Вас вітає Світловодське лісове господарство

Район розташування лісгоспу відноситься до числа сільськогосподарських районів області з незначним розвитком промисловості – в м. Світловодськ. Лісове господарство в економіці району займає незначне місце. Основні напрямки його розвитку спрямовані на створення лісових культур на еродованих землях, покращення захисних функцій насаджень в боротьбі з водною і вітровою ерозією і забезпечення потреб народного господарства деревиною.

Датою організації Світловодського лісгоспу вважається 1940 рік, коли на базі лісів Глинського, Новогеоргіївського, Крилівсь­кого і Онуфріївського лісництв Кременчуцького лісгоспу Харківського територіального управління лісоохорони, розташованих на правому березі р. Дніпро, було створено Новогеоргіївський лісгосп. В 1948 році на базі Андрусівської дачі Крилівського лісництва і частини лісових масивів Яничарського лісництва Олександрійського лісгоспу було створено Чигиринське лісництво. Загальна площа лісгоспу становила 21,8 тис. га.

Значні зміни в організації території лісгоспу відбулися в 1954-1959 роках. У зв’язку із спорудженням на р. Дніпро Кременчуцької ГЕС із складу лісгоспу було виключено12,2 тис. га лісових земель під чашу водосховища і будівництво гідроспоруд.

У цей час були передані Чигиринському лісгоспу лісові урочища, розташовані в Черкаській області, ліквідоване Чигиринське лісництво. Від Чорноліського лісгоспу було прийнято Олександрійське лісництво загальною площею 2,6 тис. га, а також більше тисячі гектарів землі від колгоспів для створення захисних лісонасаджень навколо Кременчуцького водосховища.

Площа лісгоспу, за даними лісовпорядкування 1957 р. складала 11,9 тис. га. В 1960р. згідно постанови РМ УРСР №1834 від 30 листопада 1960 р., лісгосп реорганізовано в лісгоспзаг. У 1964 році лісгоспзаг було перейменовано із Новогеоргіївського в Кремгесовський, а в 1969 році – у Світловодський.

У 1989 році із Світловодського лісгоспзагу передано в Чорноліський лісгоспзаг 374 га лісів Глинського лісництва і Олександрійське лісництво площею 3081 га. У 2000р. до складу лісгоспу прийнято 23,8 га від Південної залізниці. У 2002 р. прийнято від сільськогосподарських підприємств до складу лісгоспу 309 га лісів інших користувачів. У 2001 році, згідно Наказу Державного комітету лісового господарства України №119 від 27.11.2001 року, Дереївське і Онуфріївське лісництва передані в склад новоствореного Онуфріївського держлісгоспу. На сьогодні загальна площа лісгоспу – 18322,7 га., а це 15,3 % лісистості зони діяльності лісгоспу.

Велика цінність лісових насаджень полягає і в їх великому естетичному, санітарно-гігієнічному, ґрунтозахисному, водоохоронному значені. Крім того, ліси лісгоспу є місцем відпочинку жителів м. Світловодська та навколишніх населених пунктів.

Поширити
"Вісті Світловодщини"