Відбулася колегія Світловодської районної державної адміністрації

28 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк провела засідання колегії Світловодської районної державної адміністрації, де розглядалися питання: «Про стан виконання районної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу на 2015-2018 роки»; «Про кадрову роботу в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації та стан дотримання вимог чинного законодавства про державну службу»; «Про внесення змін до Перспективного плану формування громад Кіровоградської області».

Першою до слова запросили головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області» Світлану Березюк.

За словами доповідачки, рішенням районної ради від 10 липня 2018 року №380 була прийнята районна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки. На її виконання у 2018 році було передбачене відповідне фінансування. Працівники медичних установ району постійно проводять роботу щодо профілактики ВІЛ-інфекції /СНІД. Так, в кожній амбулаторії та на ФП розміщені санбюлетні, проводяться лекції та індивідуальні бесіди; забезпечується 100% обстеження вагітних жінок на ВІЛ-інфекцію, допризовників, донорів та людей з групи ризику; вагітним жінкам (при необхідності) своєчасно призначається профілактичне лікування та їх новонародженим дітям для профілактики вертикальної передачі ВІЛ.

Діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів, перебувають під контролем сімейних лікарів та лікаря-інфекціоніста Світловодської ЦРЛ. Вони також знаходяться на штучному вигодовуванні; забезпечення спеціальним харчуванням проводиться за кошти районного бюджету.

Щороку проводиться безкоштовне тестування населення району на ВІЛ-інфекцію швидкісними тестами, закупленими на загальну суму 955,48 грн. Надання безкоштовних ліків та спеціалізованого харчування для амбулаторного лікування проводиться в межах затвердженого кошторису.

За останні роки ситуація із захворюваності на ВІЛ/СНІД серед сільського населення Світловодщини залишається напруженою. Динаміка поширеності ВІЛ-інфікованих має стійку тенденцію до зростання. Станом на 01.01.2018 року на обліку знаходилось 10 сільських жителів, із них хворих на СНІД – 4, ВІЛ-інфікованих – 6, померло – 2; дітей, інфікованих чи хворих на СНІД, немає.

За 9 місяців 2018 року вперше виявлено 5 ВІЛ-інфікованих осіб та взято на облік двоє дітей, які народились від ВІЛ-інфікованих матерів.

Хворі знаходяться на диспансерному обліку в кабінеті інфекційних захворювань Світловодської ЦРЛ та в Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Вони отримують постійну антиретровірусну те­рапію.

При наркологічному кабінеті Світловодської центральної районної лікарні проводиться замісна терапія серед наркозалежних споживачів ін’єкційних наркотичних речовин. Серед тих, хто отримує замісну терапію, лише жителі міста. Постійно проводиться моніторинг виконання заходів щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Якщо говорити про туберкульоз, то Світлана Березюк зазначила, що згідно з основними напрямками протидії туберкульозу проводяться обстеження населення на туберкульоз, у тому числі і дитячий, при їх зверненні в лікувально-профілактичні закладів району; проводиться щорічне флюорографічне профілактичне обстеження підлітків та дорослих, під час звернення до лікувально-профілактичних закладів району, оглянуто – 1524 жителя, 109 чоловік взято на контроль.

У 2018 році проводилося профілактичне флюорографічне обстеження населення району пересувним флюорографом обласного протитуберкульозного диспансеру; забезпечено обстеження мокротиння у хворих осіб з підозрою на туберкульоз. На 01.07.2018 року на диспансерному обліку в тубдиспансері Світловодської ЦРЛ знаходиться 82 особи, хворих на туберкульоз, з активною формою – 14 (12 – туберкульоз легень та 2 особи – позалегеневий ТБС).

Методом флюорографії у 2018 році було обстежено 3908 жителів району, всього у 2018 році оглянуто 5432 жителів, що більше, ніж у минулому році, на 703 людини.

За 9 місяців 2018 рік виявлено вперше захворілих на туберкульоз 5 сільських мешканців, (проти 2 за аналогічний період минулого року), із них з деструктивною формою легень – 1 хворий ( у 2017 році деструктивних форм не було). Питома вага бацилярних хворих збільшилась з 50% до 80%. Серед вперше виявлених хворих при профілактичних оглядах виявлено 40%. Захворілих дітей та підлітків не зареєстровано.

Охоплення дитячого населення району туберкулінодіагностикою становить 99,2%. Туберкулін закуповується за кошти районного бюджету, у 2018 році на ці цілі витрачено 63 тис. 800 грн.

У цьому році 28 осіб пройшли обстеження мокротиння методом бактеріоскопії мазка на туберкульоз, виявлено 1 позитивний мазок.

Протягом 2-ох років смертності від туберкульозу не було, що є позитивним фактором.

