Український доброволець – взірець патріотизму

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань 14 березня у приміщенні районного Будинку культури відбувся захід “Український доброволець – взірець патріотизму”.
Захід розпочався із Гімну України, який прозвучав у виконанні скрипальки Марини Бондас.
Марина Бондас – скрипалька, грає у симфонічному оркестрі в Німеччині. Вона неодноразово приїздила у зону АТО із концертами, є співзасновницею німецького благодійного проекту “Серце для України”.  Має нагороду від Президента України – ювілейну медаль “25 років незалежності України”. Саме Марина Бондас зіграла Гімн України в одному із напівзруйнованих будівель Авдіївки на горизонті позицій проросійських терористів.
Присутні на заході дізналися про те, що в Україні з’явилося нове свято – згідно із відповідною Постановою від 17.01.2017 року, 14 березня проголошено в Україні Днем українського добровольця.
Цього сонячного дня 2014 року просто з Майдану Незалежності понад п’ять сотень бійців-добровольців вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.
Вчителі, лікарі, студенти, підприємці – сотні майданівців замість того, аби після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили із барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою української армії.
Незважаючи на небезпеку, ризикуючи власним життям, вони захищають нас і донині.
Свої думки щодо ролі добровольчих загонів у гібридній війні, в якій наразі знаходиться Україна, висловили заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов та заступник голови районної ради Олексій Шаповал.
Ведучі заходу Тетяна Гуріна і Тетяна Швець читали вірші із книги “Вірші з війни” та “СМС-повідомлення зі Слов’янська”  поета-добровольця із Тернопільщини Бориса Гуменюка, яке він написав 12 червня 2014 року.
Глядачі також переглянули документальну кінострічку “Добровольці” та вшанували пам’ять загиблих українських солдат, які віддали своє життя за свободу і незалежність нашої держави.

Поширити
"Вісті Світловодщини"