Центр медико-психологічної допомоги повідомляє

344

7 червня відбувся виїзд до Великої Андрусівки. Учасники АТО та члени їх сімей зустрілися з психологом Світланою Медяник, керівником Координаційного центру надання допомоги учасникам АТО, директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Світловодського району Дарією Ільїною, завідувачем відділення денного перебування територіального центру Оленою Мусієнко, соціальним працівником територіального центру Валентиною Калініченко та з лікарем загальної практики-сімейним лікарем Оленою Кіселевською.

Хотілося б наголосити на тому, що багато бійців повертаються із зони АТО з величезним багажем психологічних переживань. Змінюється стиль поведінки, що безпосередньо пов’язано з бойовими рефлексами, придбаними в результаті життєво небезпечних ситуацій. Все це психологи називають посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). Вдома колишні учасники АТО зіштовхуються з нерозумінням близьких. Адже не у всіх матерів, дружин та рідних вистачає терпіння для того, щоб РАЗОМ вийти з цього складного стану.

Так, саме величезне терпіння та безмежна любов потрібні для того, щоб дорослий, сильний чоловік зміг відкритися і почати говорити про свої внутрішні переживання.

Якщо поведінка члена вашої родини, військового завдає членам сім’ї помітні неприємності, створює проблеми, або ж заважає нормальній життєдіяльності, не соромтесь звертатися до фахівців за допомогою. Насправді визнати проблему може бути дуже важко.

Військовослужбовець може думати, що справиться самотужки, що хтось інший йому не допоможе, може вірити у те, що проблеми вирішаться самі по собі, або ж занадто соромиться чи боїться говорити з кимось про власні проблеми. Такі емоційні або ж психологічні проблеми не є ознакою слабкості і не свідчать про психічне захворювання. Травми, рани, враховуючи психологічні, вражають хоробрих та сильних так само, як і інших людей. Однак, страх того, що «мене будуть вважати несповна розуму», може бути величезною перепоною для людей, які справді потребують допомоги. Нагадайте вашій близькій людині, що пошук вирішення проблеми є ознакою сильної і зрілої особистості. Отримання допомоги від когось іншого іноді є єдиним можливим вирішенням проблеми.

Дарія Ільїна,
керівник координаційного центру надання в місті та районі допомоги учасникам АТО.

Поширити
"Вісті Світловодщини"