«ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ»

  В чудову пору року, коли сонячні дні ще нагадують нам про спекотне літо, а дощі нарешті почали напувати землю, готуючи її до майбутніх врожаїв, осінь подарувала прекрасне свято теат­рального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

  453

  Протягом тижня, з 25 вересня по 1 жовтня, на Кіровоградщині проходить 47-ме Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Цього року воно присвячене 135-річчю утворення українського професійного театру.
  Кіровоградщина – колиска укра­їнського реалістичного теат­ру, де творили корифеї українсь­кої сцени Марко Кропивницький, брати і сестра Тобілевичі: Іван Карпенко-Карий, Микола Садовсь­кий, Панас Саксаганський, Марія Садовська-Барілотті.

  У 1882 році з аматорських гуртків сформувався перший український професійний театр, який увійшов в історію вітчизняної культури.

  Кіровоградський обласний те­атр названо на честь засновника українського професійного театру М.Л.Кропивницького. І го­ловне –14 липня 2016 року, згідно із законом про декомунізацію, Верховна Рада України перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький.

  З метою відродження, популяризації українського професійного театрального мистецтва і подальшого розвитку аматорських театральних колективів, цього року 47-те Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», як завжди, завершить свою ходу на Хуторі Надія, в маєтку Карпенка-Карого, де у 1956 році було відкрито музей-заповідник, зважаючи на особливе й визначне значення в історії українського театру драматурга та актора Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого), а 29 вересня 1970 року, під час відзначення 125-річчя з дня народження драматурга, вперше відбулося свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», яке з роками переросло у Всеукраїнське.

  У клубних закладах Світловодського району 20 аматорських театральних колектив працюють стабільно, готують і представляють нові вистави, беруть участь у культурно-мистецьких заходах, різноманітних конкурсах і святах. Обов’язкова їх участь у районному та обласному оглядах-конкурсах аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», яка активізує діяльність аматорських театральних колективів, популяризуючи кращі твори сучасної і класичної драматургії.

  Відкриття районного свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» відбулося у районному Будинку культури звітним концертом народного вокального ансамблю «Дніпряночка».

  Протягом тижня у кожному клубному закладі нашого району будуть проведені вистави, концерти, зустрічі з аматорами театрального мистецтва та вшанування їх таланту.

  Ольга Тітова, провідний методист з театрального жанру РБК.