В гостях у насосної станції другого підйому каналу Дніпро-Інгулець

Основним завданням колективу насосної станції другого підйому каналу Дніпро-Інгулець є підняття води на 10,5 м для забезпечення подальшого самопливу по руслу до семи перепадів висотою 1,5 м кожен, де вода збагачується киснем. Після перепадів вода по швидкотоку – спеціальному руслу прямокутного перерізу шириною 8,0 м і глибиною 3,0 м – біжить зі швидкістю до 5 метрів за секунду до Олександрійського (Войнівського) водосховища, що на річці Інгулець.

825
НС другого підйому
НС другого підйому
Колектив насосної станції другого підйому.
Колектив насосної станції другого підйому.

Обслуговування насосної станції другого підйому потребує злагодженої роботи її колективу – висококваліфікованих досвідчених людей. Вони повинні не тільки знати, а й любити свою роботу. Саме такими людьми і є працівники насосної. Багато слів було сказано і написано про роботу та трудовий колектив головної насосної станції. Наразі ж мова піде про працівників насосної станції другого підйому, яка розташована у Миронівці.

В’ячеслав Швець.
В’ячеслав Швець.

Її трудовий колектив складається із шістнадцяти працівників. Деякі з них працюють вже багато років і знають кожен закуток станції, як кімнати своєї оселі; деякі працюють зовсім недавно, але влилися в колектив та стали його невід’ємною частиною.

Старожилами станції є машиністи насосних установок Іван Микуланинець, Микола Рак, Василь Нікурич. Ці люди працюють з моменту її вводу в експлуатацію, тобто з 1991 року. Нещодавно приступили до роботи молоді працівники – слюсарі Анатолій Коваль і Вадим Шевченко, електромонтери Андрій Чех та Олександр Бурлака. Вони стали невід’ємною частиною колективу.

Із шістнадцяти працівників двоє інженерно-технічні, це інженер-енергетик Олександр Гонтаренко та інженер-механік Олександр Савенко, які відповідають за технічний стан і своєчасний ремонт електричного та гідро-механічного обладнання, охорону праці та робочий процес, виконують роботу по своєчасному веденню технічної документації.

Під їх керівництвом працюють п’ять електромонтерів: Василь Дем’яненко, Антон Микита, Богдан Шевкун, Олександр Бурлака та Андрій Чех. Їх робота полягає в забезпеченні технічно грамотної експлуатації насосно-силового та допоміжного обладнання, а також його обслуговування. Машиністи насосних установок Іван Микуланинець, Микола Рак, Василь Нікурич (за сумісництвом кранівник), Олександр Роговий та Олександр Волощук забезпечують технічно грамотну експлуатацію гідромеханічного обладнання, економну витрату енергоносіїв. Слюсарі-ремонтники Вадим Шевченко та Анатолій Коваль забезпечують безперебійну роботу всього механічного обладнання. За чистотою та ошатністю службових приміщень прискіпливо слідкує прибиральниця Олеся Федоряка, в обов’язки якої входить ще й прибирання чималої площі виробничих приміщень.

А очолює цей висококваліфікований колектив начальник насосної станції В’ячеслав Швець. У першу чергу він слідкує за технікою безпеки та охороною праці, організовує продуктивну роботу колективу, своєчасно веде звітну документацію, впроваджує новітні матеріали та втілює нові технології. Взаємно ділиться досвідом з колегами Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи, що в Миколаївсь­кій області.

Час не стоїть на місці, все змінюється, тому і осучаснюється обладнання, що сприяє продуктивності праці в цілому та полегшує роботу персоналу. Насосна станція другого підйому постійно оновлюється, йде в ногу з часом, щоб і надалі забезпечувати безперебійну подачу дніпровської води замовникам.

Аліна Швець.

Поширити
"Вісті Світловодщини"