У домоволодіннях жителів району АЧС не виявлено

5 січня голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській районній державній адміністрації. Члени комісії доповіли про заходи, які вже було вжито, аби запобігти поширенню захворювання свиней на Африканську чуму.

249

Виконуюча обов’язки начальника Світловодського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Марина Шинкаренко зазначила, що станом на 5 січня було проведено епізоотичне обстеження мисливських угідь Світловодського УТМР Сонної балки Ганнівського лісу, що знаходиться на території Глинської сільської ради, де і було впольовано диких свиней, в патологічному матеріалі яких було лабораторно виявлено та підтверджено діагноз – африканська чума свиней (за словами місцевих мисливців, впольовано дику свиню, хвору на АЧС).

При обстеженні вказаного вище мисливського угіддя працівниками Держпродспоживслужби, ветеринарної служби, лісового господарства не виявлено хворих чи загиблих диких свиней.

Марина Шинкаренко висловила припущення, що збудник АЧС було занесено шляхом міграції диких кабанів із сусіднього Знам’янського району, адже там 22 грудня 2017 року було зафіксовано випадок африканської чуми свиней у дикій фауні Чутово-Дмитрівському мисливському угідді Знам’янського району. Дане мисливське угіддя знаходиться на відстані лише 28 км від урочища Сонна балка, Ганнівський ліс, де було впольовано інфіковану на АЧС тварину. Слід зауважити що дикий кабан може за добу долати відстань 20-40 км.

Як вона повідомила, з 2 січня в зоні нагляду (десятикілометрова зона від місця фіксації факту захворювання) проводиться перепис свинопоголів’я подвірно. Проти класичної чуми свиней нині вакциновано 100% поголів’я свиней старше 2-місячного віку.

Згідно з Планом заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на Африканську чуму свиней на території мисливських угідь Світловодського УТМР (урочище Сонна балка, Ганнівський ліс) підозрілих на захворювання АЧС і загиблих диких кабанів не виявлено.

Станом на 5 січня 2018 року епізоотична ситуація серед поголів’я домашніх свиней в колективних та індивідуальних приватних господарствах району стабільна.

За ініціативи голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського було створено робочу групу з членів державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодсь­кій районній державній адміністрації для виїзду 6 січня на місце, де вполювали дикого кабана, хворого на АЧС, для повторного обстеження території.

Виконуючій обов’язки начальника Світловодського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області було доручено взяти під особистий контроль роботу щодо подвірного обстеження поголів’я домашніх свиней, роз’яснювальної роботи по недопущенню поширення захворюваності домашніх свиней на Африканську чуму.

6 січня робоча група у складі членів державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській РДА разом з представниками поліції ГУНП в Кіровоградській області провели обстеження мисливських угідь Світловодського УТМР урочища Сонної Балки Ганівського лісу Глинської сільської ради.
Робоча група підтвердила місце впольованих диких кабанів, у патологоанатомічному матеріалі яких було лабораторно виявлено та підтверджено діагноз на Африканську чуму свиней. Підозрілих на захворювання АЧС і загиб­лих диких кабанів виявлено не було.

Шановні жителі Світловодщини!

Будьте пильними. Лише спільними зусиллями ми зможемо протистояти цьому серйозному і смертельному для домашніх свиней захворюванню. Якщо помітили щось дивне у поведінці домашніх свиней – терміново і першочергово повідомляйте про це вашого дільничного ветеринара.

Хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи та віку. Люди, інші види тварин та птиця на АЧС не хворіють. Вакцин і медикаментів, що захищають від цієї хвороби, не існує.

Контактні телефони спеціалізованих служб, за якими слід повідомити про випадки підозри, захворювання чи падежу тварин: Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області – (05236) 2-65-56; Світловодська державна лікарня ветеринарної медицини – (05236) 2-25-30.

Як захиститися від африканської чуми свиней:

1.Відмовтеся від поїздок у населені пункти, де підтверджено наявність збудника ЛЧС.
2.Не купуйте м’ясо на стихійних ринках!
3.Користуйтеся дезінфекційними засобами для рук, підлоги, взуття («Віркон», «Віроцид», «Стериліум», «Респур», «Кристал 900», хлорамін або хоча 6 господарське мило).
4.Не ходіть у приміщення, де утримуються свині, без об’єктивної потреби.
Максимально захистіть ці будівлі від комах. Встановіть пастки для мишей і щурів навіть там, де, як ви вважаєте, їх ніколи не було.
5.Не пускайте чужих у двір, не розповсюджуйте збудника. Людям із вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без дезінфекції взуття чи бахіл, заходити заборонено.
6.Не годуйте свиней помиями та залишками зі столу без термічної обробки.
7.Пам’ятайте, що за температури + 60°С вірус зберігає свою вірулентність ще протягом 10 хв. Тому температурну обробку потрібно робити окропом, температура якого не менша як +90°С.
8.При забої свиней в домашніх умовах, боєнські відходи необхідно знезаражувати шляхом кип’ятіння та закопувати.
9.Молодняк свиней купуйте тільки з благополучних щодо АЧС територій та за наявності супровідних ветеринарних документів.
10. Осіменіння свиноматок здійснюйте тільки штучним методом, не використовуйте кнурів.
11.Якщо у вас вдома с свині, утримайтесь від прогулянок до лісу,.
12.За нагоди діліться цією інформацією — усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо себе й оточення.
13. Не панікуйте! Якщо вірус таки уразив ваших тварин, телефонуйте ветеринарному лікарю, не намагайтеся їх продати, вивезти чи лікувати!

Будьте пильними!

Поширити
"Вісті Світловодщини"