Успіх Світловодщини – у згуртованості виконавчої і представницької влади

397

20 жовтня відбулося засідання 24-ої сесії районної ради сьомого скликання.

Олександр Чорноіваненко, Роман Домбровський та Сергій Твердовський під час засідання сесії районної ради.
Олександр Чорноіваненко, Роман Домбровський та Сергій Твердовський під час засідання сесії районної ради.

Депутати працювали швидко, конструктивно і результативно – розглянули 26 питань порядку денного, що стосуються забезпечення життєдіяльності громади району. Серед них: Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку Світловодського району за січень-червень 2017 року; Про внесення змін до програми економічного і соціального розвитку Світловодського району на 2017 рік, затвердженої рішенням районної ради від 21 грудня 2016 року №158; Про внесення змін до Комплексної програми протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на 2016-2020 роки; про внесення доповнення до районної програми соціального захисту населення Світловодського району на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 14 січня 2016 року №3; Про внесення доповнення до районної комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки; Про затвердження Програми ремонту та утримання автомобільних доріг; Про внесення змін до районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2021 року; Про затвердження районної програми розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на 2017-2021 роки; Про затвердження Положення про районну педагогічну премію імені І.П.Рака; про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року; про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2016 року № 176 «Про районний бюджет на 2017 рік», в редакції рішення від 06 січня 2017 року № 179; про стан готовності житлово-комунального господарства та закладів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та інші.

У роботі сесії взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, 22 депутати, сільські голови та керівники структурних підрозділів РДА.

Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до обговорення питань. Рішення здебільшого приймалися без дебатів, бо напередодні сесії кожне з них обговорили на засіданнях постійних комісій і внесли свої поправки та доповнення.

Першою до слова запросили начальника управління економічного розвитку і торгівлі РДА Наталію Гаврилюк. Вона прозвітувала про виконання програми економічного і соціального розвитку району за І півріччя. Доповідачка акцентувала увагу на досягненнях і зазначила, що за підсумками роботи за вказаний період Світловодський район посів ІІІ рейтингове місце серед районів області.

Далі депутати внесли зміни до вказаної програми. Зокрема, 850тис. грн. передбачили на придбання обладнання та інвентарю для закладів освіти, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я та додатково 100 тис. гри. – на придбання спортивно-ігрового майданчика для Павлівського НВК.

Були внесені зміни і до комплекс­ної програми протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на 2016-2020 р. Для цього навчальному підрозділу 5-го управління СБУ (полігон розташований на території району) було виділено 100 тис. гри. на матеріально-технічне забезпечення.

З метою забезпеченості поінформованості жителів району пільгових категорій (учасники АТО, сім’ї загиблих учасників АТО, воїни-інтернаціоналісти, малозабезпечені сім’ї та ін.) щодо питань соціального захисту було передбачено кошти для передплати саме цим категоріям районної газети «Вісті Світловодщини» на 2018 рік.

Розглянувши прохання Казначейства, депутати вирішили допомогти установі з придбанням комп’ютерної техніки, що постраждала внаслідок кібератаки у минулому році. На ці цілі у районному бюджеті передбачили 40 тис. гри.

Доповідаючи про роботу Світловодського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Дарія Ільїна передала подяку від бійців 17-ого та 34-ого батальйонів та від солдатів, які нині перебувають в Авдіївці.

– Я щиро дякую нашим благодійникам за підтримку. ЇЇ відчувають наші бійці, – сказала Дарія Ільїна.

Значну увагу депутати приділили питанню ремонту доріг – було затверджено проект рішення про стан ремонту автомобільних доріг у Світловодському районі та Програму ремонту і утримання автомобільних доріг. За словами виступаючої з цього питання, начальника управління економічного розвитку і торгівлі РДА Наталії Гаврилюк, із 1 січня 2018 року вступають у дію Закони України «Про внесення змін до ЗУ «Про джерела фінансування дорожньої галузі» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». На їх підставі буде створено спеціальний Державний дорожній фонд для фінансування дорожньої галузі. Наповнюватиметься Фонд завдяки акцизу із вироблених в Україні та ввезених нафтопродуктів, автотранспорту, ввізного мита, штрафів тощо. 50% зібраних коштів у вигляді цільових субвенцій спрямовуватиметься роз­­порядникам коштів на ремонт, будівництво та утримання доріг загального користування у залеж­нос­ті від їх протяжності. Нині розробляється механізм передачі доріг загального користування обласного значення у власність областей, на ремонт яких також можна очікувати державні субвенції.

– Йдеться про те, що у 2018 році цей Фонд по Україні складатиме близько 39 млрд. грн. У залежності від протяжності доріг, область отримуватиме цільову субвенцію. Якщо буде відпрацьований механізм передачі, то у нас повинна бути програма для того, щоб ми могли ввійти у процес фінансування, освоєння коштів, затвердження документації і виконання робіт, – повідомила пані Наталія.

Про виконання районного бюджету за 9 місяців інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Юлія Артеменко. За її словами, дохідна частина бюджету виконана на 102%.

Також депутати внесли зміни до бюджету.

З цілої низки питань на сесії доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич.

Були внесені зміни до районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту, ввели додаткову штатну одиницю у КЗ «Світловодський районний методичний кабінет Світловодської районної ради» з перспективою розвитку інклюзивної освіти, програму розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2017-2021 р.р. А ще затвердили програму з відзначення 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського, започаткували районну педагогічну премію імені І.Рака у розмірі посадового окладу на рівні 14-го тарифного окладу.

Про висунення колективу ПП «Віктор і К» на відзначення Грамотою Верховної ради України доповів голова районної ради Роман Домбровський.

– Це колектив однодумців, який хоча і знаходиться не на території Світловодського району, але він постійний учасник усіх заходів, які відбуваються у районі. Це і спонсор, який завжди іде назустріч, і колектив, який є зразковим і демонструє, як потрібно наповнювати бюджет, як правильно працювати і створювати економічну привабливість регіону, – сказав Роман Васильович. Підтримали його і депутати.

Досить оперативно були розглянуті і решта питань порядку денного. По всіх них депутати прийняли відповідні рішення.

На завершення сесії виступив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. Він відзначив злагоджену командну роботу депутатського корпусу та районної влади, завдяки чому вдалося досягти непоганих показників соціально-економічного розвитку.

0лександр Чорноіваненко наголосив: «У зв’язку зі змінами до Бюджетного кодексу у 2018 році можуть виникнути певні проблеми, що торкнуться усієї області. Це і недостатність фінансування закладів охорони здоров’я, освіти, пільгових перевезень тощо. Додаткове навантаження може лягти і на середній та малий бізнес. Тому потрібно робити усе можливе для збереження бізнесу, створити сприятливі умови для його розвитку та залучення інвестицій на територію. Я задоволений тим, що перебуваю у Світловодському районі. Його специфіка полягає у тому, що згуртованість влади, виконавчої і представницької, дає позитивні результати, відбуваються відповідні реформи. Є багато позитиву у роботі аграріїв. Хочу відзначити, що такий напрямок як переробна промисловість, особливо молочна, відсутній на території області і розвивається тільки у Світловодському районі. Тому цей позитивний досвід треба запозичувати й іншим територіям. І хоча у районі лише 50% території – сільськогосподарські землі, а інші 50% – водне плесо, це не стало на заваді успішного розвитку території. Виявляється, навіть у таких непростих умовах з невеликою кількістю населення можна отримувати досить високі результати соціально-економічного розвитку. І, на відміну від інших територій, ми майже не датуємо Світловодський район…».

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.