У Григорівці чекають молоді сім’ї

286

Григорівська сільська рада – одна із найбільших в районі. До її складу входять п’ять населених пунктів, де проживає 1049 жителів. Через Григорівку проходить дорога до Кропивницького та Олександрії. Усі села Григорівської сільської ради ошатні, доглянуті, і люди в них живуть щирі і привітні.

Аби краще дізнатися, які умови створено для комфортного проживання жителів Григорівської сільської ради, я звернулася до сільського голови, яку вже вдруге обрано на цю посаду, – Надії Невкритої.

– Надіє Миколаївно, хочу дізнатися від Вас, чим Григорівська сільсь­ка рада вирізняється від інших сільських рад району? В чому її особливість?

– Перш за все тим, що у нас кожен може знайти роботу. Підприємствам, а це, переважно, сільськогосподарська галузь, потрібні на роботу агрономи, тваринники, ветеринари, бухгалтери, водії, комбайнери, трактористи. До того ж, у сільському господарстві доволі непогані заробітні плати. Та, навіть, якщо не знайшлося роботи на місці, усі села Григорівської сільської ради розташовані недалеко від Світловодська, а головне – дуже добре автобусне сполучення. В день є близько десяти маршрутних рейсів, якими можна дістатися до Світловодська і в зворотному напрямку у будь-який час. До Кропивницького можна добратися трьома рейсами, ідуть через Григорівку автобуси і до Олександрії, – зазначила Надія Миколаївна.

Опікуватися п’ятьма населеними пунктами сільській раді досить складно, але і виконавчий комітет, і депутатський корпус Григорівської сільської ради успішно справляються – і освітлення скрізь є, і дороги ремонтуються, і соціально значимі установи працюють.

– У невеличкому селі Кобзарівка проживає небагато людей, – продовжує вона. – Але серед них є сім багатодітних сімей, люди похилого віку. Якось я у них запитала: «Що б ви хотіли, щоб було у селі?». Мені відповіли: «Проведіть нам вуличне освітлення. Ми  і в гості пішли б один до одного, але коли стемніє – дороги не видно». Сьогодні усі вулиці Кобзарівки освітлені.

Для діток у селі встановлено ігровий майданчик. За допомогою депутата районної ради Володимира Грушки у Кобзарівці змонтовано автобусну зупинку, адже там щодня дітвора чекає шкільний автобус; поставили ворота на місцевому цвинтарі, а сільгосппідприємець Айкарам Тартикян розгорнув туди дорогу.

На 70% освітлена і Яремівка. Була там проблема – аварійний стан сільського клубу. Але закрити його означало б залишити людей без місця, де вони можуть збиратися для відпочинку і спілкування. Сільська рада спільно з Айкарамом Тартикяном відремонтувала його. Хочу зазначити, що коли ремонтували дах закладу, люди виходили толокою, не чекали, що їм хтось щось зробить. Це були жителі і Яремівки, і Григорівки. Наразі тут замінені вікна на металопластикові, фактично зведено новий дах, проведено косметичний ремонт тощо. Залишилося придбати «одяг для сцени», – каже сільський голова.

Завідуюча Яремівським клубом із захватом ділиться враженнями від новорічних поздоровлень, які були організовані сільгоспвиробником і депутатом районної ради Вадимом Дмитрієвим для жителів сіл Кобзарівки, Яремівки та Оврагового. Дід Мороз із Снігуронькою на святково прикрашеному возі завітали в гості до діток, які не відвідують школу та дитячий садок, а також до людей похилого віку від 70 років і старше, щоб привітати зі святом та вручити подарунки. Особливо цьому візиту раділи літні люди.

Клуб тут дійсно потрібен, адже село газифіковане, близько від центральної дороги. До того ж тут відкрито зелену садибу «Соломія», яка у теплий період року користується неабияким попитом. Все це свідчення того, що село не втрачене, тут проживає чимало людей, яким слід створювати усі необхідні умови.

