У ДП «СКТС і ТМ» ліквідовано заборгованість по заробітній платі

Не один рік ми спостерігали за процедурою банкрутства державного підприємства «Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів». Здавалося, цей процес триватиме нескінченно.
Ще в березні 2007 року було порушено провадження у справі №10/70 про банкрутство державного підприємства “Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів” (далі – ДП “СКТС і ТМ”). Аж у червні 2013 року Постановою Господарського суду Кіровоградської області ДП “СКТС і ТМ” було визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура.
З того часу розпочалася кропітка робота по процедурі ліквідації, яка тривала майже 4 роки.
Так як ДП “СКТС і ТМ” зареєстроване в Світловодському районі, Світловодська районна державною адміністрацією провела низку заходів, аби цей процес прискорити, та справа просувалася не так швидко як хотілося.
Всі ці роки по Світловодському району «висвічувався» борг по заробітній платі, а це значно впливало на загальну картину економічного і соціального розвитку нашої території.
Потерпали від цього і колишні працівники підприємства, у яких щомісяця зростав борг по заробітній платі, а через це утворився борг і по сплаті внесків до Пенсійного фонду. Це потягло за собою низку проблем, адже той період, коли до Пенсійного фонду перестали надходити внески, працівникам Світловодського комбінату твердих сплавів і тугоплавких металів не зараховувався трудовий стаж, що вплинуло на нарахування пенсій. А були й такі працівники, яким, через проблеми на підприємстві, не вистачило трудового стажу, аби нарахували бодай мінімальну пенсію.
Останній рік роботи у цьому напрямку дав можливість закрити усім працівникам ДП «СКТС і ТМ» борг і по заробітній платі, компенсаційним виплатам і по внесках до Пенсійного фонду.
Протягом 2017-2018 років на особистому контролі керівництва районної державної адміністрації постійно перебували питання про стан провадження ліквідаційної процедури на ДП “СКТС і ТМ”, вживалися заходи щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства. Про це свідчить той факт, що лише у 2018 році було проведено 11 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, які проведені районною державною адміністрацією з питань провадження ліквідаційної процедури на ДП “СКТС і ТМ”, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємства.
Завдяки співпраці районної державної адміністрації з головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області та арбітражним керуючим все ж вдалося домогтися того, що колишні працівники ДП «СКТС і ТМ» отримали заборговану їм заробітну плату в повному обсязі, а це загалом 646,2 тис. грн. На 10 грудня 2018 року заборгованість із заробітної плати перед працівниками підприємства відсутня.
Також, за результатами проведення процедури ліквідації підприємства-банкрута ДП “СКТС і ТМ”, частково погашена заборгованість підприємства по страхових внесках в сумі 1126,4 тис.грн. та заборгованість щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян в сумі 394,9 тис.грн., в результаті чого колишнім працівникам вказаного підприємства зараховано страховий стаж з 1 січня 2004 року по 30 червня 2007 року.
Наразі пенсіонерам, які працювали на підприємстві у зазначений період, потрібно звернутися із відповідною заявою про перерахунок пенсії (за стажем роботи) до Світловодського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Світлана КАЛУГІНА.