Вересневі самоцвіти на Світловодщині

З 10 по 14 вересня свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» крокувало від села до села Світловодського району. У клубних закладах відбувалися творчі зустрічі, дитячі вистави, театралізовані дійства, літературні читання, години спілкування.

Завершило свою ходу свято «Вересневі самоцвіти» 14 вересня у Павлівському Будинку культури, де багатим на враження та щирі оплески був виступ аматорського театрального колективу, керівник Олена Нестерова.
Театральний колектив Павлівського Будинку культури є одним із ведучих колективів Світловодського району, який неодноразово був переможцем обласного огляду-конкурсу «Театральна весна Кіровоградщини». Олена Іванівна – талановитий режисер, вимоглива як до себе, так і до учасників колективу, тому завжди можна розраховувати на позитивний результат.
Цього дня на розсуд глядача була представлена п’єса-жарт за мотивами народних оповідок «Про жінок, рибалку і не тільки, або всі жінки відьми», яка складалася з трьох епізодів, в яких актори ділилися з глядачами сприйняттям сьогодення, розкривали психологізм стосунків. Вдало підібране музичне оформлення, декорації та професійна гра акторів – все це створювало неабияку атмосферу українського села.
В епізоді «Рибалки» – талановито виконали свої ролі молоді актори Денис Малік, Григорій Пронота, Олександр Яременко, Ірина Григор’єва, Ілля Герасимов, які своїми розповідями і переносили нас, глядачів, з одного епізоду в інший, а молоді дівчатка «відьмочки» Марина Шумило, Каріна Тартікян, Катерина Хитра,Тетяна Чередник та Лєра Чернійчук своїми чародійними рухами професійно змінювали декорації.
Колодязь в селі завжди був місцем зустрічей та обміном новин. Тож в епізоді «Колодязь» колоритних молодиць зіграли вже досвідчені талановиті акторки Ірина Гапон, Анна Прокопенко та Марія Кушнір.
Та, мабуть, найнароднішим та жартівливим був епізод «Куми», в якому розкривається одвічна тема відношень між чоловіком і жінкою. Чарівницю куму Одарку та її чоловіка Григорія, кума Петра та його дружину Наталю зіграли молоді, але досвідчені талановиті актори Тетяна Прибильова та Віктор Соломоненко, Тамара Розлома та Володимир Горлов.
Після закінчення вистави враження були неймовірні.
Під час закриття 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що проходило 14 вересня у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича «Хутір Надія», відбулося нагородження переможців обласного конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» – серед них і театральний колектив Захарівського сільського Будинку культури, керівник Людмила Козенко.
Бажаю колективам подальших творчих досягнень, натхнення, гарних вистав та цікавих ролей.


Любов Воловик, методист з вокально-хорового жанру Світловодського РБК.