Відбулася «пряма» телефонна лінія щодо діяльності пожежно-рятувальної служби

186

18 грудня начальник 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Сіденко дав відповіді на запитання, які турбують мешканців Світловодщини щодо діяльності пожежно-рятувальної служби. Було отримано 12 телефонних дзвінків.

Сергій, смт Власівка: Олександре Володимировичу, які вимоги при працевлаштуванні до пожежної частини? Мені 27 років і я хотів би працювати пожежним.

– На службу цивільного захисту приймаються на конкурсній та контрактній основі громадяни з повною загальною середньою освітою, які досягли 18-річного віку, і здатні за станом здоров’я виконувати службовий обов’язок. Більш детальну інформацію Ви можете отримати звернувшись до пожежного-рятувального підрозділу по вул. Героїв Чорнобиля, 23 та за телефоном 2-06-85, 2-08-09, моб. 097-913-2144.

Олег, м. Світловодськ: Я учень 11 класу і хочу далі навчатися на пожежного. Які є навчальні заклади?

– На даний час проводиться відбір кандидатів на вступ у 2018 році до вищих навчальних закладів цивільного захисту.

А саме: Національний університет цивільного захисту України (м. Харків); Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України (м. Черкаси); Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. (м. Львів). На базі повної середньої загальної освіти для здобуття професії рятувальника за денною формою навчання приймає Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця). Якщо Ви бажаєте стати фахівцем цивільного захисту, необхідно вже зараз звертатись за допомогою та оформленням документів до 17 Державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС України у Кіровоградській області по вул. Героїв Чорнобиля, 23 та за телефоном 2-06-85, 2-08-09, моб. 097-913-2144.

Наталія, с. Григорівка: Олександре Володимировичу, незабаром Новорічні свята, чи є поради стосовно дотримання громадянами правил пожежної безпеки?

– Звичайно, Новий рік та Різдво Христове – наші найулюбленіші свята, неодмінними атрибутами яких є гарний настрій, ялинка, феєрверки, дитячі ранки та вечірки з друзями. Однак, поряд із позитивними емоціями, при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки, лісові красуні можуть зіпсувати святковий настрій. Щоб наслідки від пожежі нікому не зіпсували свята, обов’язково необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки: ялинка має бути встановлена на стійкій основі; ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок; при виявленні будь-якої несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути; не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками; необхідно використовувати тільки електричні гірлянди промислового виробництва; заборонено одягати дітей у костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалів. Особливу небезпеку виникненню пожежі та травмуванню людей становить використання піротехнічних засобів. Тому, звертаюсь із проханням не дозволяти дітям пустощів з піротехнічними виробами. Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування Новорічного настрою!

Відповіді на запитання записала інспектор 17 ДПРЧ У ДСНС України у Кіровоградській області лейтенант служби цивільного захисту Юлія Кузнєцова.

Поширити
"Вісті Світловодщини"