Побували ми з Надією Миколаївною і в Яремівському ФПі. Особисто вразила сама будівля, якій вже понад сто років. За словами місцевих жителів, це найстаріша будівля на території Григорівської сільської ради. За нею доглядають, у 2015 році за кошти сільської ради та сільгосппідприємця Айкарама Тартикяна провели ремонт.

Медичний працівник Юлія Явтенко  зазначила, що вона обслуговує два села – Яремівку та Кобзарівку. Звичайно, діставатися до хворих важко, надто велика відстань. Пані Юлія обслуговує 250 осіб. Медикаментами ФП забезпечений у повному обсязі, а якщо щось потрібно, сільська рада ніколи не відмовляє.

В Оврагово проживає 37 людей. Сільські дороги із асфальтним покриттям, в хорошому стані. Є там два сільські колодязі, тож за кошти сільської ради на них поновили корду, цямрину. Тепер вони як нові, зручні у користування. І вода там смачна та чиста. У приватному приміщенні, де теж зробили косметичний ремонт, розміщено медичний пункт, і у визначені дні медичні працівники ведуть прийом громадян.

– Що стосується Григорівки, то в минулому році ми поставили новий бетонний паркан на центральному кладовищі, ще плануємо встановити там металеві ворота, – розповідає Надія Невкрита. – За допомогою сільської ради та районної влади у спортивній залі місцевої школи з’явилися металопластикові вікна, у шкільній їдальні – новий посуд, морозильна камера… Усі школярі Григорівської школи без винятку і в минулому, і в цьому році харчуються безкоштовно. За сприяння народного депутата України Олеся Довгого у школі також з’явилася мультимедійна дошка, що значно покращить рівень підготовки школярів із навчальних дисциплін. Місцеві сільгоспвиробники спільно придбали і тюль на вікна, і карнизи, і лавки, які стоять у шкільних коридорах.

Кілька років поспіль Григорівські спортсмени беруть участь у спортивних змаганнях різних рівнів. Особливо тут у пошані футбол. Свідченням тому є безліч нагород і перемог футбольної команди Григорівки під керівництвом тренера Миколи Якимця. А сільський голова завжди підтримує своїх спортсменів: і форма у них гарна, і є чим та де тренуватися. Знають в області і спортивні сім’ї, які від Григорівки захищали честь району на обласних змаганнях. Та щоб спорт і надалі активно розвивати, Надія Миколаївна планує провести ремонт у спортивній залі школи. Там уже дещо зроблено, до двох душових кабінок підведена гаряча вода, але ж і роботи ще чимало. Та Надія Невкрита запевнила, що за період літніх канікул все буде доведено до ладу.

– В цьому році плануємо також реалізувати давню мрію молоді – встановити в Григорівці сучасний спортивний майданчик із штучним покриттям. Для цього вже виготовлено проект, обрано місце і є величезне бажання, – додає сільський голова.

Як повідомила Надія Невкрита, цього року усі діти: і школярі, і ті, хто ходить до дитячого садка, отримали подарунки на Новий рік, а дошкільнята та учні 1-5 класів – ще й на День святого Миколая. Для цього постаралися сільська рада, місцеві сільгосппідприємці та настоятель місцевої церкви отець Іоан.

Родина Тартикянів заснувала премію для учнів та вчителів місцевої школи. Її отримують на урочистій лінійці, приуроченій святу останнього дзвінка ті, хто краще за інших вчився, був активним учасником конкурсів, спортивних змагань тощо.

Школярі зі свого боку, завжди допомагають громаді села, під керівництвом вчителів упорядковують братську могилу та пам’ятний знак жертвам голодомору, доглядають за сільським парком, який розкинувся у центрі села.

Якщо говорити в цілому про підростаюче покоління Григорівської сільської ради, то їм сільський голова приділяє найбільше уваги. Та це, напевно, і правильно, адже від них залежить майбутнє і села, і держави в цілому.