Важливим для громади Світловодщини є питання внесення змін до Перспективного плану формування громад Кіровоградської області. Про це на колегії говорила перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк. Вона повідомила, що за Перспективним планом формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року №491-р (далі – Перспективний план), на території Світловодського району передбачалося утворити три об’єднані територіальні громади – Великоандру­сівську, Глинську та Світловодську. На даний час села Велика Андрусівка, Калантаїв, Сніжкова Балка, Вищепанівка, Подорожнє, Нагірне та Бабичівка об’єдналися і утворили Великоандрусівську об’єднану територіальну громаду з центром у с. Велика Андрусівка. Вибори у цій громаді відбулись 18 грудня 2016 року.

До Глинської ОТГ, згідно з Перспективним планом, мали увійти села Глинськ, Ганнівка, Семигір’я, Григорівка, Кобзарівка, Оврагове, Перехрестівка, Яремівка, Захарівка, Аудиторівка, Серебряне, Іванівка, Федірки та Сніжкове; до складу Світловодської ОТГ – місто Світловодськ, смт. Власівка, села Павлівка, Вільне, Велика Скельова, Миронівка, Озера, Олексіївка, Талова Балка, Микільське, Бугроватка та Золотарівка. Однак, ці громади не пройшли процес об’єднання до теперішнього часу.

За результатами оцінки фінансової спроможності 366-ти ОТГ (за 9 місяців 2017 року) проведеною групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, у загальному рейтингу Великоандрусівська ОТГ займає 309-у позицію.

Якщо брати в розрізі областей, то на сьогодні в Кіровоградській області утворено 16 об’єднаних територіальних громад, серед яких Великоандрусівська займає 13 рейтингове місце серед ОТГ області за результатами діяльності у першому півріччі 2018 року.

Основна відмінність діяльності ОТГ є умови, на яких вони отримують фінансування з державного бюджету – ОТГ перейшли на прямі відносини з державою в особі Міністерства фінансів України та мають статус територій обласного значення. Однак, одним із головних показників діяльності ОТГ має бути її фінансова самодостатність.

– 13 вересня 2018 року перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко провів нараду з питань приєднання сільських та селищних рад до об’єднаних територіальних громад за участю начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації, начальника відділу з питань регіонального розвитку та адміністративно-територіального планування управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації, представників Кіровоградського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Кіровоградського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», голів та заступників голів Бобринецької, Добровеличківської, Знам’янської, Кіровоградської, Компаніївської, Маловисківської, Новоукраїнської, Світловодської, Олександрійської районних державних адміністрацій, голів та заступників голів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. На цій нараді голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський висловив думку, що Світловодщина (м. Світловодськ, селище Власівка та Світловодський район) має бути єдиною об’єднаною територіальною громадою з адміністративним центром у м. Світловодську, – сказала доповідачка.

21 вересня 2018 року на засіданні громадської ради при Світловодській районній держаній адміністрації її члени розглянули питання «Про перспективи об’єднання громад на території Світловодського району» та одноголосно підтримали пропозицію голови Світловодської районної державної адміністрації щодо створення на території Світловодщини однієї об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у м. Світловодськ, до складу якої мають ввійти м. Світловодськ, смт. Власівка та села Світловодського району.

Відповідно до протокольних доручень першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Коваленка районній державній адміністрації доручено підготувати пропозиції та розглянути на засіданні районної робочої групи з розробки перспективного плану формування територій громад району питання щодо внесення змін до плану формування територій громад Кіровоградської області з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення, демографічної складової та розвитку інфраструктури громади та надати обласній державній адміністрації відповідні пропозиції з копією протоколу засідання і проектом паспорту громади.

Разом з тим, створення об’єднаних територіальних громад повинно відповідати вимогам Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №214 (зі змінами).

Підсумовуючи все сказане, хочу зазначити, що районній державній адміністрації доручено підготувати пропозиції щодо утворення однієї громади: м. Світловодськ, селище Власівка (складова частина міста), Світловодський район з адміністративним центром в м.Світловодськ, яка матиме 26 сіл, 1 селище та 1 місто. Тобто процес об’єднання повинні пройти такі громади: Світловодська 1 (м.Світловодськ), Власівська 1 (смт. Власівка), Павлівська (с. Павлівка, с.Вільне), Великоскельовська (с.Велика Скельова, с.Мала Скельова), Миронівська (с.Миронівка), Озерська (с. Озера, с. Олексіївка, с. Талова Балка), Микільська (с. Микільське, с. Бугруватка, с. Золотарівка), Глинська (с. Глинськ, с. Арсенівка, с. Ганнівка, с. Семигір’я), Федірківська (с.Федірки, с. Сніжкове), Григорівська (с. Григорівка, с. Кобзарівка, с. Оврагове, с. Перехрестівка, с. Яремівка), Іванівська (с. Іванівка), Захарівська (с. Захарівка, с. Аудиторівка, с. Серябряне).

Та щоб це відбулося, необхідно провести велику організаційну, інформаційно-роз’яснювальну та методично-рекомендаційну роботу, щоб об’єднання територіальних громад відбулось в порядку, визначеному чинним законодавством, – на завершення виступу сказала Наталія Іванівна.

Заслухали члени колегії і питання «Про кадрову роботу в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації та стан дотримання вимог чинного законодавства про державну службу».

По всіх питаннях були прийняті відповідні рішення.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"