Нещодавно голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів нараду з сільськими головами та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації щодо забезпечення надійності та безпеки експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури в районі та будівель адміністративного призначення.
У нараді взяли участь головний інспектор міськрайонного відділу УДСНС України у Кіровоградській області Дмитро Шевченко, заступник голови РДА Володимир Похілов, начальники структурних підрозділів РДА та сільські голови району.
Це питання заслуховувалося на рівні обласної державної адміністрації і позиція держави досить чітка – протипожежні заходи слід провести у повному обсязі.
За результатами цієї наради районна державна адміністрація та органи місцевого самоврядування району отримали відповідні доручення, які слід виконати.
Зі слів Дмитра Шевченка стало відомо, що в результаті перевірки об’єктів соціальної інфраструктури та адміністративних будівель, які відбувалися на початку цього року, виявлено ряд недоліків щодо дотримання вимог протипожежної безпеки. Серед них дошкільні та освітні, культосвітні та адміністративні заклади. У зв’язку з цим керівники відповідних територій, а також окремих галузей, отримали від ДСНС приписи щодо їх усунення. На це відводилося 8 місяців. Наразі, зокрема, є припис про заборону експлуатації будівні Глинського дошкільного навчального закладу «Сонечко».
Голова райдержадміністрації побував на території Глинської сільської ради, спільно із сільським головою було визначено план дій і сьогодні фінансовий бік цього питання вже вирішений – на сесії Глинської сільської ради, яка відбулася 14 серпня, виділені кошти для того, аби у співфінансуванні із районною державною адміністрацією провести необхідні протипожежні заходи у вказаному закладі. Так, згідно з планом, роботи проводитимуться поступово, але до кінця року все буде виконано.
Так само має бути і по інших закладах Світловодського району. Сергій Твердовський рекомендував сільським головам розробити план заходів щодо усунення виявлених недоліків з протипожежної безпеки та подати до Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, щоб узгодити всі питання, визначитися з першочерговими заходами, бо роботи, звичайно, багато і багато коштів на це потрібно. Доручення про складання такого ж плану отримали і керівники структурних підрозділів РДА.
– Необхідно проаналізувати об’єми та затратність робіт по кожному окремо об’єкту, визначитися із першочерговими заходами, затвердити план дій і чітко цей план виконувати. Нам слід пам’ятати: ми несемо відповідальність за безпеку наших громадян – чи то людей, які прийшли на концерт у Будинок культури, чи школярів, чи працівників сільської ради, – сказав Сергій Твердовський.
Наступним питанням на нараді розглянули роботу сільських поштових відділень. Сергій Твердовський запропонував сільським головам спільно розробити заходи, прийняти відповідні програми та передбачити у сільських та районному бюджеті на наступний рік кошти для покращення роботи сільських поштових відділень.
– Поштові відділення, у більшості, розташовуються у будівлях, які є комунальною власністю сільських громад. Та навіть за умов, коли «Укрпошті» не треба платити за оренду приміщень, робота поштових відділень сьогодні не задовольняє населення району. Управління економічного розвитку і торгівлі РДА нині розробляє заходи, які, за вашої підтримки, можна буде вжити, аби покращити цю ситуацію. Перш за все, на мою думку, для покращення обслуговування населення слід поставити банкомати, хоча б у найбільших селах. Вважаю, не завадило б взяти на себе і співфінансування заробітної плати окремим працівникам поштових відділень і частково оплачувати за комунальні послуги тощо. Якщо ви не заперечуєте, районна державна адміністрація продовжить роботу по розробці цих заходів і згодом запропонує вам до розгляду. Якщо ви з ними погодитесь, то, я сподіваюся, ми зможемо вирішити це питання, а сільське населення на місцях отримуватиме більш якісні послуги.
Останнім питанням наради присутні розглянули стан сплати орендарями орендної плани за паї.
Сьогодні склалася ситуація, що сільське населення опинилося у різних умовах щодо отримання коштів за надані в оренду земельні паї. І різниця досить суттєва: одні орендодавці розплачуються з людьми по орендній ставці 14%, а інші – по 6%. І мова тут про якість землі не йде.
За словами начальника управління агропромислового розвитку Володимира Маліцького, працівники очолюваного ним управління спільно з комісією по врегулюванню земельних та майнових відносин в умовах поглибленого впровадження аграрної реформи у Світловодському районі постійно проводять моніторинг стану оплати орендарями за використання земель сільгосппризначення як державної власності, так і людських паїв. Останній дані, які надала Олександрійська ОДПФІ, свідчать, що у нас в районі є орендарі людських паїв, податок на дохід за які сплачено із, приміром, 6%. А це той податок, з якого ідуть надходження до районного бюджету. Це наші кошти, за які ми ремонтуємо будівлі соціальної інфраструктури, закуповуємо те чи інше обладнання тощо.
– Кожен сільгоспвиробник, сплачуючи орендну плату за людські паї, має розуміти, що прибутковий податок із цієї суми – це кошти нашої громади. І лише той сільгоспвиробник, який дбає про збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, зокрема до бюджетів сільських рад та районного бюджету, є соціально орієнтованим, бо це ті кошти, за які ми розбудовуємо інфраструктуру Світловодського району, – зазначив Сергій Твердовський.
За даними фіскальної служби, у минулому році сільгоспвиробники нашого району виплатили людям за оренду паїв загалом 72 млн. грн. З цих коштів до районного бюджету у вигляді податку надійшло майже 9 млн. грн.
Є питання і по одноосібниках (людях, які самостійно обробляють власний пай та паї своїх родичів). Справа в тім, що вони декларують набагато нижчий дохід із оброблюваної ними землі, аніж би здавали її в оренду і отримували орендну плату. Чи може таке бути?, – питання риторичне. Слід пам’ятати, що фіскальна служба моніторить ситуацію і по прибутках громадян, і по витратах. Тому краще буде, коли ці два показники будуть співрозмірні.
Володимир Маліцький повідомив присутнім також і про те, що Держгеокадастр надав районній державній адміністрації перелік земельних ділянок, які вже сформовані але не передані в оренду. Відповідно до цього при районній державній адміністрації створена відповідна комісія, яка має особисто оглянути кожну із цих земельних ділянок.
– Під час огляду ведеться фотофіксація із квадрокоптера, тож ми маємо достовірну інформацію про стан кожної із ділянок, – зазначив чиновник.
На завершення наради голова районної державної адміністрації підкреслив, що лад у земельних питаннях ми можемо навести лише за умови спільної роботи сільських рад, районної та обласної державної адміністрації.
– Якщо вам, шановні сільські голови, стає відомий факт використання земельної ділянки без відповідного оформлення і сплати за неї орендної плати, ви маєте повідомити про це районній державній адміністрації, а також відповідні служби. Пам’ятайте, що плата за оренду землі надходить саме до ваших, сільських бюджетів. Тому ви в першу чергу маєте бути зацікавленими, щоб за кожен квадратний метр землі сплачувалася орендна плата, – на завершення наради наголосив Сергій Твердовський.

Світлана Калугіна.