Верховну Раду проситимуть надати місцевій раді повноваження для організації переробки відходів

290

Асоціація міст України звернеться до Верховної Ради з проханням підтримати ухвалення пакету екологічних законопроектів, що забезпечать комплексну реформу поводження з твердими побутовими відходами в Україні.
До цього часу не створено жодних механізмів для реалізації законодавчої норми про заборону захоронення неперероблених побутових відходів.
З 1 січня 2018 року вступила в дію законодавча норма про заборону захоронення неперероблених побутових відходів, тобто вже нині всі відходи підлягають переробці в обов’язковому порядку. Забезпечити захоронення лише переробленого сміття зобов’язана місцева влада. Але до цього часу не створено жодних законодавчих механізмів для реалізації цієї норми.
Експерти АМУ вважають, що зрушення не відбудуться, доки на державному урівні не створять організаційні і фінансові передумови для становлення цивілізованої системи поводження з ТПВ; не стимулюватимуть розвиток галузі, та не нададуть повноваження органам місцевого самоврядування для організації переробки та утилізації побутових відходів.

За інформацією Інтернет-видання «Гречка».

Поширити
"Вісті Світловодщини"