В області завершено будівництво трьох сільських медамбулаторій

У селі Протопопівка Приютівської ОТГ Олександрійського району почали приймати пацієнтів у новій амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.
Донині в селі Протопопіка був лише ФАП. Амбулаторія зведена з фундаменту за типовим проектом першою із 513 запланованих в Україні. Заклад побудовано за кошти субвенції з держбюджету в сумі 5 мільйонів 397 тисяч гривень, співфінансування з районного бюджету склало 599 тисяч гривень. Підрядна організація ТОВ “Інтерресурси” розпочала будівництво у вересні цього року і вже за два місяці всі роботи було виконано.
Амбулаторія має дві частини: лікувальну, де приймають пацієнтів, та житлову, де розташована квартира для лікаря. Заклад укомплектовано необхідним медичним обладнанням і меблями; придбано новий санітарний автомобіль. Прилегла територія теж гарно облаштована.
Загалом до кінця року заплановано ввести в експлуатацію близько десяти сільських лікарських амбулаторій, у число яких входить і амбулаторія, що будується у Великій Скельовій. Для всіх нових амбулаторій вже придбано санітарний транспорт.
У рамках проекту “Розвиток сільської медицини” будуть купувати санітарні автомобілі не тільки для новозбудованих амбулаторій, а й для тих, які вже давно працюють.
“ВС”