Тиждень дитячого читання у районі

  Щороку у дні весняних канікул бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У перенасичений інформацією час свято набуває особливого значення – допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання. Як свято – Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури. У сільських бібліотеках району пройшли заходи, присвячені Тижню дитячого читання.
  Цими днями, на літературному святі «Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе» у бібліотеці села Захарівка було надзвичайно людно. На екскурсію до музею історії району завітали учні та вчителі з Григорівки, які також взяли участь у святі книги. Запросили також місцевих школярів,сільського голову Віктора Гарбуза, директора Захарівського музею історії Віру Царенко та зберігача фондів Любов Шкирай. Бібліотекар Віта Гарбуз розпочала захід віршованими рядками та зачитала гімн бібліотеки. Дійство продовжили загадками й ілюзіями в ілюстраціях та інтелектуальною грою «Караван ерудиції». За надані правильні відповіді присутні отримували смайлики. Найбільшу кількість смайликів отримав п’ятикласник з Григорівки Павло Ткаченко. Інший учень Григорівської школи, також, п’ятикласник Ілля Соколов, розповів цікаву гумореску. Учнів нагородили грамотами. В інші дні літературні вікторини відвідали учні 1–7 класів сільської школи, серед яких більшу активність виявили семикласниця Аня Скрипник та шестикласниця Ангеліна Школа.
  На годину поезії «Літературна Світловодщина» запросили учнів 8-9 класу Великоскельовської школи. Бібліотекар Надія Скринько познайомила школярів з творами та життєвим шляхом поетів-земляків: Володимира Сідуна, Віктора Соколова, Панаса Висікана та Костя Оверченка. Захід відбувся у тісній співпраці з бібліотекарем школи Людмилою Швець.
  Віртуальну мандрівку «Сторінками творів Всеволода Нестайко» провела з учнями 6-го класу бібліотекар Анна Якименко з Подорожнього. Крім цього, вона представила школярам книжки автора і на останок запросила усіх присутніх переглянути фільм «Тореадори з Васюківки».


  На літературну вікторину «Бюро знахідок: з якої казки» запросила учнів 2-5 класу бібліотекар з Миронівки Тетяна Горбаченко. В інший день учні школи мали змогу переглянути виставку-подіум «Парад книжок від українських видавництв».
  Святом «Книга мудра чарівниця – нам відкриє таємниці» відкрилися двері у бібліотеці Федірок. Разом з бібліотекарем Світланою Джулай діти поринули в далеке минуле, коли тільки почало зароджуватися письмо та з’являлися перші книги, писані на папірусі. Святкове дійство продовжилося іграми, загадками, вікторинами та поезією, присвяченою її величності Книзі. Зарекомендували себе активні читачі бібліотеки Олена Брехунцова, Юлія Балаж, Анастасія Садовнича та Даяна Полонська. В інші дні тижня, в бібліотеці з молодшими школярами провели турнір, на якому діти пригадували героїв улюблених казок, брали участь у конкурсі «чарівних казкових прохань», із задоволенням грали в гру «Додай слівце» та оглянули дитячі журнали «Барвінок» та «Малятко».
  У незвичному форматі відбулися заходи тижня дитячого читання у бібліотеці Нагірного. Бібліотекар Валентина Стеценко разом зі своїми активними учасницями Юлею та Мариною Стеценками провели огляд-презентацію “Книжки-ювіляри 2017”, на якій ознайомили учнів із книгами українських та зарубіжних письменників. Під час віртуальної подорожі у світ книги діти відгадували загадки, добирали правильні відповіді до цитат про книгу. Учениці 2-4 класу Катерина, Аліна та Аня Стеценки розповідали про улюблену героїню Пеппі Довгупанчоху, а учні 9-11 класу Руслан Ільченко та В’ячеслав Андрієнко поділилися розповідями про фантастичну літературу, яка їм до вподоби. Цього ж дня школярі читали вірші присвячені воїнам, що захищають нас сьогодні в АТО на сході України. Марина та Юлія Стеценки розповіли про свою улюблену книгу О.Довженка «Зачарована Десна», крім цього продекламували поезії Ліни Костенко.
  Бібліотекар Віта Мельник з Озер згуртувала учнів 1-5 класу у колі книги та провела з ними гру в електронному вигляді. Переглядаючи віртуальні уривки з казок школярі вгадували їхніх персонажів. Найбільш активно себе проявили Михайло Попруга, Ангеліна Курбацька, Тетяна Гезь та Олександр Головін. З користувачами 2-4 класу провели конкурс читців «Поезія – це плід і роздумів і вражень». Усі учасники виразно напам’ять читали вірші українських поетів. Переможцем став другокласник Михайло Попруга. Бібліотекар познайомила дітвору зі свіжими випусками дитячої друкованої преси, якої завдячуючи роботі сільської ради у бібліотеці достатня кількість.
  До Всесвітнього дня поезії у Калантаївській бібліотеці підготували виставку і провели поетичні читання «Мені болить – тому й вірші читаю». Школярам запропонували відвідати Острів Читалія на планеті Казка і бібліотекар Надія Ненько зробила для них огляд книжкової виставки «Читай, я буду слухати казковий дивосвіт». Потім усі присутні завітали на літературну галявину, де відповідали на питання про казкових персонажів. Завітали й на зупинку-гуморинку «1 квітня – день брехунця». Тут згадували різні дитячі жарти та шкільні пригоди. Останній день тижня присвятили Міжнародному дню дитячої книги, який відзначається в день народження Г.Х. Андерсена – 2 квітня. Самими активними протягом тижня були п’ятикласниця Інна Негора, шестикласниця Наталія Чайка та учні з 8 класу Надія Соломка, Юлія Квітка та Іван Негора.
  На завершення тижня у бібліотеках сіл Великої Андрусівки, Глинська, Григорівки, Подорожнього, Павлівки, Микільська та Золотарівки відбулися І-ІІ відбіркові бібліотечні етапи конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2017» для учнів 6-7 класу. Про це ми писали у минулому номері газети.
  Тиждень дитячого читання вже минув, але бібліотеки завжди гостинно чекають на своїх користувачів щоб запропонувати їм нові виставки та захоплюючі подорожі по безмежній Книжковій країні, де кожен читач відчуває себе бажаним гостем. Книжкам ми не кажемо «До побачення!»

  Тетяна Гуріна, бібліотекар районної бібліотеки.

  Поширити
  "Вісті Світловодщини"