У 2020 році накопичувальна система пенсії буде обов’язковою

У разі запуску в Україні другого рівня пенсійної системи, який анонсували в партії «Слуга народу», накопичувальні пенсійні внески стануть обов’язковими для всіх українців.


Зокрема, в зареєстрованому в кінці грудня у Верховній Раді законопроекті №2683 «Про загальнообов’язкове накопичувальному пенсійному забезпеченні» пропонується встановити обов’язкову участь в системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку та залучення роботодавців до сплати пенсійних внесків на паритетних засадах.
Так, документом передбачено, що роботодавці будуть платити 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи будуть платити внески в розмірі не менше 1% від заробітної плати. За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків може бути збільшений.
Засоби накопичувальної системи будуть вважатися власністю учасників системи, а в разі смерті особи право власності на пенсійні заощадження переходять до його спадкоємців.
Зберігання активів Пенсійного казначейства буде здійснюватися банками-зберігачами, допущеними до діяльності у другому рівні пенсійної системи.
Учасник системи повинен буде вибрати пенсійний портфель авторизованої компанії з управління активами Пенсійного казначейства або уповноважений недержавний Пенсійний фонд. Свій вибір учасник системи здійснює в електронному кабінеті учасника системи на сайті Центрального адміністратора або подає заяву встановленого зразка до органів Центрального адміністратора.
У разі, якщо учасники не визначилися зі своїм вибором, їх внески підлягають автоматичному розподілу між пенсійними портфелями, управління активами яких здійснюється авторизованими компаніями з управління активами, з якими Радою Пенсійного казначейства укладені договори.
Також передбачається, що учасники системи матимуть право на отримання коштів пенсійних накопичень одноразових виплат, прискорених виплат, програмних виплат довічних пенсій.
В Україні продовжує діяти пенсійна реформа щодо збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Її запустили в 2011 році. Крім того, з 2018 року почала працювати реформа щодо збільшення обов’язкового страхового стажу для виходу на пенсію. Закінчиться пенсійна реформа у 2028 році.

Поширити
"Вісті Світловодщини"