У «Буковелі» навіть повітря цілюще

Читачі газети «Вісті Світловодщини» та сайту svitvisti.com протягом року зустрічали публікації під рубрикою «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро!». Метою цих двох конкурсів було через засоби масової інформації донести до читачів інформацію про конструктивних і активних людей, які несуть людям добро. У 100-та друкованих виданнях та на Інтернет-ресурсах 20-ти регіонів України було опубліковано понад тисячу статей про героїв сьогодення, які займають активну життєву і суспільну позицію. Конкурс був організований Благодійним фондом мецената, народного депутата України 8-го скликання Олександра Шевченка, Журналістським фондом України та за підтримки Національної спілки журналістів України. Я долучилася до конкурсу. Нагородою за мою роботу стала участь у медіа-фестивалі, який проходив на мальовничій Івано-Франківщині на базі гірськолижного туристичного комплексу «Буковель».

Журналістський фестиваль «Буковель Натхнен­ня» проводиться вже вдруге. Цього року в ньому взяли участь понад 150 медійників з усієї України. Це були незабутні дні. З 11 по 14 вересня учасники форуму відпочивали серед унікальної природи Карпат, скористалися різноманітними послугами, які пропонують у комплексі “Буковель”, і наполегливо працювали: обмінювалися власним досвідом роботи, навчалися, зустрічалися з неймовірно талановитими людьми. А ще – просто відпочивали і насолоджувалися останніми осінніми днями.
У програмі Фестивалю, окрім різноманітних тренінгів, психологічних практикумів, творчих майстер-класів, літературних читань, відбулися зустрічі з бізнес-тренерами та експертами з інформаційних технологій та соціальних мереж і комунікації, а також нагородження переможців творчого конкурсу Національної спілки журналістів України, який провів голова Спілки Сергій Томіленко.
Розпочався Фестиваль з доволі насиченої програми, хоча журналісти до «Буковеля» прибули вже після обіду. Авторка та ведуча різнопланових телерадіопроєктів, поетеса, координатора молодіжної експериментальної студії «Лтава» Олена Никифоренко провела тренінг «Технологія особистої чарівності», на який прийшли, звичайно, журналістки. Від пані Олени ми дізналися, як «подавати себе» у суспільстві, аби завжди, за будь-яких обставин, залишатися чарівними.
Зворушливою була лекція голови Консультаційної ради Агенції Індустріального розвитку, антикризового менеджера, економічного експерта та бізнес-тренера Ростислава Лукача про миротворчі ініціативи Ротарі-клубів, зокрема у східній частини України.
Корисною була лекція на тему «Гранти для розвитку ЗМІ та журналістів. Сучасні тренди та новації», який провів пан Ростислав. Ми отримали конкретні поради, як залучати грантові кошти для розвитку своїх видань.
Завідувачка кафедри психології та педагогіки Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, психолог Вікторія Виноградова говорила з журналістами про те, як уникнути професійного вигорання та як управляти своїми емоціями.
Низку пізнавальних заходів провели працівники Комп’ютерної Академії «ШАГ». Журналістам розповідали, як грамотно у своїй роботі використовувати можливості, що дають нам соціальні мережі; як просувати інформаційні сайти тощо. Ця інформація була для журналістів безцінною, адже фахівці найвищого рівня у цій сфері відкривали всі свої секрети та знання.
Громадський діяч у сферах ІТ, освіти і культури, засновник ГО «Вікімедіа Україна» та один із авторів «Вікіпедії» Юрій Пероганич навчав нас, як створювати записи «Вікіпедії» та як це використовувати в роботі, у просуванні власного бренду.
«Літературна вітальня» збирала тих, хто свою журналістську діяльність поєднує із літературною творчістю. Про сучасних авторів художнього слова буде у окремих публікаціях, бо ж одним абзацом про них розповісти неможливо.
Родзинкою першого дня форуму стало представлення осінньої колекції жіночого одягу відомої української дизайнерки Євгенії Франковської, яка створила сукню навіть для дружини британського принца – герцогині Сассекської Меган Маркл. В ролі моделей виступили учасниці фестивалю, лекторки та організаторки. Зручний і сучасний одяг не залишив байдужою жодну жінку, яка була присутня на показі. На завершення дефіле до учасників фестивалю завітав Олександр Шевченко – власник комплексу «Буковель».
Спілкування з меценатом було тривалим і цікавим. Пан Олександр торкнувся основних позицій економічного розвитку України, де велике місце відводиться туристичній галузі.
