У Світловодську відкрили філію обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді

На урочисте відкриття завітали представники обласної влади, а також учасники Всеукраїнського семінару-практикуму директорів обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Гостей свята, педагогів Центру привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. «Відкриття такої філії – це яскравий приклад якісних змін в галузі освіти. В першу чергу, ми зобов’язані орієнтуватися на надання сучасних послуг у дитячих садочках, школах та позашкільних закладах. Діти із сіл та містечок тепер зможуть після навчання у школі із користю займатися улюб­леною справою», – зазначив Сергій Коваленко. Він також зауважив, що у планах є відкриття подібної філії, яка охоплюватиме західну територію області.
Філія КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» дозволить створити умови доступної, якісної позашкільної освіти туристсько-крає­знавчого та національно-патріотичного напряму у Світловодському, Онуфріївському, Петрівському, Олександрійському районах. Працюватимуть гуртки з вітрильного спорту, спортивного туризму, хортингу, спортивного орієнтування, велосипедного туризму. Загалом керівництво філії планує набрати 24 групи.
Що передувало відкриттю цього позашкільного освітньо-виховного закладу, розповідає ініціатор його створення, ветеран АТО, військово­службовець 3-го полку спецпризначення Віктор Дудін.
– Ідея створення філії Центру виникла давно, ще до війни. Ми його планували відкрити на базі міського Центру військово-патріотичного виховання. Та разом з керівником КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Андрієм Лісотою, все ж, вирішили створити окремий підрозділ обласного Центру. Реалізувати цю ідею вдалося в цьому році.
Філія Центру орієнтована на роботу з підлітками та молоддю східного регіо­ну Кіровоградщини. Серед напрямків роботи – патріотичне виховання, підготовка молоді, особливо – юнаків, до служби у Збройних Силах України за строковою службою чи за контрактом.
Серед традиційних заходів – військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Також ми плануємо розвивати туристичні напрямки роботи: піший туризм, велотуризм, водний туризм, спортивне орієнтування тощо.
На відкритті філії Центру були присутні представники 28-ми таких центрів України. Зазначу, що їм дуже сподобалося і розташування філії КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», і наш регіон, який, неначе, створений для таких напрямків роботи з молоддю.
Велику увагу плануємо приділяти популяризації і розвитку нашого національного виду спорту – хортингу.
Поки що у філії відкрито лише 6 ставок посадових одиниць, а з 1 січня 2020 року ми плануємо відкрити ще 10 ставок. Це пов’язано із виділенням коштів з обласного бюджету для функціонування нашого закладу, на проведення ремонтних робіт та закупівлі необхідного обладнання. Тут побудується скеледром, тож діти зможуть займатися альпінізмом.
До речі, цього року юні альпіністи Кіровоградщини брали участь у чемпіонаті Світу з цього виду спорту і займали призові місця в окремих видах. Це свідчить про те, що на участь у змаганнях такого рівня виділяються достатні кошти, тож для дітей є стимул досягати високих показників і в альпінізмі, і в інших видах спорту, – сказав він.
Дирекція філії КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» на чолі із Віктором Дудіним щиро дякує народному депутату України Олесю Довгому за допомогу в закупівлі комп’ютерної техніки та меблів.
На сесії Кіровоградської обласної ради, яка відбулася 17 вересня, депутати прийняли рішення про відкриття у Світловодську Філії КЗ “Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді”. “Проти” голосували депутати обласної ради від “Свободи” Ігор та Руслан Степури, Іван Довбиш.
Світлана Калугіна.