Відбулася V Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO»

У Кропивницькому відбулася найбільша в Україні Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки і технологій «AGROEXPO-2017».

462
Наталія Гаврилюк, Сергій Яременко та Сергій Твердовський на інвестиційному форумі.
Наталія Гаврилюк, Сергій Яременко та Сергій Твердовський на інвестиційному форумі.
Наталія Гаврилюк, Сергій Яременко та Сергій Твердовський на інвестиційному форумі.
Наталія Гаврилюк, Сергій Яременко та Сергій Твердовський на інвестиційному форумі.

В урочистій церемонії відкриття виставки взяв участь голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко. Виступаючи перед присутніми, він зачитав вітання організаторам та учасникам «AGROEXPO» від Президента України Петра Порошенка.

AGROEXPO

Масштабна агропромислова виставка, яка від минулого року має статус міжнародної, проводиться на Кіровоградщині вже вп’яте. Цього року в «AGROEXPO» взяли участь майже 500 компаній: світові виробники із 10 країн, у тому числі зі Сполучених Штатів Америки, Канади, Франції, Італії, Бразилії, Аргентини та багатьох інших, а також провідні вітчизняні підприємства, що успішно працюють як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

AGROEXPO

Діапазон тематичних експозицій виставки був досить широким: рослинництво, техніка та технології, транспорт і спецтехніка, будівництво, енергозабезпечення, екологія, лісове та присадибне господарство, сільський зелений туризм, а також представлено тваринництво і птахівництво. Щорічно збільшуються виставкові площі. Цього року вони охопили рекордні 100 тисяч квадратних метрів. Величезна кількість відвідувачів та експозиційних майданчиків свідчить, що виставка щороку набирає все більше популярності – вона не тільки найбільша в Україні, а й у масштабах ближнього зарубіжжя.

AGROEXPO

Як сказав голова ОДА Сергій Кузьменко, звертаючись до присутніх на відкритті, велика кількість закордонних компаній-учасників «AGROEXPO-2017» свідчить про зрос­тання рівня довіри міжнародних інвесторів до нашої держави, який було суттєво підірвано зовнішньою агресією.

AGROEXPO

– Сьогодні іноземні інвестори готові вкладати кошти в український бізнес. І нам дуже приємно, що такі зустрічі виробників і потенційних покупців техніки відбуваються у нас на Кіровоградщині, – підкреслив Сергій Кузьменко та побажав учасникам виставки вдалих зустрічей і нових контрактів.

AGROEXPO

Після урочистого відкриття «AGROEXPO-2017» голова облдержадміністрації разом із головою обласної ради Олександром Чорноіваненком, головою Ради Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу Павлом Штутманом та міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем оглянули павільйони і виставкові майданчики, ознайомилися із представленою техніки та поспілкувалися із товаровиробниками.

Працювала виставка протягом чотирьох днів, упродовж яких відбулися панельні дискусії, «круглі столи», семінари із залученням експертів.

За ініціативи голови районної державної адміністрації Сергія Твер­довського на виставку сільськогосподарської техніки приїхали майже всі сільгоспвиробники району. Вони мали змогу ближче оглянути ті агрегати, які їм необхідні в господарстві, прицінитися, обмінятися контактами із компаніями-виробниками.

У перший день роботи виставки відкрилася і туристична виставка «Зелена садиба Кіровоградщини». Міста обласного значення, усі райони та об’єднані територіальні громади області презентували свій туристичний потенціал. Загалом це 43 сільські зелені садиби.

«Зелені садиби» Світловодщини презентував начальник відділу культури і туризму РДА Микола Середенко, виступаючи на інвестиційному форум «Центрально-у­­країнський інвестиційний день» на тему «Зелений туризм Кіровоградщини» та взявши участь у панельній дискусії «Аграрний бізнес та сільський туризм, як елементи платформи для створення кластерної моделі сільського розвитку». Він розповів про розвиток «зеленого» туризму на Світловодщині як форми самозайнятості населення, напрямок культурного розвитку, адже його розвиток є запорукою соціально-економічного зростання.

Вказану виставку оглянув перший заступник голови обл­держадміністрації Сергій Коваленко. Він наголосив на її вагомому значенні у популяризації зеленого туризму на Кіровоградщині. Учасникам заходу Сергій Петрович побажав цікавих зустрічей та успіхів у туристичній справі.

Він також оглянув кожен виставковий майданчик, де були представлені туристичні принади районів, спектр послуг зелених садиб, виступи творчих колективів, кулінарні вироби та продукцію сільських товаровиробників.

Під час виставки Сергій Коваленко вручив відзнаки облдерж­адміністрації та обласної ради кращим працівникам галузі. Світловодський район був визначений кращим щодо розвитку туристичної галузі серед інших районів області.

В рамках виставки відбувся інвестиційний форум. Від Світловодського району в роботі Форуму взяли участь голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, керівник Філії «Кременчуцька ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго» Сергій Яременко, начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Наталія Гаврилюк та начальник фінансового управління РДА Юлія Артеменко.

Щоб пересічним жителям регіону також було цікаво, у рамках Міжнародної агропромислової виставки «AGROEXPO-2017» провели «Покровський ярмарок». Як і в попередні роки, «Покровський ярмарок» порадував відвідувачів цікавими сюрпризами та розвагами, конкурсами, виступами творчих колективів та широким асортиментом продовольчих і декоративних товарів майстрів з усіх куточків України.

В урочистому відкритті ярмарку взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

На ярмарку були представлені експозиції Кіровоградського району та Соколівської ОТГ, Онуфріївського, Бобринецького, Новомиргородського, Олександрівського, Новоукраїнського і Світловодського районів.

Перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко пройшов ярмарковими рядами, де ознайомився з представленими експозиціями.

«Покровський ярмарок» працював протягом трьох днів, за результатами яких конкурсна комісія визначила найяскравіших його учасників. Свою продукцію на «Покровському ярмарку» представили такі підприємства Світловодщини як ТОВ «Мас-Агро», ТОВ фірма «Аверс ЛТД», ФОП «Степаненко», СУББ ТОВ «НАК», ФОП «Гречаний», СТОВ «Земля і люди».

Світловодщина активно долучилася до роботи виставки «AGROEXPO» та «Покровського ярмарку». Кращого столу на ярмарку не було. Увагу тамтешніх відвідувачів та журі під головуванням Сергія Коваленка привернули такі страви, як запечені порося, качки, риба, варені раки тощо, а також національні страви вірменської діаспори – бастурма, лаваш, солодощі та інше. Усе це та гарний творчий супровід досягли своєї мети – відвідувачі намету Світловодського району були задоволені нашою гостинністю.

Окрім цього на ярмарку було багато й інших розважальних заходів, у тому числі і стронгмен-шоу найсильніших атлетів України, серед яких був і почесний президент федерації, стронгмен, володар титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василь Вірастюк.

До слова сказати, саме під час проведення Міжнародної агропромислової виставки з польовою демонстрацією техніки і технологій «AGROEXPO-2017» стронгмени встановили рекорд України у категорії «Спорт, спеціальна підготовка» по перетягуванню агрегатів. В якості снаряду була використана зчіпка: трактор NEW HOLLAND T8.40 та посівний комплекс ELVORTS ALCOR 10.0 загальною вагою 27 тонн 200 кг. Рекорд встановлювали четверо атлетів, які подолали дистанцію 3,07 метра. Рекорд було зафіксовано «Книгою рекордів України».

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.