У центрі уваги журналістів – ПП «Віктор і К»

9 квітня журналісти Світловодська та Кременчука завітали до одного із найпотужніших підприємств нашого регіону – ПП «Віктор і К». Метою їх візиту було з’ясувати, як працюють очисні системи підприємства та чи не потрапляють у ґрунт, у відкриті водойми разом із стічними водами отруйні речовини.
Причиною такої цікавості стало звернення до засобів масової інформації громадського активіста селища Власівки Михайла Берчука з приводу того, що, як він стверджує, промислові об’єкти, що входять до групи підприємств ПП «Віктор і К» і спеціалізуються на переробці сої, а також виробляють цілу низку харчових продуктів під торговими марками «Королівський смак», «Кухар Рішельє» та «Чугуївпродукт», скидають неочищену воду, яку використали під час виробництва, до селищної очисної системи.
«Прориватися» на територію не довелося – медійників зустріли заступники генерального директора ПП «Віктор і К» Юрій Павліченко, Іван Семенюк і Станіслав Лісовий. Вони провели екскурсію підприємством, зокрема, дали можливість оглянути і тамтешню очисну систему.
Слід зазначити, що згадані вище звинувачення на адресу ПП «Віктор і К», підігріті окремими політиканами, останнім часом стали лунати все частіше. Та численні перевірки різних правозахисних інспекцій, у тому числі і незалежних, щоразу надавали офіційний висновок: в роботі підприємства не виявлено порушень, які негативним чином могли б вплинути на навколишнє середовище.
Огляд очисних споруд розпочався з ТОВ «Гідросенд», де не так давно встановили багатоступеневу систему очищення стічних вод із застосуванням реагентів та спеціального обладнання, що дозволяє перетворювати різного роду шлами на тверді побутові відходи 4-го класу, які не несуть ніякої екологічної загрози. Потім їх вивозять на міське сміттєзвалище.
Як відбувається процес очистки використаної під час виробництва води, журналісти мали змогу побачити особисто. Вони розглядали очищену воду у скляній ємності, перевіряли на запах, цікавилися лабораторними даними.
Наступним об’єктом огляду журналістів став соєвий завод, що розпочав працювати не так давно. Тут очищуються стоки з усього вироб­ницт­ва ПП «Віктор і К». Ця водоочисна споруда збудована у відповідності до європейських санітарних вимог і стандартів. Заступник генерального директора ПП «Віктор і К» з питань охорони праці та екології Станіслав Лісовий показав гостям усі відповідні документи, які це підтверджують. Він також пояснив, що після того, як стоки пройшли через вказану очисну споруду, їх спрямовують на поля фільтрації очисних споруд селища Власівка. Журналісти не залишили і їх без уваги.
Заступники генерального директора ПП «Віктор і К» Юрій Павліченко та Іван Семенюк разом із заступником директора КП «Водограй» Михайлом Сухіним розповіли, який шлях проходить вико­рис­тана під час промислового процесу вода перед тим, як потрапити на поля фільтрації. Як доказ того, що вода із підприємства сюди надходить очищеною і без зайвих запахів, Іван Семенюк зачерпнув її долонею – вода була дійсно чистою. Та цього не можна сказати про стічні води, які на поля фільтрації перекачує КП «Водограй» – це звичайні каналізаційні стоки, які стікаються сюди з усього селища, де проживає майже 8 тисяч населення, адже очисних споруд у комунальному підприємстві немає, є лише проект на їх будівництво, і коли вони з’являться – ніхто не знає, бо це вимагає великих коштів. Тому і шириться придніпровськими просторами неприємний запах.
Після досить довготривалої екскурсії керівницт­во підприємства запросило журналістів до актової зали, аби у них була змога отримати відповіді на всі запитання.
Юрій Павліченко, Іван Семенюк і Станіслав Лісовий показали журналістам висновки численних перевірок, які були на підприємстві з питань охорони природного середовища. Вони зазначили, що всі недоліки, які раніше були виявлені у ході цих перевірок, усунуті, і наразі виробничий процес ні яким чином не впливає на забруднення навколишнього середовища.
Що ж стосується скарг, які надходять від власників садових ділянок, розташованих поблизу очисних, то Юрій Павліченко зазначив, що очисні споруди Власівки були збудовані ще у 50-их роках минулого століття. Дачних будинків тоді тут не було, вони з’явилися років 30 тому. Забудовники знали, що сусідство з очисною системою – не найкращий варіант, та це їх не зупинило. На жаль, час від часу знаходяться горе-активісти, які шукають будь-які зачіпки для свого дешевого піару. Шкода, що їхня «діяльність» вводить в оману людей, як-от і цього разу, коли жоден факт так званих порушень, на які нарікав пан Берчук, не був підтверджений бодай якимось офіційним документом.
Так, трапляються випадки, коли під час очист­ки стічних вод на ПП «Віктор і К» спостерігаються незначні перевищення від норми тих чи інших показників, але ще не було випадку, коли якісь отруйні викиди підприємства нанесли шкоду природному середовищу. Процес очистки стоків завжди знаходиться під контролем. На це підприємство витрачає великі кошти.
А про значення ПП «Віктор і К» для нашої території годі й нагадувати. Це тисячі робочих місць із достойною заробітною платою, це величезна допомога громаді Власівки, це наповнення бюд­жетів усіх рівнів, у тому числі і місцевого, тощо. Це той промисловий потенціал, який для нашого краю є запорукою розквіту.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"