#ТвояЕкодіяВажлива!

“Що таке зміна клімату? Чи закриваєте Ви кран, коли чистите зуби? Чи сортуєте сміття?” – це лише частина питань до присутніх екологічної години “#ТвояЕкодіяВажлива!”, яка відбулась 21 жовтня в рамках ЕКО-програми “Життя в стилі ЕКО: за нас ніхто планету не врятує” і була присвячена Міжнародному дню дії на захист клімату.
Зустріч учнів 9-А класу ЗШ №10 (класний керівник Наталія Хорольська, шкільна бібліотекарка Світлана Тодорова) з екоактивісткою Наталією Лазаревич відбулась у Світловодській районній бібліотеці.
“Якщо світ і далі йтиме сьогоднішнім шляхом, кількість викинутих в атмосферу парникових газів, особливо вуглекислого газу, може збільшитись і спричинити ряд трагічних наслідків як для нашої цивілізації, так і для існування більшості видів тварин і рослин”, Так розпочалася розмова екологічного заходу у бібліотеці. Бібліотекарка Тетяна Гуріна разом із Наталією Лазаревич розповіли учасникам, чому питання зміни клімату важливе, який взаємозв’язок між людською діяльністю і зміною клімату; надали декілька еко-порад як допомагати нашій планеті щодня, навели приклади “сміттєвої” статистики та показників часу за роками розкладання сміття у водному середовищі. Діти також розібралися із цифровими позначками на пластикових виробах, які потрібно знати при купівлі продуктів у пластику, дізналися, для чого сортувати сміття. На заході згадали і про дуже популярні нині паперові стаканчики, які, виявляється, насправді не є більш екологічними, ніж пластикові. І, на жаль, не підлягають переробці як паперові відходи.
Пані Наталія показувала присутнім натуральні вироби з рослин для гігієни, які принесла із собою на зустріч, а саме: екосумки та власноруч пошиті з бавовни і органзи мішки для купівлі продуктів у супермаркетах, вироби з люфи для миття посуду і особистої гігієни, виготовлені з натуральних речовин, тверді шампунь, мило і парфуми та засоби, які замінюють вироби з пластику для вживання рідких напоїв.
До речі, як пояснила пані Наталія, тим, хто приходить до київських кав’ярень зі своїм посудом, що замінює пластиковий, у закладах роблять знижки. Крім цього, присутніх проінформували про те, де можна здати використані пластикові вироби та пляшки у нашому місті.
Під час заходу запитували в учнів, що, на їхню думку, важливо робити вже зараз, аби зменшити негативний вплив на довкілля. Школярі були єдині в тому, що лише кожен, почавши із себе, усвідомивши своє місце в екосистемі, зможе хоча б уповільнити зміни клімату.
Світловодська районна бібліотека.