ВЧИМОСЯ ПРАЦЮВАТИ У ПРАВОВОМУ ПОЛІ

10 липня голова районної державної адміністрації Сергій ТВЕРДОВСЬКИЙ провів нараду за участю начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Ігоря ЖИТОМИРСЬКОГО, директора департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олександра КОВТУНОВА та начальника Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василя ВОЛЬФА з питань змін, що відбулися у законодавстві в частині укладення договорів оренди і сплати податків за спецводокористування.

Розпочинаючи нараду, Сергій Твердовський зазначив, що мета цього зібрання є надати орендарям водойм інформацію щодо чинного законодавст ва, яке регламентує порядок надання в оренду водних об’єктів, аби у подальшому не виникало ніяких непорозумінь, коли прийде час продовжувати дію договору оренди.

– Ця нарада носить консультативний характер. Сьогодні у вас, шановні сільгоспвиробники, є можливість задати представникам обласного керівництва питання, які вас цікавлять, – зазначив Сергій Твердовський.

Першим до слова запросили Олександра Ковтунова. Він коротко зупинився на тих нормативних документах, які регулюють відносини орендаря водного об’єкту та орендодавця, а також торкнувся змін, які відбулися у відповідному законодавстві за останні роки.

– Сьогодні багато орендарів звертаються до обласного управління водних ресурсів, до департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації з тим, аби привести у відповідність до чинного законодавства договори оренди. Пов’язано це з тим, що відбулися суттєві зміни у законодавстві, які регулюють відносини між орендарем та орендодавцем водних об’єктів. Тож ті орендарі, у яких закінчується термін діє договору оренди водного об’єктів, мають переукласти нові договори, а це можливо лише за умови, коли уся документація буде приведе-
на у відповідність до чинного законодавства. Саме тому ми сьогодні приїхали на зустріч, щоб надати вам усю необхідну інформацію з цього питання і щоб ви, коли будете переоформляти договір оренди, не зіткнулися з певними проблемами, – сказав чиновник.

На сьогодні у більшості орендарів є договори оренди лише на оренду землі, яка знаходиться під водним плесом. З 2013 року відповідним законодавчим актом встановлено, що окрім договору на землю потрібно ще укласти договір і на водне плесо. Саме відсутність цього договору, а ще довідки про нормативно-грошову оцінку, яка проведена не пізніше ніж 7 років тому, можуть унеможливити продовження договору оренди водного об’єкту.

Начальник обласного управління водних ресурсів Іван Житомирський закликав господарників не зволікати, не чекати закінчення дії договору оренди, а вже нині розпочинати роботу по приведенню пакету документів, які дають право орендувати водний об’єкт, у відповідність до чинного законодавства. А ще він, серед іншого, наголосив, що в ході своєї господарської діяльності орендарі водних об’єктів зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).

Начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства Василь Вольф звернув увагу присутніх на необхідність вчасно сплачувати кошти за оренду водних об’єктів, бо ж наявність заборгованості не дає права переукладати договори
оренди.

Крім того, були обговорені права та обов’язки водокористувачів, право на здійснення спеціального водокористування та підстави для його припинення.

Присутні сільгоспвиробники задали ряд запитань, на які отримали відповіді.

Також учасникам наради були надані рекомендації щодо підготовки повного пакету документів, які нададуть можливість продовження строку оренди після закінчення терміну його дії.

Світлана КАЛУГІНА