У пріоритеті – навчання та розвиток дітей

242

Минулого тижня голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський відвідав соціально значущі заклади на територіях Миронівської, Іванівської та Микільської  сільських рад.

Перебуваючи у Миронівці, Сергій Сергійович відвідав школу, де нещодавно, за сприяння депутат Верховної Ради Олеся Довгого, був закуплений і встановлений комп’ютерний клас.

Принагідно голова райдержадміністрації поспілкувався з директором школи Лідією Сачевською та з учителями, поцікавився, як використовується оргтехніка у навчально-виховному процесі. Учні 2-го класу, які якраз працювали за комп’ютерами, на прохання Сергія Сергійовича, залюбки продемонстрували свої вміння працювати за ПК. Класовод 2 класу Любов Рак зазначила, що не у всіх дітей дома є комп’ютери, тож те, що школярі мають змогу навчатися працювати з оргтехнікою, значно впливає і на їхній рівень знань, і на розвиток та розширення світогляду.

Учитель інформатики Володимир Гарасько повідомив керівнику району, що комп’ютерний клас використовується не лише на уроках інформатики. За допомогою навчальних програм учні працюють за комп’ютерами і на уроках природознавства, іноземної та рідної мови, історії та ін. Користуються комп’ютерами і під час проведення гуртків. Учні готують презентації з різних тем. На прохання Сергія Твердовського учитель інформатики продемонстрував учнівські презентаційні роботи за темами «Природа рідного краю», «Тваринний світ». Учні навчаються орієнтуватися у величезному потоці інформації, яку можна знайти за допомогою Інтернету, користуватися соцмережами тощо.

Сергій Твердовський не оминув і теми децентралізації та процесів об’єднання територіальних громад, яке наразі активно триває в Україні. Він зазначив, що районна влада завжди підтримає ініціативу громади щодо добровільного об’єднання та надасть усю необхідну методичну допомогу.

Висловився Сергій Твердовський і щодо введення Миронівської школи  до складу навчально-виховного об’єднання. Він пояснив, що сьогодні, згідно з відповідним законодавством України, освітня субвенція з державного бюджету передбачена лише для тих шкіл, в яких середня наповнюваність класів – не менше 10 учнів. Миронівська школа не відповідає цим вимогам,  тому і фінансується не з державного, а з районного бюджету, а це 1760892 грн на рік лише на заробітну плату педагогічним працівникам. Ситуація позитивно зміниться, коли Миронівська школа ввійде до складу навчально-виховного об’єднання, ставши його філією. Тоді середня наповнюваність обраховуватиметься не в окремо взятій школі (філії), а в НВО загалом. За таких умов державна субвенція надійде на навчально-виховне об’єднання і буде розподілена між школами-філіями, що дасть можливість вивільнити кошти районного бюджету, що обраховуються в мільйонах, і спрямувати їх на розвиток інфраструктури району.  Сергій Твердовський заявив, що завдання влади – забезпечити усі сільські громади якісною дошкільною, початковою та базовою освітою.

– Я особисто запевняю вас, що на сьогодні не розглядається питання закриття жодної школи в районі, у тому числі і Миронівської. Уже рік існують Глинське та Павлівське НВО. Так, до Глинського НВО ввійшли Іванівська і Глинська школи та Захарівський і Федірківський НВК. На сьогодні всі вони успішно працюють, ніхто вже навіть не переймається питанням закриття будь-якої із перелічених шкіл, хоча, приміром, Іванівська школа теж малочисельна. Більше того, Іванівська сільська рада вже виготовляє проект на будівництво дитячого садка на території школи на 15 місць. У Захарівському НВК теж збудовано прекрасний дитячий садок, робота якого розпочнеться 2 травня. Це лише підтверджує той факт, що ці школи працюватимуть і надалі, – зазначив очільник району.

Цікавився Сергій Твердовський і роботою місцевого учнівського самоврядування. Директор Школи Лідія Сачевська представила голові РДА президента шкільного парламенту дітей Назарія Гараська.

Володимир Гарасько, який ще є і депутатом Миронівської сільської ради, повідомив голові райдержадміністрації, що сільська рада в цьому році виділила з місцевого бюджету значну суму коштів, з них 100 тисяч – на заміну вікон у приміщенні школи на металопластикові.

Я поцікавилася у економіста відділу освіти, молоді та спорту РДА, чи дійсно ці кошти надійшли в освіту у вигляді субвенції з Миронівсь­кої сільської ради. З’ясувалося, що, дійсно, надійшли, але…

Через небажання сільського голови Миронівської сільської ради Анатолія Фещенка спів­працювати зі Світловодською районною державною адміністрацією маємо ситуацію, яка  на сьогодні унеможливлює використання цих коштів за призначенням. Заміна вікон у приміщенні – це капітальні видатки, які проводяться лише за умови виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи. Але на це сільська  рада  кошти не передбачила. Коментуючи ситуацію, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський зазначив, що районна влада готова долучитися до співфінансування вказаного проекту, але швидко реалізувати його не вийде.

– Треба спочатку виготовити проект­но-кошторисну документацію, затвердити її, провести державну експертизу, а все це – час. Лише після проходження вказаних процедур можна буде  приступити до виконання робіт по заміні вікон. Звичайно, районна влада зробить все можливе, аби учні і вчителі Миронівської школи мали гарні умови для роботи та на­вчання, але це можна було виконати набагато швидше, аби сільська рада повідомила про свої наміри раніше і виготовила відповідний пакет документів, – сказав керівник району.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"