Тиждень дитячої та юнацької книги у Григорівській сільській бібліотеці

Щороку у весняні дні Григорівська сільська бібліотека проводить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У перенасичений інформацією час свято набувало особливого значення: наша бібліотека допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.
Як свято, Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту. Для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.
Розпочався Тиждень дитячої книги з виставки-інсталяції «Березневий калейдоскоп» та «Читай книги!». Для читачів 4 класу у рамках другого дня Тижня запропонували гру-подорож «Книжковий Бум». Діти з великим захопленням брали участь у різноманітних бліц-конкурсах, відповідали на запитання. Дитина приходить у цей світ, щоб пізнати його розмаїття: відчути, побачити, почути. Не даремно маленькі діти так люблять казки, дорослі – оповідання та випадки з життя. Для них це є засобом пізнання світу. У казках завжди перемагає добро. Саме з казок діти пізнають глибоку народну мудрість; саме казки є тим відправним пунктом, який формує особистість дитини.
Під час організації заходу до третього дня Тижня підготували «Турнір казкознавців». На цей захід завітали учні третього класу, діти пригадали казки, залюбки брали участь у різноманітних конкурсах.
Третій та четвертий день Тижня присвятили дню нових надходжень «Бібліотечний вулик», дітей ознайомили із періодичними виданнями та з новими надходженнями.
День нових книг проводимо з метою залучення уваги читачів до новинок дитячої літератури.
Для читачів різних вікових категорій провели презентації нових книжок, огляди та бесіди, обговорення новинок дитячої літератури «Книжковий дощ новинок», «Зверніть увагу! Періодичні видання».
Завершився Тиждень годиною спілкування «Модне читання». Було переглянуто фільми пізнавального та дозвіллєвого характеру. А потім діти ознайомилися з книгами, за яким створено мультики і фільми, порівняли героїв екрану і книг.
Сподіваємось, що Тиждень дитячої та юнацької книги 2019 року ще раз утвердив велику роль книги та бібліотеки у житті дітей, надовго залишить у їхніх душах відчуття свята та радості від спілкування з книгою.


Марина Куліш, завідуюча Григорівською сільською бібліотекою.