Тут надають якісні медичні послуги

У Кіровоградському обласному госпіталі для інвалідів вітчизняної війни мають змогу безкоштовно лікуватися певні категорії населення області. На жаль, дуже невелика кількість жителів Світловодщини отримують це гарантоване державою лікування, хоча мають на те повне право.
Станом на 25 грудня 2016 року в області на обліку перебуває 27772 ветеранів Другої Світової війни, ветеранів Афганістану та інших локальних військовик конфліктів, в т.ч. інвалідів війни – 2568, учасників бойових дій – 4968, учасників війни – 16641, осіб прирівняних за пільгами – 3595, а також 9478 учасників антитерористичної операції з підтвердженим статусом учасника бойових дій, з них 5545 демобілізованих, 82 особам присвоєно статус інвалідів війни.
В області підготовлено 618 ліжок для ветеранів війни, протягом поточного року в лікувально-профілактичних закладах області проліковано 8508 ветеранів війни.
Кіровоградський обласний госпіталь для ветеранів війни с базовим закладом для надання медичної допомоги учасникам бойових дій, в тому числі і учасникам антитерористичної операції, що брали участь у військових діях на Сході України.
Адміністрацією закладу налагоджено співпрацю з командуванням та медичними частинами військових підрозділів Збройних Сил України з питань взаємодії щодо евакуації, переводу та організації медичної допомоги пораненим.
Кіровоградській обласний госпіталь для ветеранів війни має належну матеріально-технічну базу, кадровий потенціал та надає якісну спеціалізовану медичну допомогу за основними напрямками, в тому числі особам, які брали участь у військових діях на Сході України. Госпіталь діє як регіональний центр медичної реабілітації для учасників антитерористичної операції. Пацієнти госпіталю отримують лікування, харчування та психологічну допомогу безкоштовно.
Приміщення госпіталю обладнано двома пандусами та кнопками виклику для осіб з обмеженими можливостями пересування. На даний час проводиться капітальний ремонт закладу.
Щорічно у закладі лікується близько 4-х тисяч пацієнтів, в поточному році проліковано 3929 ветеранів війни, в УДМСЦВВ – 207 ветеранів війни.
3 1 квітня 2016 року ветеранам війни та учасникам АТО надається медична допомога в межах існуючого фінансування. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 року № 34 “Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни” витрати на харчування повинні складати 55 грн. на одного хворого в день, на придбання медикаментів і перев’язувальних засобів – 65 грн., на одного хворого в день, в середньому по області на харчування виділяється 40,48 грн. в день, на медикаменти – 51,38 грн. На сьогодні в лікувально-профілактичних закладах області є необхідний запас лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання медичної допомога учасникам антитерористичної операції.
З моменту початку антитерористичної операції в Кіровоградському обласному госпіталі для ветеранів війни проліковано 2041 учасник АТО.
На базі Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни створений Центр медико-психологічної реабілітації “КОМ-ПАС”. Напрямком роботи Центру є надання якісної медичної, психологічної та соціальної допомоги та реабілітації пацієнтам. Кваліфіковані спеціалісти надають необхідну психологічну допомогу учасникам бойових дій та членам їх сімей. В штатному розкладі закладу в 2015 році додатково введено дві посади психологів із забезпеченням відповідного фінансування. Психологічну допомогу в Центрі отримало понад 2000 осіб.
З метою поліпшення медико-соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни, людей похилого віку, забезпечення їх лікарськими засобами на території області проводиться у аптечних закладах, які здійснюють відпуск лікарських засобів по безкоштовним рецептам у межах бюджетного фінансування. В 2016 році хворі отримали медикаменти за пільговики рецептами лікарів на загальну суму 391,7 тис. грн.
Значна увага приділяється медичній реабілітації ветеранів війни. За 2016 рік проведено зубопротезування 479 ветеранам війни на суму 235,3 тис. грн.
Стан організації надання медичної допомоги ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції та Сході України, дітям війни-інвалідам, ветеранам праці, пенсіонерам, громадянам похилого віку знаходиться під постійною увагою з боку обласної державної адміністрації, обласної Ради та департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.