УКДІ – приклад вдалого господарювання

Зима – це той період, коли душі і тілу особливо хочеться тепла. І хоча погода у грудні та на початку року мала «європейський» характер, попереду січень – найпрохолодніший місяць.

339

Та в управлінні каналу Дніпро-Інгулець готові до приходу холодів. Щоб забезпечити нормальний температурний режим у службових приміщеннях, ми заготовили паливо різних видів, а саме: кам’яне вугілля, дрова, брикети з соняшникової лузги, тріска тощо. У зв’язку з дороговизною та дефіцитом вугілля і дров, особливу увагу хотілося звернути на такий вид палива як тріска.

При розчищенні узбіч доріг, що знаходяться на балансі управління каналу, накопичується велика кількість гілок, які раніше не використовувались. Але з придбанням рубальної машини усе це «сміття» перетворюється на тріску, яка стає у нагоді взимку. За минулий рік заготовлено 80 кубічних метрів тріски, яку було складено під навісом для подальшого висихання та використання.

В управлінні каналу налічується п’ять котелень: у виробничо-адміністративній будівлі, де базується і електротехнічна лабораторія, у машинно-тракторному парку разом з ремонтно-будівельною дільницею, на головній насосній станції, на базі якої розташовані дільниці механічної наладки та озеленення, на насосній станції другого підйому, та експлуатаційній дільниці. В котельних встановлені піролізні котли «Енергія ТТ», в яких використовується будь-який вид палива. Розроблені норми питомих витрат тріски на опалення об’єктів управління та проведено навчання персоналу котелень для роботи на новому обладнанні.

Проводиться утеплення приміщень. На головній насосній станції під час ремонту кімнати прийому їжі були замінені вікна на енергозберігаючі склопакети.

З метою забезпечення надійного водопостачання машинно-тракторного парку працівниками управління проведено ремонт внутрішнього водогону. На насосній станції другого підйому закрили щитами сифони суміщеного водовипуску. Для зберігання багаторічних квітково-декоративних рослин, які не зимують у відкритому ґрунті, у жовтні їх пересадили в горщики, ящики, піддони та перенесли у тепле приміщення на головній насосній станції.

На мій погляд, це і є господарський підхід у сфері охорони праці та охорони природи, підвищення енергоефективності виробництва.

Олександр Лещенко, головний енергетик УКДІ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"