– Сьогодні державі потрібні грамотні менеджери, які запропонують інвесторам, у тому числі й іноземним, цікаві проекти, а держава буде гарантувати чесні умови розвитку бізнесу на нашій території.
Особисто я готовий підтримувати нинішнього Президента України і його команду, допоки буду переконаний, що вони працюють на державу, на її розвиток, – сказав Олександр Шевченко.
Також говорили про екологію, про перспективи розвитку карпатського регіону.
– Намагання влади України повинні спрямовуватися на те, щоб українцям хотілося жити в Україні, щоб вони мали бажання й можливості відпочивати саме в Карпатах. Говорять, у «Буковілі» високі ціни. Ні, це заробітні плати сьогодні в українців занизькі. Треба піднімати економіку, треба піднімати заробітні плати нашим громадянам, аби вони не виїздили за кордон на заробітки, а жили поряд зі своїми сім’ями. Такою має бути наша національна ідея, – сказав засновник курортного комплексу.
Він зазначив, що село Поляниця, де розміщується комплекс «Буковель», колись було найбіднішим у цьому регіоні, а нині це зразкове село. Тут розвинена інфраструктура, майже кожен мешканець має свій, бодай невеличкий, бізнес, або роботу із гідною заробітною платою – ніхто звідси не їде на заробітки. У Поляниці за останні роки кількість населення зросла майже удвічі. Молодь залишається жити і працювати на рідній землі, тут народжуються їхні діти. Такими мають бути всі українські села. Це саме та мета, до якої слід іти у всіх регіонах України.
Я щонеділі ходжу в село до церкви, спілкуюся з людьми, і мені не доводиться ховати від них очі. Вони готові мене на руках носити, аби я заводив у село нові інвестиції, розширював цю територію. Ми вже іншим показуємо, як правильно інвестувати кошти, щоб вони працювали на розвиток територій, – зазначив Олександр Шевченко.
Він також говорив про перспективи розвитку карпатського регіону як потужного туристичного цент­ру із великими можливостями.
– Тут не лише гори, сніг та лижі. Це край натуральних сирів, вина, яблук та іншого, що може створювати потужну конкуренцію на загальному ринку. Переконаний, що через 10-15 років тут буде найрозвиненіший регіон в Україні, – сказав гість.
Засновник благодійного фонду «Буковель Натхнення» вручив нагороди переможцям журналістського конкурсу «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро!», запросивши їх на кілька днів безкоштовно відпочити в «Буковелі» взимку.
Впродовж чотирьох днів Фестивалю на творчих майстер-класах колеги-журналісти, окрім професійних знань, ділилися уміннями власноруч виготовляти прикраси, натуральну косметику, вишукано пов’язувати шалики, навчали Петриківському розпису, східному танцю, займалися йогою та іншим.
Також журналісти побачили, які послуги можна отримати в «Буковелі», а деякі з них навіть спробували.
За рік комплекс приймає близько 2 мільйонів туристів. Це не лише зимовий відпочинок. Тут можна оздоровитися в будь-яку пору року. Особливо це стосується дитячого оздоровлення. За підтримки благодійного фонду Олександра Шевченка тут відпочивають та оздоровлюються сотні дітей з різних куточків України. Особлива увага приділяється дітям наших захисників. Комплекс постійно розвивається, з’являються нові послуги, атракції, туристичні об’єкти.
Надзвичайні емоції журналісти отримали від відвідування етно-парку «Гуцул Ленд».
Є тут і водні лижі, катамарани, дайвінг, прогулянки на квадроциклах, конях, велосипедах. А для туристів-екстремалів – роуп-джампінг (стрибок на мотузці з висоти 28 метрів), тролейна переправа через озеро, Bike Zip (катання на велосипеді по канатній дорозі через водойму) та інше.
Неперевершене задоволення відпочивальники отримують, відвідавши комплекс «VODA club», що розташувався на березі озера Молодості. Тут є кілька чималих басейнів під відкритим небом з теплою водою, тераса з лежаками, комплекси джакузі, римсь­ка, фінська і середземноморська сауни, соляна печера, тренажерна зала та зала для релаксу; до послуг відвідувачів кабінет масажу та кафе.
Тут день минає непомітно, а відчуття після різноманітних процедур просто неймовірні.
Сюди варто приїздити на відпочинок. Навіть повітря «Буковелю», насичене ефірними маслами смерек, діє на людину як цілющий бальзам.
Світлана Калугіна.