Вчимося жити по-новому: як здійснюватиметься фінансування соціальних закладів об’єднаної територіальної громади

13 січня до Світловодського району завітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко. Його візит був пов’язаний, насамперед, зі створенням на Світловодщині об’єднаної територіальної громади – Великоандрусівської сільської ради, до складу якої ввійшли села Великоандрусівської та Подорожненської сільських рад.

У кабінеті голови районної державної адміністрації була проведена розширена нарада з питань фінансування у 2017 році закладів соціальної сфери в умовах створення в межах Світловодського району об’єднаної територіальної громади.

Передусім Сергій Коваленко провів спільну зустріч із представниками освіти, медицини, культури  та фінансистів і міста, і району. Він звернув увагу на тому, що в кінці січня на сесії обласної ради буде прийнято рішення про збільшення розміру заробітної плати педагогічним працівникам, які фінансуються з місцевого бюджету. До таких педагогічних установ відносяться спортивні та музичні школи, центри дитячої та юнацької творчості тощо. На сьогодні лише кілька територій області, серед них місто Світловодськ та об’єднана територіальна громада Великоандрусівська сільська рада не задекларували своїх намірів прийняти таке ж рішення.

  • Проаналізувавши фінансові можливості м. Світловодськ, видно, що таке рішення можна приймати і воно буде підкріплене фінансами. Тому звертаюся до вас винайти кошти для того, аби можна було підняти розмір заробітної плати педагогічним працівникам тих закладів, які фінансуються із місцевого бюджету, аби вирівняти її із розміром тих педагогічних працівників, які фінансуються за рахунок державної дотації, адже усі вони працюють з нашими дітьми однаково, тож і заробітну плату мають мати теж однакову, – зазначив Сергій Петрович.

Більш розлого про візит першого заступника голови обласної державної адміністрації читайте у газеті «Вісті Світловодщини» №3 від 20.01. 2017 року.