У центрі уваги – безпека людей

Нещодавно голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів нараду з сільськими головами та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації щодо забезпечення надійності та безпеки експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури в районі та будівель адміністративного призначення.
У нараді взяли участь головний інспектор міськрайонного відділу УДСНС України у Кіровоградській області Дмитро Шевченко, заступник голови РДА Володимир Похілов, начальники структурних підрозділів РДА та сільські голови району.
Це питання заслуховувалося на рівні обласної державної адміністрації і позиція держави досить чітка – протипожежні заходи слід провести у повному обсязі.
За результатами цієї наради районна державна адміністрація та органи місцевого самоврядування району отримали відповідні доручення, які слід виконати.
Зі слів Дмитра Шевченка стало відомо, що в результаті перевірки об’єктів соціальної інфраструктури та адміністративних будівель, які відбувалися на початку цього року, виявлено ряд недоліків щодо дотримання вимог протипожежної безпеки. Серед них дошкільні та освітні, культ­освітні та адміністративні заклади. У зв’язку з цим керівники відповідних територій, а також окремих галузей, отримали від ДСНС приписи щодо їх усунення. На це відводилося 8 місяців. Наразі, зокрема, є припис про заборону експлуатації будівні Глинського дошкільного навчального закладу «Сонечко».

Голова райдержадміністрації побував на території Глинсь­кої сільської ради, спільно із сільським головою було визначено план дій і сьогодні фінансовий бік цього питання вже вирішений – на сесії Глинської сільської ради, яка відбулася 14 серпня, виділені кошти для того, аби у співфінансуванні із районною державною адміністрацією провести необхідні протипожежні заходи у вказаному закладі. Так, згідно з планом, роботи проводитимуться поступово, але до кінця року все буде виконано.
Так само має бути і по інших закладах Світловодського району. Сергій Твердовський рекомендував сільським головам розробити план заходів щодо усунення виявлених недоліків з протипожежної безпеки та подати до Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, щоб узгодити всі питання, визначитися з першочерговими заходами, бо роботи, звичайно, багато і багато коштів на це потрібно. Доручення про складання такого ж плану отримали і керівники структурних підрозділів РДА.
– Необхідно проаналізувати об’єми та затратність робіт по кожному окремо об’єкту, визначитися із першочерговими заходами, затвердити план дій і чітко цей план виконувати. Нам слід пам’ятати: ми несемо відповідальність за безпеку наших громадян – чи то людей, які прийшли на концерт у Будинок культури, чи школярів, чи працівників сільської ради, – сказав Сергій Твердовський.
Наступним питанням на нараді розглянули роботу сільсь­ких поштових відділень. Сергій Твердовський запропонував сільським головам спільно розробити заходи, прийняти відповідні програми та передбачити у сільських та районному бюджеті на наступний рік кошти для покращення роботи сільських поштових відділень.
– Поштові відділення, у більшості, розташовуються у будівлях, які є комунальною власністю сільських громад. Та навіть за умов, коли «Укрпошті» не треба платити за оренду приміщень, робота поштових відділень сьогодні не задовольняє населення району. Управління економічного розвитку і торгівлі РДА нині розробляє заходи, які, за вашої підтримки, можна буде вжити, аби покращити цю ситуацію. Перш за все, на мою думку, для покращення обслуговування населення слід поставити банкомати, хоча б у найбільших селах. Вважаю, не завадило б взяти на себе і співфінансування заробітної плати окремим працівникам поштових відділень і частково оплачувати за комунальні послуги тощо. Якщо ви не заперечуєте, районна державна адміністрація продовжить роботу по розробці цих заходів і згодом запропонує вам до розгляду. Якщо ви з ними погодитесь, то, я сподіваюся, ми зможемо вирішити це питання, а сільське населення на місцях отримуватиме більш якісні послуги.
Останнім питанням наради присутні розглянули стан сплати орендарями орендної плани за паї.
Сьогодні склалася ситуація, що сільське населення опинилося у різних умовах щодо отримання коштів за надані в оренду земельні паї. І різниця досить суттєва: одні орендодавці розплачуються з людьми по орендній ставці 14%, а інші – по 6%. І мова тут про якість землі не йде.
За словами начальника управління агропромислового розвитку Володимира Маліцького, працівники очолюваного ним управління спільно з комісією по врегулюванню земельних та майнових відносин в умовах поглибленого впровадження аграрної реформи у Світловодському районі постійно проводять моніторинг стану оплати орендарями за використання земель сільгосппризначення як державної власності, так і людських паїв. Останній дані, які надала Олександрійсь­ка ОДПФІ, свідчать, що у нас в районі є орендарі людських паїв, податок на дохід за які сплачено із, приміром, 6%. А це той податок, з якого ідуть надходження до районного бюджету. Це наші кошти, за які ми ремонтуємо будівлі соціальної інфраструктури, закуповуємо те чи інше обладнання тощо.
– Кожен сільгоспвиробник, сплачуючи орендну плату за людські паї, має розуміти, що прибутковий податок із цієї суми – це кошти нашої громади. І лише той сільгоспвиробник, який дбає про збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, зокрема до бюджетів сільських рад та районного бюджету, є соціально орієнтованим, бо це ті кошти, за які ми розбудовуємо інфраструктуру Світловодського району, – зазначив Сергій Твердовський.
За даними фіскальної служби, у минулому році сільгоспвиробники нашого району виплатили людям за оренду паїв загалом 72 млн. грн. З цих коштів до районного бюджету у вигляді податку надійшло майже 9 млн. грн.
Є питання і по одноосібниках (людях, які самостійно обробляють власний пай та паї своїх родичів). Справа в тім, що вони декларують набагато нижчий дохід із оброблюваної ними землі, аніж би здавали її в оренду і отримували орендну плату. Чи може таке бути?, – питання риторичне. Слід пам’ятати, що фіскальна служба моніторить ситуацію і по прибутках громадян, і по витратах. Тому краще буде, коли ці два показники будуть співрозмірні.
Володимир Маліцький повідомив присутнім також і про те, що Держгеокадастр надав районній державній адміністрації перелік земельних ділянок, які вже сформовані але не передані в оренду. Відповідно до цього при районній державній адміністрації створена відповідна комісія, яка має особисто оглянути кожну із цих земельних ділянок.
– Під час огляду ведеться фотофіксація із квадрокоптера, тож ми маємо достовірну інформацію про стан кожної із ділянок, – зазначив чиновник.
На завершення наради голова районної державної адміністрації підкреслив, що лад у земельних питаннях ми можемо навести лише за умови спільної роботи сільських рад, районної та обласної державної адміністрації.
– Якщо вам, шановні сільські голови, стає відомий факт використання земельної ділянки без відповідного оформлення і сплати за неї орендної плати, ви маєте повідомити про це районній державній адміністрації, а також відповідні служби. Пам’ятайте, що плата за оренду землі надходить саме до ваших, сільських бюджетів. Тому ви в першу чергу маєте бути зацікавленими, щоб за кожен квадратний метр землі сплачувалася орендна плата, – на завершення наради наголосив Сергій Твердовський.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"