У планах – розвивати зимовий туризм (ФОТОЗВІТ Калугіна Ю.)

Світловодщина – це туристично приваблива територія, яка поєднує берегову зону, горбисту місцевість та лісові масиви. Туристи вже гідно оцінили літні принади нашого краю, а ось зимовий туризм на нашій території ще потрібно розвивати. Над цим замислилася Світловодська районна державна адміністрація.

Щоб покататися на лижах чи ковзанах, не обов’язково їхати на дорогі і далекі курортні бази. Це можна зробити в нас, де і льоду вистачає, і гори достатньо високі.
Саме цій темі був присвячений перший туристичний форум, який пройшов на Світловодщині 23 грудня, де наша територія постала як перспективна для розвитку зимових видів відпочинку.
Учасники форуму відвідали три туристичні бази – «Хвиля», «Балу» і «Чайка», вивчаючи їх можливості та потенціал.
У форумі взяли участь завідувачка відділом охорони культурної спадщини та туризму профільного департаменту ОДА Ірина Салова, спеціаліст профільного відділу департаменту ОДА Тетяна Жигула, фахівець галузі Микола Барабуля, директор туристичної агенції «Мелодія Тур», голова федерації роботодавців у сфері туризму у Кіровоградській області Валерій Попов; представники засобів масової інформації: газет «Народне слово», «Кіровоградська правда», «Вісті Світловодщини», Центральноукраїнсь­ке бюро новин «СBN», ТРК «Вітер», «Веселка» та інші.
Гостей зустрічав заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Володимир Похілов.
На завершення оглядової частини заходу на базі відпочинку «Хвиля» відбулося підсумкове обговорення можливостей розвитку Світловодщини як території, привабливої для туристів, зокрема, у зимовий період.
– Мені дуже хочеться, аби Світловодщина стала територією великих можливостей, територією розвитку туристичної галузі, зацікавила потенційних інвесторів, які хочуть розвивати цей напрямок. Наш край заслуговує на те, щоб стати центром зимового відпочинку, – сказав Володимир Похілов, розпочинаючи завершальну частину заходу.
На форумі було відзначено, що для розвитку зимового туризму, ми маємо необхідну інфраструктуру. Є база відпочинку «Балу», яка має можливість забезпечити конкурентний сервіс для відпочивальників; надзвичайні умови для проживання і відпочинку для жителів Кіровоградщини має база «Хвиля»; свою специфіку має база «Чайка» і сумарно ці три об’єкти можуть сьогодні приймати близько сотні відпочивальників. Це є наш базис, навколо якого можна і потрібно розвивати зимовий відпочинок на Світловодщині. Про це, зокрема, говорив голова громадської організації «Златопілля» Микола Середенко, який виступив співорганізатором форуму.
– Той природний ландшафт, який ми маємо, сприяє розвитку зимової рибалки, зимового полювання, лижного туризму, фестивального туризму тощо. Крім того, на наших базах можна організовувати змагання. Чим ми можемо долучитися до того, аби дати поштовх розвитку туризму на нашій території? Перш за все, донести інформацію до жителів Кіровоградщини та інших регіонів України про наші можливості, –сказав Микола Середенко.
На його переконання, такі форуми обміну думками та інформацією слід проводити частіше, залучати ширше коло зацікавлених осіб, які можуть активно цьому сприяти, паралельно розвиваючи і свою бізнес-діяльність. Особливо це доречно робити в контексті популяризації лижного туризму, який завойовує все більшу популярність серед жителів України.
Наразі на території Олександрійщини стартував пілотний проект по розвитку лижного туризму, тому доцільно було б співпрацювати в цьому напрямку з вашими сусідами.
Та плануючи свою діяльність на перспективу, важливо виходити із реальних можливостей, якщо є бажання, дійсно, розвивати цей напрямок туризму. На цьому наголосила Ірина Салова.
