У Павлівці – свято

  Минулого тижня у Павлівці святкували День села – 292 річницю з дня її заснування. Програма свята була насиченою, цікавою та різноманітною.

  767

  Свято відбувалося у сільському Будинку культури. Павлівчан та гостей села зустрічали рушники, вишиті дбайливими руками місцевих майстринь. На виставці «Рушникова мрія» були представлені роботи родини Паші Берест: рушники Ганни Панасенко представляли 50-і роки минулого століття, Горпини Панасенко – середину 60-х, а майстерні вишивки матері і доньки Паші та Тетяни Берест – сьогодення. Допомогла організувати виставку соціальний працівник Оксана Оксенюк. Вона, таким чином, за допомогою вишиванок розповіла історію однієї родини.

  Урочистості розпочалися парадом номінантів з різних номінацій, в яких визначали переможців.

  Не важливо, свято це, чи урочиста мить – усі ми завжди пам’ятатимемо наших солдат, захисників, учасників АТО та загиблих у роки воєнних лихоліть. Відзначення Дня села у Павлівці також розпочалося хвилиною мовчання на знак вшануванням їхнього земляка Віталія Іскандарова, який загинув у 2015 році на Сході України, а також визволителів с. Павлівка у далекому 1943-ому.

  Зі святом усіх присутніх привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко та сільський голова Микола Панасенко. Вони сказали багато теплих слів на адресу працелюбних жителів Павлівської сільської ради за вміння і бажання працювати, жити і творити. Вони також вручили нагороди окремим жителям Павлівської сільської ради.

  Понад 30 жителів громади Павлівки стали учасниками АТО. Одними із перших були Андрій Кадюк і Олександр Мусієнко. Вони отримали нагороди у номінації «Служу Україні». У номінації «Серце віддаю дітям» нагородили Олену Булаєнко, яка понад 25 років працює вихователем місцевого дошкільного закладу «Веселка». У номінації «Велике подвір’я» кращою стала багатодітна родина (4 дітей) Матвія та Ольги Гончаренків, які проживають по вул. Маленченка, 1. У номінації «Спортивна гордість року» нагороджено найактивніших хортингістів під керівництвом Володимира Мусієнка – Мар’яну Литвин, Владислава та Сергія Мусієнків, Тамірлана Барвінського, Тетяну Сенцову і Едуарда Козаткова. За «Двір зразкового порядку» відзначили Миколу та Людмилу Нейметів.

  Цього року вперше відзначали кращих тещ та свекрух. У цій номінації нагороди отримали найкраща свекруха Олександра Мусієнко та любляча теща Надія Заболотня.

  Ведучі свята Олена Нестерова та Тетяна Заболотня висловили велику подяку тим людям, хто впродовж року не залишався осторонь проблем села Павлівки та жителів Павлівської сільської ради. Вони також надали всебічну допомогу і під час підготовки до відзначення Дня села. Це місцеві фермери та сільгосппідприємці Анатолій Сербін (ФГ «Сербін», Юрій Булаєнко (ФГ «Велетень+»), Олександр Веселий і Сергій Осика (ФГ «Павлівське»). Дух­мяний коровай жителям села подарувала приватний підприємець Людмила Пономаренко.

  Після урочистої частини була розважальна програма для дітей та дорослих, яку вміло організували працівники Павлівського Будинку культури. Одночасно на різних локаціях відбувалися цікаві дійства: діти бавилися на ігрових майданчиках, дорослі відвідали конкурс-парад вареників. Смакуючи варениками з різними начинками, павлівчани, шляхом голосування, визначили переможниць серед 5-ти учасниць. Ними стали куми Алла Шинкаренко і Світлана Мала.

  Сподобався усім і капусняк, який для громади приготували Лариса Шумило.

  Чоловіки з Павлівки та гості з Миронівки і Світловодська провели змагання з настільного тенісу. Суддійство здійснював житель Павлівки, колишній вчитель фізкультури Віктор Попов.

  А ще відбувся розіграш лотареї. Цього року вона вирізнялася гарними призами, серед яких були електрочайник, посуд, продукти сільськогосподарського виробництва тощо.

  Під час концертної програми, яку підготували колективи художньої самодіяльності сільського Будинку культури, павлівчани стали свідками освідчення у вічному коханні та пропозиції стати дружиною вокалістці Тетяні Заболотній від її коханого Романа Прибильова.

  Народні гуляння тривали до пізнього вечора під музичний супровід народного вокального ансамблю Світловодського районного Будинку культури «Дніпряночка» вокального ансамблю павлівського Будинку культури подружжя Лупанів.
  Після цього розпочався танцювальний марафон – чотири команди по чотири учасники демонстрували танці різних країн світу.

  Завершилося дійство святковим салютом на честь Павлівки.

  Поширити
  Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.