У Світловодську обговорили проект Генерального плану міста

Жителі м. Світловодська 8 вересня мали змогу взяти участь у громадських слуханнях – обговорювали проект Генерального плану м. Світловодська зі змінами (далі – План). У зв’язку із карантинними заходами, обговорення проекту документу, який у певній мірі визначає майбутній розвиток нашої території, було організоване таким чином, аби не збирати велику кількість людей. Так, окрім присутніх в сесійній залі міськвиконкому, послухати виступи керівництва міста та представників підприємства, яке розробляло проект Генерального плану Світловодська, поставити їм свої запитання громадяни могли в режимі онлайн із чотирьох міських бібліотек, де було встановлено відповідне технічне обладнання.
Аби детально ознайомити громаду з проектом Плану, представники проектувальної організації – ДП “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО” ім. Ю.М.Білоконя підготували широкий спектр наочних карт, на яких детально було зображено, які можливості з’являться у громади, коли цей документ буде затверджено. А це, насамперед, збільшення площі міста майже на 26 га за рахунок приєднання територій, які раніше належали Павлівській сільській раді, як то Набережна, частина промислової зони, територія, де розташований яхт-клуб «Кристал», житлові масиви тощо. Та всупереч логіці, в межі міста, за Планом, не ввійшов мікрорайон «Ревівка-2», так зване Поле Чудес. Аргументували це тим, що на момент виготовлення проекту Генерального плану не були проведені аерозйомки, тож цей мікрорайон просто не змогли нанести на карту. Та, за словами головного архітектора міста Сергія Батяшова, на це міською радою вже виділені кошти, тож щойно будуть виконані відповідні роботи, до Генерального плану міста можна буде внести певні зміни навіть тоді, коли План затвердять депутати на сесії міської ради.
Підсумовуючи сказане, секретар міської ради Юрій Сап’янов наголосив, що краще буде, коли на карту спочатку нанесуть усі території, які мають ввійти в межі міста, і лише тоді проект Генерального плану слід виносити на розгляд сесії для затвердження.
Хоча в ході роботи над проектом Генерального плану жителі міста вносили свої пропозиції, під час громадських слухань з’ясувалося, що не всі вони були враховані. Так, темою гострого обговорення стало необхідність (за Планом) зміни цільового призначення частини земельної ділянки, що знаходиться на Ревівці біля освітнього закладу №9, де наразі розташовується гаражний кооператив. Власники гаражів висловилися категорично проти цього, адже на вказаній земельній ділянці гаражі вже побудовані і знаходяться у приватній власності. На це проектанти заявили, що інакше не можна, бо ж порушено норми чинного законодавства України у будівельній галузі – не витримана необхідна відстань від дитячого стадіону до гаражів. Щоб знайти компроміс у цьому питанні, будуть працювати і влада міста, і проектанти. Про це присутнім заявила перший заступник міського голови Олена Балюк.
Окрім зазначеного питання, у жителів Світловодська не виникло жодних принципових зауважень. Тож у майбутньому, якщо представлений проект Генерального плану забудови міста буде затверджено, у жителів Світло­водсь­кої громади буде можливість облаштувати зони для відпочинку, збудувати аквапарк та інші розважальні об’єкти, звести новий дитячий садок та ще дві пожежні частини, значно розширити територію під житлову забудову тощо. Це для нас передбачили проектувальники, а далі все залежить від нас – жителів Світловодська.

Світлана Калугіна.