Просто по центральній вулиці Григорівки знаходиться і місцевий ФАП – один з кращих в районі. Працює там фельдшер Оксана Невкрита – людина, яка користується незаперечним авторитетом серед односельців, а за свою професійну діяльність занесена до Книги Пошани Світловодського району. Тут і і ремонт зроблений, і паркан встановлений, і медичне обладнання та лікарські засоби закуплені. А ще допомагає ставити хворих на ноги щире спілкування з медичним працівником.

На цей рік по Григорівці у сільського голови  теж є плани – відремонтувати дороги та продовжити роботи по вуличному освітленню. Це досить затратно по коштах, але якщо заплановане вдасться виконати, інфраструктура села стане ще кращою, а село – привабливішим для проживання. Сьогодні у Григорівці працюють дві олійниці, млин, продуктові та господарчі магазини, два кафе, відділення зв’язку, Будинок культури тощо. У сільській раді з’явився працівник, який займається реєстрацією проживання місцевих жителів. Тож для того, аби прописатися чи виписатися, не потрібно їхати в місто. У селі є ФАП, ветеринарний лікар. Працює Надія Миколаївна і над тим, аби створити належні умови для проживання молодих сімей.

Сьогодні Григорівський дошкільний заклад – один із найкращих в районі, хоча наразі там відкрита лише одна змішана група. Та є у сільського голови мрія – відремонтувати другу половину будівлі дитячого садка, облаштувати там 10 квартир для молодих сімей, в першу чергу – для сімей учасників антитерористичної операції. Сьогодні ця половина будівлі знаходиться в критичному стані, і якщо її не відремонтувати, може пошкодитися і та половина, в якій розміщено ДНЗ «Ромашка». Та самотужки сільська рада з цим не впорається. У Надії Миколаївни є сподівання, що проект по ремонту цього приміщення увійде в число тих, які будуть профінансовані із Фонду регіонального розвитку, адже це повністю могло б вирішити питання з наданням житла молодим спеціалістам, які обрали собі для проживання сільську місцевість.

Дитячий дошкільний заклад «Ромашка» є справжньою гордістю села. Ним керує активна, ініціативна людина – Юлія Даценко.

Тут перебуває 24 дитини. Для них створені всі умови для повноцінного виховання: є дві музичні зали, де малеча вивчає музичну грамоту та готується до свят. У 2017 році сільська рада закупила на кожне дитяче ліжко по два комплекти постільної білизни, ковдри, посуд; сільгосппідриємці – праску, пароварку, електричну м’ясорубку.

Родзинкою закладу є актова зала, облаштована для того, аби дітки вивчали, як влаштований всесвіт, які є явища природи тощо. Є тут і муляж сонячної системи, глобус, навіть своя ракета, змайстрована із пластикових пляшок.

З особливим задоволенням вихованці ДНЗ відвідують їдальню. Сільська рада подбала про те, щоб тут було все необхідне, аби готувати смачні та корисні для дитячого організму страви.

У дитячому садку – у спальні та в ігровій кімнаті – поміняли електролампи на економні, зробили косметичний ремонт.

ДНЗ «Ромашка» один із перших розпочав закупівлю продуктів харчування безпосередньо у виробників, а не через торгівельні точки. Це і кошти економить, і на всю продукцію є сертифікати якості. Медична сестра, яка працює у закладі, розробляє відповідно зимове, весняне та літнє меню, яке відповідає вимогам харчування дітей 3-5 років.

Цей заклад систематично бере участь у всіляких конкурсах, у тому числі і обласних. Так, у минулому році в обласному конкурсі новітніх технологій педагогічний колектив ДНЗ «Ромашка» зайняв І місце.

У приміщенні дитячого садка може розміститися ще одна група. Кілька разів Надія Невкрита пропонувала Микільській сільській раді спільно відкрити і утримувати цю групу, бо ж у Микільському дитячого садка немає. Та поки що цей проект не реалізовано. Самотужки ж відкривати другу групу, за словами сільського голови, немає сенсу, бо ж народжуваність у селі щороку знижується і може так статися, що через п’ять років місцевих діток просто не вистачить.

