Відбулася робоча зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН Ернстом Райхелем

Сергій КУЗЬМЕНКО коротко ознайомив його з нашим регіоном та потенційними можливостями для подальшої співпраці.

Зокрема у січні-травні нинішнього року двосторонній товарообіг склав 18,1 мільйона доларів США, з них експорт – 4 мільйони доларів (порівняно з аналогічним періодом 2017 року зростання на 30,8%), імпорт – 14,1 мільйона доларів (зменшення на 9,4%). Частка Німеччини у загальному обсязі зовнішньої торгівлі області становить 5,9%, у торгівлі з країнами Європейського Союзу – 19,9%.

Якщо ж говорити про область як про один з регіонів Української держави, Кіровоградщина, по суті, є регіоном, який об’єднує державу. Кажуть, що, побувавши в нашій області, можна зрозуміти загальний настрій у країні.

Кіровоградщина має вже багато економічно розвинутих напрямків, разом з тим, як зазначив Сергій Кузьменко, ми відчуваємо інвестиційний голод. Зі свого боку, обласна влада гарантує всіляке сприяння та підтримку і великим компаніям, і середньому бізнесу, які вирішать будувати на нашій території нові підприємства чи вкладати свої кошти в якийсь із секторів економіки.

Під час спілкування з головою обласної державної адміністрації Ернст Райхель зупинився на кількох, принципово важливих, як було наголошено, питаннях.

Особливу увагу пан Посол приділив процесу децентралізації, зазначивши, що Німеччина займає в цьому питанні дуже активну позицію.

Пана Посла цікавило, як проходить на Кіровоградщині об’єднання громад, як вплинула децентралізація на фінансове забезпечення новостворених громад та наскільки ефективно розпоряджаються об’єднані громади додатковими грошима, які вони отримують.

Підсумки досліджень свідчать, що бюджети ОТГ, які створені на базі сіл, зросли приблизно у 2-3 рази. Позитив незаперечний – певні податки йдуть напряму до громади і вона має можливість цими грошима самостійно розпоряджатись.

Об’єднана громада має прямі стосунки з державним бюджетом, з Урядом України.

Бюджети міст обласного значення на Кіровоградщині зросли ще відчутніше. Звісно їм додалося й відповідальності (за освіту, медицину), однак завдяки більшим доходам міста можуть не лише виплачувати заробітну плату бюджетникам та сплачувати за житлово-комунальні послуги бюджетних установ, а й знаходять кошти для проведення ремонтних робіт у школах, дитсадках, на будівництво доріг, освітлення вулиць, озеленення своїх територій і т.д.

Він запевнив Ернста Райхеля у тому, що громади на Кіровоградщині об’єднуються за принципом добровільності, а спротив у цьому питанні намагаються продукувати певні політичні сили, використовуючи свої меркантильні інтереси. Особливо напередодні національних виборів, які відбуватимуться в наступному році.

У ході спілкування пана Посла та голови обласної державної адміністрації були обговорені й інші важливі (в тому числі для налагодження тіснішої економічної співпраці) питання. Зокрема Сергій Кузьменко поінформував Ернста Райхеля про те, що кожної осені в місті Кропивницькому відбувається потужна Міжнародна агропромислова виставка «Агро-Експо» (територіально навіть більша, ніж у Києві) та звернувся до пана Посла з проханням запросити на майбутню виставку бізнесменів з Німеччини. Це гарний майданчик для того, щоб бізнесмени обох країн зустрілися, обмінялися думками і налагодили стосунки.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"