У День усиновлення – на Чигиринщину

День усиновлення – це свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року №1088/2008.

У рамках проведення районних заходів з нагоди Дня усиновлення 28 вересня 2018 року районна державна адміністрація організувала для дітей, які виховуються у сім’ях усиновителів, опікунів, піклувальників та прийомних сім’ях, тематичну екскурсію по маршруту: Чигирин, Суботів, Холодний Яр Черкаської області. В екскурсії взяли участь 20 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та їх законні представники.

У ході заходу діти дізналися, що у цих місцях над Дніпром зароджувалося козацтво. Велике захоплення у екскурсантів викликало відвідування першої козацької столиці – Чигирин – столиці держави Богдана Хмельницького. У наші дні Чигирин – це історико-культурний заповідник, відреставрований з особливою турботою.

Музейний комплекс на Замковій горі, пам’ятник археології, стародавньої фортифікації часів Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка – Чигирин був столицею козацької держави до 1676 року.

У тихому Суботові відвідали маєток і могилу великого Хмельницького, дізналися, що це місце зображено на 5-тигривневій купюрі – силует священної для українців Іллінської церкви, де діти також побували. З великим захопленням учасники екскурсії побували у Холодному Яру, дізналися, що в цьому місці сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, воно пов’язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х років боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. В ході екскурсії діти відвідали дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам’ятник холодноярським партизанам.

Стомлені, але сповнені незабутніх вражень, і діти, і батьки пізно ввечері поверталися додому.

Всі учасники заходу були дуже задоволені екскурсією і дорогою додому мріяли і обирали місце наступної поїздки та спільного заходу. Учасники екскурсії висловлюють велику подяку голові Світловодської районної державної адміністрації Сергію Твердовському за організацію чудового заходу і сподіваються на подальшу співпрацю.

Поширити
"Вісті Світловодщини"