В Світловодську зареєстровано випадки СОVID-19

  25 квітня 2020 року в м. Світловодську вперше зареєстровано 2 випадки СОVID-19, які підтверджені результатами ПЛР-тестування.
23 квітня 2020 року бригадою екстреної медичної допомоги до КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР доставлено подружжя (66-річний чоловік та його 65-річна дружина) з симптомами пневмонії. Згідно епідеміологічного анамнезу встановлено, що 11 квітня 2020 року хворі мали контакт з сином, мешканцем м. Кременчук, який потім захворів на коронавірусну інфекцію. Тому відразу пацієнтів обстежено швидкими тестами на коронавірусну інфекцію, результати були негативні. Чоловіка та дружину з діагнозом пневмонія, який підтверджено рентгенологічно, госпіталізовано до інфекційного відділення лікарні, де вони до 27 квітня 2020 року проходили лікування.
В зв’язку з епідпідозрою, незважаючи на негативні результати швидких тестів, 24 квітня 2020 року мазки від хворих було відправлено до вірусологічної лабораторії ДУ «КОЛЦ МОЗ України» на ПЛР-тестування, результати позитивні.
Стан хворих середньої важкості. 27 квітня 2020 року пацієнтів спеціалізованою бригадою екстреної медичної допомоги переведено до інфекційної лікарні м. Олександрія для подальшого лікування.
В інфекційному відділенні лікарні проведено протиепідемічні заходи, персонал ізольовано, матеріал від контактних працівників направлено на ПЛР-тестування.

Юрій Котенко, головний лікар КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР.