десь врожай знищено через засуху, десь – через повені.
– Є всі підстави сподіватися на те, що вартість зерна буде зростати. Вже сьогодні від початку закупівлі зерна вартість тонни пшениці зросла на 20 доларів. Цього року Україна матиме можливість експортувати 45 мільйонів тонн зерна, – зазначив Володимир Хиля.
Група компаній «УкрАгроКом» і «Гермес-Трейдінг», до яких входить і Світловодський річковий термінал, – це потужна інтегрована аграрна корпорація, діяльність якої базується на застосуванні новітніх технологій виробництва і зберігання продукції. Завдяки виваженому менеджменту і відповідальному ставленню до процесу виробництва, компанія «УкрАгроКом» (Українська аграрна компанія) входить до 25 найбільших аграрних холдингів України, а компанія «Гермес-Трейдінг» – в десятку найбільших вітчизняних зернотрейдерів.
Компанія має завершений цикл: від вирощування до часткової переробки та реалізації продукції. Є молочний комплекс «Петриківське молоко», є цукровий завод, в планах – запустити лінію по переробці зернових культур.
50% успіху будь-якого підприємства – це його працівники. На Світловодському річковому терміналі працює понад 80 працівників. Більшість спеціалістів готує саме підприємство, відповідно до специфіки своєї роботи. Сьогодні на елеваторі потреби у працівниках немає, а це означає, що люди задоволені і умовами праці, і рівнем заробітної плати. Як повідомила головний бухгалтер Анастасія Опалько, середня заробітна плата на підприємстві складає 7700 грн., працівники забезпечені повним соціальним пакетом. При можливості, підприємство дбає і про відпочинок своїх працівників. Тримає Світловодський річковий термінал своїх працівників стабільністю, впевненістю у завтрашньому дні та перспективою професійного зростання. Наприкінці вересня очікується чергове підняття заробітної плати – керівництво елеватора розуміє, що кваліфікований працівник сьогодні не буде працювати за низьку заробітну плату.
Дбає компанія і про територію, на якій здійснює свою діяльність. Коли розпочалося будівництво Світловодського річкового терміналу на території мікрорайону «Лісозавод», м. Світловодськ, за кошт підприємства реконструювали місцевий водогін, очисні споруди місцевої каналізаційної системи, збудували приміщення магазину, яке утримується за рахунок підприємства, утеплили один багатоквартирний будинок, збудували дитячий майданчик, автозупинку та вбиральню біля неї, встановили три баки для сміття і систематично його вивозять; прочищають місцеві дороги від снігу у зимовий період, постійно ремонтують дорогу тощо. А ще підприємство взяло шефство над загальноосвітньою школою №1 м. Світловодська, хоча допомагає й іншим освітнім закладам як міста, так і району. Так, музичній школі м. Світловодська закупили музичні інструменти, школярі Павлівського НВК завжди отримують солодощі на свято святого Миколая та на Новий рік. Постійну допомогу від Світловодського річкового терміналу отримують і наші захисники на Сході України.
Світловодський річковий термінал – це соціально орієнтоване підприємство, яке не лише створює робочі місця, а й покращує умови життя людям, які живуть поряд. Це стало правилом, яке ніколи не порушують.
Світлана Калугіна.