У районі вирішують питання учасників АТО

255

15 лютого відбулася нарада з керівниками окремих територіальних органів міністерств та відомств України у Світловодському районі, керівниками окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації за головування заступника голови Світловодської райдержадміністрації Володимира Похілова.

На нараді говорили про забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції, соціальний захист, медичне обслуговування та забезпечення житлом учасників АТО та їх сімей.

Перед присутніми виступив виконуючий обов’язки начальника відділу у Світловодському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Ігор Чабанюк, який доповів про постанову Кабінету Міністрів України від 17 січня року №18 «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» та порядок передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність учасників антитерористичної операції. На сьогоднішній день у Світловодському районі зарезервовані 90 гектарів землі у 5-ти сільських радах (Великоскельовській, Глинській, Григорівській, Озерській та Павлівській) для забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції. В електронному вигляді користувачам доступний альбом-атлас, у якому вказане розташування зарезервованих земельних ділянок, з яким можливо ознайомитися на сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

Начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Андрій Поварчук доповів про роботу щодо соціального забезпечення учасників АТО. Станом на 1 січня 2018 року на обліку соціального захисту перебувають 118 учасників бойових дій, які мають статус і брали безпосередню участь в антитерористичній операції. Для отримання безоплатної санаторно-курортної путівки на обліку перебувають 2 учасники бойових дій, які мають статус і брали безпосередню участь в антитерористичній операції. У 2017 році 3 учасники бойових дій у зоні АТО оздоровились в Знам’янській бальнеологічній лікарні. У 2017 році сімейним відпочинком були охоплені 9 осіб (17 з членами сімей) з числа учасників АТО на загальну суму 46,2 тис. грн.; за рахунок коштів районного бюджету оздоровлено 12 дітей учасників АТО та 1 дитину зі статусом «Члена сім’ї загиблого» учасника АТО. 7 осіб отримали одноразову грошову допомогу на вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 10,5 тис.грн., 118 осіб – допомогу до державних свят за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 128,0 тис. грн.; Світловодський район виділив грошову компенсацію на придбання житла на загальну суму. 100,0 тис. грн. Анатолію Бондаренку, учаснику бойових дій АТО, нагородженому орденом «За мужність».

Щорічну разову грошову допомогу до 5 травня у 2017 році отримали 94 учасники бойових дій АТО у розмірі 1200,0 грн. на загальну суму 112,8 тис. грн., та 3 особи, члени сімей загиблих учасників АТО, по 600,0 грн. на загальну суму 1,8 тис. грн.
Демобілізованим військовослужбовцям надається інформація щодо можливості отримання психологічної реабілітації та соціальної допомоги після звільнення з військової служби. Створений та діє Центр медико-психологічної допомоги Світловодського району, в якому допомога надається учасникам бойових дій, родинам учасників бойових дій, сім’ям загиблих учасників бойових дій за місцем проживання в медичному закладі за участю лікаря (фельдшера), кваліфікованого психолога, представника Координаційного центру згідно з графіком роботи.

Представник громадської організації «Редут» Віктор Дудін ознайомив присутніх з роботою організації та запропонував шляхи взаємодії із районною державною адміністрацією.

Військовий комісар Світловодського ОМВК Микола Грін­ченко доповів про проблеми із медичним оглядом громадян, які ідуть на військову службу за контрактом, та учасників АТО, наголосивши на проблемі стоматологічного лікування учасників АТО.

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк зазначила, що фінансування проектів будівництва та реконструкції житлових будинків для забезпечення житлом пільгових категорій населення за рахунок державних програм можливо тільки за умови наявності черг на отримання житла при виконавчих комітетах міських та сільських рад. Районна державна адміністрація не може включити до державної програми реконструкцію будівлі під 10-квартирний будинок (мова йде про частину будівлі ДНЗ «Ромашка» Григорівської сільської ради) тільки з причини відсутності осіб, які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку у виконавчому комітеті Григорівської сільської ради.

14 лютого 2018 року на особистий прийом до голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського звернулися жителі міста Світловодська з проханням вирішити питання щодо належного управління комунальним майном, а саме – 5-типоверхової будівлі за адресою вул. Героїв України, 94-а, яка перетворилася в притулок для осіб без постійного місця проживання та безпритульних тварин.

Районна державна адміністрація, отримавши попереднє погодження від обласної державної адміністрації про наміри щодо підтримки реалізації пропозицій, викладених у зазначеному зверненні, пропонує внести на розгляд чергової сесії міської ради питання передачі функцій замовника Управлінню капітального будівництва обласної державної адміністрації з виконання робіт по реконструкції гуртожитку за адресою: вул. Героїв України, 94-а в м. Світловодську під 5-типоверховий житловий будинок для забезпечення житлом пільгових категорій населення (сімей воїнів АТО, учасників бойових дій), які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку за місцем проживання як в м. Світловодську, так і в Світловодському районі.

За умови прийняття такого рішення Світловодською міською радою, районна державна адміністрація ініціюватиме розгляд черговою сесією районної ради питання про виділення коштів з районного бюджету на виготовлення проектно-кошторисної документації та їх передачі обласному бюджету для відповідного фінансування робіт.
Директор Світловодського навчального закладу Товариства сприяння обороні України Сергій Шеховцов доповів про проблеми функціонування автошколи та шляхи їх вирішення.

Поширити
"Вісті Світловодщини"