У глинському НВО створюють комфортні умови для навчання

Глинське НВО – молода структура, яка утворилася у 2017 році. Вона об’єднала в собі чотири навчальні заклади: Іванівську і Глинську школи, а також Захарівсь­кий і Федірківський НВК. Загалом у цьому навчальному закладі навчається 293 учні, з них 7 одинадцятикласників.
З 17 грудня 2018 року цю освітню установу очолив молодий директор Петро Адамов. У його планах, звичайно, створити всі умови, щоб учні мали можливість здобувати якісну освіту. Почали з найнеобхіднішого. Так, сьогодні вже майже закінчено ремонт класної кімнати, де навчаються першокласники за новою програмою в рамках Концепції Нової української школи. Для повного завершення залишилося на підлогу постелити лінолеум.
Масштабний ремонт проведено і в кабінеті фізики. У цьому році у опорній школі Глинського НВО, за державною програмою, з’явилося нове обладнання для фізичного кабінету, а це інтерактивна дошка, ноутбук для учителі, обладнання для проведення практичних та лабораторних занять, меблі на загальну суму 130 тис. грн. А коли обладнання нове, то і класна кімната має бути відремонтована. У кабінеті фізики поклеєні нові шпалери, на підлогу постелено лінолеум, і вже встановлено нове обладнання. Віднині учні мають змогу виконувати практичні та лабораторні завдання, готуються до державного незалежного оцінювання. До цього школярі такі завдання виконували за комп’ютером, у так званій віртуальній лабораторії. Наразі все змінилося: наука засвоюється легше, коли теоретичні знання можна закріпити на практичних заняттях.
Ремонт у класі робили всі гуртом: вчителі зібрали кошти на покупку ОSB-плит, на лінолеум кошти виділила фірма «Кернел». Загалом додатково вдалося залучити близько 30 тис. грн. Це стало можливим завдяки активній участі громади села Глинськ у житті школи, зокрема сільського голови Аріфа Різаєва, а також сільгоспвиробників, які здійснюють свою діяльність на території Глинської сільської ради.
Таку ж суму планують використати і на ремонт кабінету географії, який має надійти до Глинсь­кої школи за державною програмою найближчим часом. До комплектації кабінету географії входить кінопроектор, мультимедійна дошка, ноутбук для вчителя і дидактичні матеріали для вивчення цієї навчальної дисципліни (карти, електронні уроки тощо).
Під керівництвом заступника Глинського НВО Сергія Стукала працюють над покращенням матеріально-технічної бази і в Захарівському НВК. У минулому році там здійснено капітальний ремонт спортивної зали із заміною вікон на енергозберігаючі. Також у цьому навчальному закладі планується провести ремонт харчоблоку та роздягальні. У цьому активно допомагає сільський голова Віктор Гарбуз, місцеві сільгоспвиробники, за що їм велика вдячність.
В Іванівській школи проводяться косметичні ремонти, створюються комфортні умови для навчання та виховання місцевих учнів. Окрім цього, у минулому році в Іванівсь­кій школі проведено капітальний ремонт системи опалення.
Небайдужі спонсори активно підтримують і Федірківський НВК. І це, в першу чергу, сільський голова Володимир Джулай та керівник ТОВ «Федірки» Любов Замкова. Завдяки цьому, а також умілому керівництву досвідченого директора закладу, заступника директора Глинського НВО Миколи Хоменка, там проводяться щорічні косметичні та поточні ремонти. У цьому році в планах – заміна вікон на енергозберігаючі у спортивній залі.
Спільне завдання педагогічного колективу Глинського НВО – домогтися, щоб учень після закінчення школи став компетентно спроможною особистістю, конкурентоспроможною на ринку праці, щоб кожен знайшов своє місце в житті. Для цього не лише поновлюється матеріально-технічна база, а й працюють над кадровим забезпеченням, адже дуже важливо, щоб кожен навчальний предмет викладав саме фахівець за своєю спеціалізацією. У Глинському НВО спостерігається покращення рівня знань учнів. Свідченням цьому є призові місця в учнівських районних олімпіадах, яких, приміром, не було у минулому році. Наразі учителі, батьки та учні активно готуються до зовнішнього незалежного оцінювання.
Світлана Калугіна.