Завідуюча дитячим садком щиро дякує за підтримку і допомогу сільській раді а також сільгоспвиробникам Валерію Гавриленку, Вадиму Дмитрієву, Айкараму та Андранику Тартикянам, Володимиру Грушці, настоятелю місцевої церк­ви отцю Іоану за постійну допомогу і підтримку.

В селі активно розвивається культурна галузь під керівництвом нещодавно призначеного директора Григорівського Будинку культури Віктора Сердюченка. При Будинку культури працює два вокальні ансамблі, є чимало солістів, без яких не відбувається жодне сільське та й районне свято. Влітку цього року під керівництвом Віктора Сердюченка було проведено незабутнє свято Івана Купала. Щоб працювати місцевим артистам-аматорам було комфортно, у Будинок культури Айкарам Тартикян закупив необхідну апаратуру: підсилювачі звуку, світломузика тощо; провів косметичний ремонт і за це йому безмежно вдячна вся громада. На майбутнє залишилося відремонтувати другу половину приміщення і фасаду, придбати концерні костюми для нещодавно створеного фольклорного колективу.

У приміщенні сільської ради, на другому поверсі, працює відділення денного перебування районного територіального центру. Під соціальним наглядом на території Григорівської сільської ради знаходиться 80 людей похилого віку. У затишній кімнаті, схожій на музей народного мистецтва, вони часто збираються, аби поспілкуватися, в компанії зайнятися улюбленою справою, як то в’язанням чи вишиванням. Працює тут університет третього віку, фольклорний колектив; щомісяця проходять по чотири масові заходи.

У сусідніх кімнатах розмістилася сільська бібліотека, де щоденно дітей і дорослих знайомить зі світом книги бібліо­текар Марина Куліш.

Бібліотека опалюється, зроблено косметичний ремонт, майже всі вікна поміняні на металопластикові – є всі умови, аби читачі могли і переглянути періодичну пресу, і попрацювати з книгою. За кошти сільської ради бібліотека передплачує до десятка періодичних видань; за сприяння народного депутата Олеся Довгого в цьому році в бібліотеці має з’явитися комп’ютер, підключений до мережі Інтернет. Має бібліотека і подарунок від депутата – двадцять п’ять різних енциклопедій, які користуються великим попитом серед школярів.

Аби в селі було чисто, ПП «Ніколь» керівником якого є Вадим Дмитрієв, безкоштовно збирає по дворах та вивозить сміття.

Не можна не сказати і про тісну співпрацю між сільською радою та релігійною установою. Настоятель місцевої церкви отець Іоан є членом виконавчого комітету, сільгоспвиробники беруть активну участь у облаштуванні та ремонті церкви.

Якщо говорити про перспективи, то роботи вистачає, і з кожним роком її не стає менше. Говорить сільський голова: і дах у школі необхідно відремонтувати, і поміняти три вікна на металопластикові, що ще залишилися у школі, і зливи встановити на нещодавно відремонтованому Григорівському ФАПі тощо. Це як у гарної господині – завжди знайдеться, куди докласти руки.

А працювати Надії Миколаївні дійсно в радість, бо бачить результат: розвивається сільська інфраструктура, з кожним роком села стають кращими. В цьому їй допомагають, в першу чергу, місцеві сільгоспвиробники, без яких вона просто не впоралася б з усім об’ємом робіт, та й фінансово для сільської ради це було б важко. Ніколи не стоїть осторонь і депутат Верховної Ради України Олесь Довгий, і районне керівництво в особі голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського, голови районної ради Романа Домбровського, депутатів районної та сільської рад. А головне, Надія Миколаївна знає, для кого це все робить – для людей, з якими виросла і живе, з якими працює пліч-о-пліч, які щодня від неї чекають допомоги і підтримки, які сподіваються на неї.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"