Триває робота по нарахуванню субсидій

Станом на 10 жовтня 2018 року програмою надання житлових субсидій охоплено 2016 сімей Світловодського району.

Протягом 2018 року до управління соціального захисту населення із заявами на призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу звернулося 1268 заявників, призначено субсидію 1019 сім’ям на загальну суму – 3062,8 тис. грн. Профінансовано та виплачено субсидію готівкою в поточному році 879 сім’ям, у тому числі 108,6 тис. грн. – заборгованість минулого року та 2529,8 тис. грн. – по поточному році. Заборгованість по виплаті по району складає 533,0 тис. грн. (140 сімей).

До кінця року заборгованість по готівковій субсидії планується повністю виплатити.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління або до уповноваженого представника сільської ради за необхідністю заяву та декларацію про доходи і майновий стан, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Для нарахування субсидій надають такі відомості: про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях у сільській місцевості – сільські ради; про доходи заявників – за інформацією ДФС та Пенсійного фонду України; про забезпеченість послугами – організації-надавачі житлово-комунальних послуг.

Звертаємо увагу! Порядок надання населенню житлових субсидій не позбавляє громадян відповідальності за достовірність інформації, яку вони надають органам, що призначають субсидії.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянами свідомо подано недостовірні дані про їх доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого була надміру перерахована субсидія.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1022» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. №848.

У цій постанові є принципові моменти.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м2 для квартири і 200 м2 для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу; у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі – особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді: за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Шановні жителі Світловодського району – одержувачі субсидії!

На організації-надавачів житлово-комунальних послуг покладено обов’язок надавати органам соціального захисту населення перелік споживачів, у яких є заборгованість за послуги.

Боржникам будуть відмовляти у призначенні субсидії та зупиняти поточну субсидію. Для того, щоб не опинитись у списку боржників, вам необхідно забезпечувати оплату поточного споживання послуг власними коштами. При несплаті поточного споживання власними коштами та утворенні заборгованості більше 340 грн. виникає підстава для непризначення субсидії згідно з п.6 Постанови КМУ від 21.10.1995р.№848.

За довідками та консультаціями звертайтеся по телефону «гарячої лінії» управління соціального захисту населення райдержадміністрації 2-52-13.

Олена Кондратенко, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"