Українці йтимуть на пенсію не за віком, а коли захочуть

У Зеленського вирішили, що українці мають йти на пенсію не за віком, а коли захочуть.
Пенсійна реформа попередньої влади стала однією з найболючіших для українців. Адже ті, хто вже навіть розпланував свій відпочинок на пенсії, тепер змушені ще доробляти по кілька років. Підвищення пенсійного віку стало і приводом для сарказмів. Мовляв, хоч би в 65 років не забути, де працюєш. Проте, стало відомо, що все зміниться.
Зміни стосуватимуться не лише тих, кому от-от на пенсію. А пощастить і тим, кому ще працювати й працювати. Адже стало відомо, що у команді Зеленського вже презентували плани пенсійної реформи. Тому незабаром вона вже може стартувати.
У планах – запустити другий етап пенсійної реформи. Він стосуватиметься зміни порядку виходу на пенсію. А також переглянуть виплати для тих, кому ще прийдеться заробляти її десятками років. Зокрема, мова йде про накопичувальні пенсії.
Найголовніше, що цей етап реформи передбачає можливість виходу на пенсію, коли людина сама того забажає. Тобто, це добровільний вихід на пенсію. Як до, так і після досягнення пенсійного віку. Зараз для жінок це 59 років і 60 – у чоловіків.
Іншими словами, якщо у 55-річного українця буде 35 років трудового стажу, він може спокійно йти на пенсію. Або ж піти на відпочинок, але паралельно продовжити працювати далі.
Також запуск другого етапу реформи дозволить людям, молодшим за 40 років, накопичити гідну пенсію. Проте, її розмір залежатиме від років, які пропрацювала людина.
«Якщо, припустимо, людина достроково виходить на пенсію, то вона повинна бути меншою, так, як вона менше внесла в «загальний казан» солідарної системи. Тому, по ідеї, буде отримувати пенсію довше», – аналізує екс-заступник голови Пенсійного фонду Віктор Колбун.
Крім того, пенсійні внески можуть віддати у приватні руки.
Отож, для людей з’явилися позитивні новини. Особливо для тих, хто працює, але вже переживає про забезпечену старість. Адже у Зеленського вирішили, що українці мають йти на пенсію не за віком, а коли захочуть.
Відкрити накопичувальну програму в Україні можна вже сьогодні. Більше того, люди, які побували за кордоном і там дізналися, як діють накопичувальні програми, не чекали, коли розпочнеться пенсійна реформа, а вже відкрили собі та своїм дітям, близьким такі програми і успішно збирають та примножують кошти, аби після завершення трудової діяльності не залежати від держави чи членів родини.
Хто зацікавився цією інформацією, звертайтеся в редакцію газети «Вісті Світловодщини» – ми проконсультуємо вас з цього питання.
Підготувала Світлана Калугіна.