Уряд виділить 1 млрд. гривень на підтримку фермерів

333
трезуб

13 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки». Уряд офіційно визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки. Кабінет міністрів України запропонує Верховній Раді передбачити у державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд. гривень на підтримку фермерів.

«Ми маємо підняти українське фермерство на абсолютно новий якісний рівень. Це дасть можливість створити нові робочі місця на селі, наситити якісними продуктами внутрішній український ринок та зробити значний внесок у розвиток національної економіки», – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За три роки, за розрахунками Уряду, кількість робочих місць, створених фермерами, має зрости у 5 разів – з 100 тис. до 0,5 млн.; розвинене фермерство забезпечить створення нових робочих місць на селі
сприятиме вирішенню проблеми із безробіттям в сільській місцевості; забезпечить розвиток сільських територій.

Мета Уряду – підтримка переробки сировини всередині країни, що дозволить збільшити валютну виручку від аграрного експорту та підвищити прибутковість виробників сільгосппродукції.

Програма підтримки підкріплена значним фінансовим ресурсом. Крім того, продовжують діяти й інші напрямки підтримки, зокрема, надання пільгових кредитів, часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, здешевлення переробного обладнання.

Як програма допоможе фермерам?

Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції.

Будуть здешевлені агрокредити і агрострахування, надана підтримка фермерам-початківцям.

Для розвитку садівництва, виноградарства, хмелярства та вирощування органічної продукції планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель.

Будуть створені стимули для технічного переозброєння фермерів, збільшення площ під органічні культури (прогноз приросту -10%), а також відновлення галузі тваринництва.

Як Програма вплине на економіку країни?

В результаті очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві продукції сільського господарства до 12%. Має відбутися переорієнтація на переробку продукції в середині країни замість сировинної моделі сільського господарства зростання кількості створених фермерами робочих місць в п’ять разів – із 100 тис до 0,5 млн.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

Поширити
"Вісті Світловодщини"