У Великій Скельовій перепоховали солдата Другої світової війни

341

У липні минулого року на території Великоскельовської сільської ради знай­шли останки радянського солдата, який загинув під час визволення нашого краю від фашистів. При ньому було кілька десятків патронів, зотлілу шинель, натільний хрестик, компас і дзеркальце. Тоді сільський голова Сергій Могильний сказав, що він має намір поховати солдата за християнським обрядом. Лише через пів року йому вдалося втілити намір в життя.

13 лютого біля Великоскельовського Будинку культури зібралися люди, аби провести в останню путь солдата, чиє ім’я так і лишається невідомим. За висновками медичного експерта його приблизний вік становив близько сорока років. Біля нього знайшли компас, а натільний хрестик свідчить про те, що солдат був православним.
Ось і все, що ми знаємо про нього. Але достатньо знати, те, що він захищав нашу батьківщину від загарбників, можливо, він і не місцевий (скоріш за все), але його подвиг – у святому служінні рідній землі, – зазначили ведучі мітингу директор Будинку культури Світлана Буйлук та сільський бібліотекар Надія Скринько. До слова запросили сільського голову Сергія Могильного, який подякував усім, хто допомагав йому у цій справі.

– Я не знаю, хто він, але скільки їх, у безіменних могилах, кого так і не дочекалися додому. Так чекали мого рідного дядька бабуся з дідусем, щодня прокидаючись із вірою у те, що він живий, з ним все гаразд і він неодмінно повернеться додому, треба тільки ще трохи почекати, – сказав Сергій Могильний. – це наш християнський обов’язок – поховати достойно воїна, який загинув захищаючи нашу Вітчизну.

Після обряду, який провів о. Сергій, траурна процесія вирушила на кладовище, де у братській могилі поховали Солдата.

Зі словами вдячності за подвиг солдата-визволителя виступила голова Великоскельовської первинної ветеранської організації Варвара Нікушкіна.
Вдячність від Світловодської районної державної адміністрації та районної ради Великоскельовському сільському голові за відповідальність та людяність висловив головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців Сергій Забродній.

Після поховання відбувся поминальний обід, який підготувала сільська рада та благодійники.

Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"