У новий рік – з новим бюджетом

В останні дні 2020 року депутати Великоандрусівської сільської ради на черговій сесії розглянули ряд надважливих питань для громади, у тому числі затвердили Програму соціально-економічного розвитку та бюджет Великоандрусівської сільської ради на 2021 рік.
Серед перших рішень депутаті­в було затвердження плану роботи Велико­андру­сівсь­кої сільської ради на 2021 рік. Маючи орієнтир для роботи у поточному році, народні обранці приступили до розгляду Програми соціально-економічного розвитку Великоандрусівської сільської ради на 2021 рік (далі – Програма).
Так, доходи Великоандрусівської сільської ради на 2021 році заплановані загалом в розмірі 70 млн. 864 тис. 700 грн. Саме цю суму і розподіляли за напрямками фінансування – все прописано у Програмі соціально-економічного розвитку. Серед іншого, Програмою передбачена адресна допомога: на лікування за життєво-важливими показниками тяжкохворих малозабезпечених громадян та інвалідів; на оплату ритуальних послуг на поховання малозабезпечених громадян; на одноразову матеріальну допомогу інвалідам на вирішення соціально-побутових питань; на одноразову матеріальну допомогу військовослужбовцям, які беруть участь в АТО; на матеріальну допомогу учасникам бойових дій та членам їх сімей. Всього на адресну допомогу заплановано 250000 грн.
Для поліпшення якості житлово-комунальних послуг для населення та подальшого поліпшення благоустрою території Великоандрусівської сільської ради заплановано 1000000 грн. Для вирішення проблем утримання, поточного та ямкового ремонту, будівництва і реконструкції доріг на території сільської ради, утримання в належному вигляді узбіччя доріг планують витратити не менше 500000 грн. Для співфінансування громадських робіт разом зі Світловодським МРЦЗ по благоустрою населених пунктів сільської ради заплановано 160000 грн.
Для утримання закладів освіти Програмою передбачені видатки з місцевого бюджету в сумі 52113000,00 грн.; на діяльність Центру дитячо-юнацької творчості – 200000 грн.
Також до 2300000 грн. планують на утримання комунальної установи «Центр з обслуговування закладів та установ Великоандрусівської сільської ради», для вирішення питань матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, культури, територіального відділу.
На діяльність галузі культури Програмою заплановано 4957000 грн.; на природоохоронну діяльність, забезпечення зменшення забруднення довкілля, здійснення водовідведення під час повені та сильних дощів, на ремонт та будівництво дренажних канав, покосу карантинних бур’янів тощо – 120000 грн.; на встановлення меж населених пунктів та виготовлення генеральних планів населених пунктів сільської ради – 200000 грн.; на виплату одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування – 15000грн.; на заходи з охорони громадського порядку та протипожежної безпеки населення – 500000 грн.; на підтримку функціонування закладів охорони здоров’я – 2000000 грн.
Також одним із завдань громади є розроблення транспортної мережі з урахуванням побажань жителів населених пунктів.
Детально обговоривши і затвердивши Програму соціально-економічного розвитку Великоандрусівської громади, проаналізувавши всі видатки, депутати досить швидко прийняли і бюджет громади на 2021 рік.
Голова Великоандрусівської громади Аріф Різаєв, звертаючись до депутатів, зазначив, що цей рік буде нелегким щодо фінансового забезпечення усіх напрямків господарювання. Великоандрусівська громада в такому складі, якою вона є сьогодні, лише розпочинає свій шлях. Очікування у людей високі, тому попереду – багато роботи з метою збільшення доходів до бюджету, і над цим завданням потрібно працювати і виконавчому комітету, і депутатам, і місцевим підприємцям як основним платникам податків.
Принагідно Аріф Тофікович повідомив, що є ряд проблем, які передалися громаді у спадок від районного керівництва. Так, залишилося незакритим питання встановлення протипожежної сигналізації у Глинському НВО, і якщо ця робота не буде виконана у вказані терміни (у першому кварталі), то цей освітній заклад можуть закрити. Також є потреба, а головне – можливість за умови співфінансування (10% від загальної вартості) придбати шкільний автобус. За словами голови громади, вже є домовленості з керівництвом Світловодського РЕМ про відновлення вуличного освітлення окремих вулиць у селах Захарівка, Велика Андрусівка і Подорожнє.
Окрім цього, депутати затвердили Положення про преміювання працівників Великоандрусівської сільської ради; Програму розвитку та підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області» на 2021 рік, прийняли відповідні рішення й по інших питаннях порядку денного.
Світлана Калугіна.