– Світловодщина – це ще і територія із давньою історією. Тож починати слід з того, що легше і що можна використати для старту. Ми (Кіровоградщина) сьогодні, вважаю, креативно і дуже цікаво проводимо екскурсії, використовуючи історичні факти й історичні костюми. Так, наприклад, у Кропивницькому ми бачили реконструкцію весілля Махна. Ще під час екскурсії ми використовували елементи костюмованого представлення тих чи інших історичних фактів – на туристичному об’єкті гостей зустрічали, одягнені у відповідні костюми, люди, і знайомство з цим об’єктом відбувалося у цікавій, незвичній формі. Так, ми зустрілися із «Робертом Ельворті», «Марією Заньковецькою» та іншими відомими постатями нашого краю. Це було дуже цікаво і сприймалося по-особливому. На Світловодщині потрібно створити свій бренд, віднайти ту родзинку, яка стане візитівкою вашої території, – сказав під час підсумкового обговорення Микола Барабуля. – Є у нас і відповідні спеціалісти, які можуть вам у цьому допомогти, на основі історичних подій написати сценарій туристичного представлення вашої території. Звертайтеся, і ми разом виведемо Світловодщину як туристичний центр не лише на регіональний, а й на всеукраїнський рівень. Тоді будуть задіяні, а значить – розвиватимуться, і художні колективи. Це дасть можливість розвитку культурної галузі регіону. І не слід забувати про дітей. Дорослі виїздять кудись, у переважній більшості, для того, аби показати щось нове і цікаве своїм дітям. Тому слід ретельно продумати дитячі програми дозвілля – це важливо, – додав він.
Висловили своє враження про те, що побачили на Світловодщині, і представники засобів масової інформації.
– Я приємно вражена усіма базами відпочинку, а особливо – базою «Хвиля». Я була тут дуже давно, і сьогодні можу порівняти, як було, і як стало. Відбулися разючі зміни на краще. Це, дійсно база, яка на високому рівні може приймати гостей з інших регіонів України. Тут конкурентні умови для відпочинку: вода, ліс, чисте повітря… Що може бути кращим? Дуже добре, що в нас ця база збереглася.
Вирізняється серед побаченого турбаза «Чайка». Вона буде просто знахідкою для тих, хто хоче втекти від урбанізації, від галасливого міста і залишитися наодинці з природою. Це добре, що у вас є місця відпочинку на будь-який смак. Світловодщині є куди рости, куди розвиватися як туристично привабливій території. Треба користуватися тим, що створила для вас природа, – сказала журналістка від «Кіровоградської правди».
З виступаючою погодилися й інші присутні на форумі.
– Наскільки вражаючі краєвиди, прекрасна природа – все створено для того, аби на вашій території розвивати фестивальний туризм. Вважаю, над цим слід попрацювати дещо краще і започаткувати тематичні фестивалі, у тому числі і авторської пісні, які, я переконаний, стануть привабливими для туристів, – зазначив Валерій Попов.
Та поряд з ідеєю має бути ще й організована потужна рекламна кампанія. І, звичайно, логістика. Допоки не з’являться на території Світловодщини нормальні дороги, на масовий потік туристів годі й сподіватися. У цьому збіглися думки усіх присутніх фахівців туристичної галузі.
– Це лише так здається, що досить відкрити туристичну базу, віднайти туристичні об’єкти і все – сюди приїдуть люди. Все має бути продумано до дрібниць: від облаштування пляжів, санітарних умов проживання та харчування до протипожежної безпеки. І це велика і кропітка робота, яка потребує коштів і часу, – додав він.
На завершення обговорення побаченого, виступаючі одноголосно висловилися про те, що Світловодщина сьогодні – недооцінений край в плані туризму. А особливо – зимового. Ландшафт нашої території неначе створений для будівництва лижних трас, для катання на зимових видах транспорту тощо. Туризм – це та рушійна сила, яка здатна вивести Світловодщину, за економічними показниками, в лідери серед інших територій України.
Відділ туризму департаменту культури ОДА планує у співпраці із Світловодською районною державною адміністрацією зробити такий форум, де фахівці туристичної галузі зможуть обговорити основні моменти співпраці, традиційним.

Світлана Калугіна.

Фото надала Калугіна Ю.

Поширити
"Вісті Світловодщини"