У СВІТЛОВОДСЬКУ З’ЯВИЛАСЯ ЩЕ ОДНА УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА

Колишня будівля РАЦС, яка приблизно півтора роки тому спорожніла внаслідок об’єднання міського і районного РАЦСів, відкрила свої двері для вірян – віднині тут розмістилася  Українська православна церква Андрія Первозваного.
5 липня 2018 року Кіровоградська ОДА зареєструвала статут релігійної громади і видала відповідне свідоцтво, а 8 жовтня рішенням виконкому Світловодської міської ради за №603 було надано дозвіл на укладання договору оренди нежитлового приміщення за адресою: вул. Гагаріна, 19 загальною площею 384,6 м2 з юридичною особою – релігійною організацією «Релігійна громада апостола Андрія Первозваного Української православної церкви Київського Патріархату м. Світловодськ» для проведення церковних богослужінь на термін до 01.09.2021 року.
16 жовтня був підписаний договір оренди приміщення та акт прийому-передачі орендованого майна.
13 грудня відбулися збори релігійної громади, на яких були обрані її керівники.
Це стало наслідком тієї великої роботи, яка була проведена безпосередньо Президентом України, аби Українська православна церква отримала Томос.
Що ж таке Томос?
Томос – це указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія. У Томосі використовується урочистіший та повніший підпис, ніж в інших патріарших указах.
Нагадуємо, що 6 січня у головному соборі Вселенського православ’я у стамбульському районі Фанар Константинопольський патріарх Варфоломій правив службу. Це досить рідкісна подія, адже Вселенський патріарх, на відміну від очільників інших помісних Церков, не служить щотижня. Загалом на рік назбирується заледве 12 днів, коли Варфоломій править літургію. 6 січня був якраз таким днем.
Вселенська церква живе за «новим стилем», тож коли вся Україна за своїм «старим стилем» готувалася до Святвечора і Різдва, у Константинополі святкували Водохреща.
Вперше офіційно, перед усім світом, поруч із першим серед рівних у світовому православ’ї стояв предстоятель автокефальної Православної Церкви України Епіфаній.
Саме присутність Митрополита Київського робить із Водохрещенської служби подію справді унікальну і непересічну. Вперше за кілька останніх десятиліть Вселенський патріарх вручив Томос про автокефалію і вперше в історії отримав його предстоятель Української Церкви.
Події 6 січня стали підсумком майже року напруженої роботи команди Президента Петра Порошенка. Але вони ж стали підсумком століть боротьби очільників невизнаних доти українських православних церков за визнання і незалежність від Москви.
Останній етап цієї «столітньої війни» розпочався досить несподівано у квітні 2018 року, і події розвивались дуже динамічно. Між першими заявами Порошенка й отриманням Томосу минуло всього дев’ять місяців.

Підготувала
Світлана Калугіна.