ВІДБУЛИСЯ ЗБОРИ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

1 лютого ініціативна група провела засідання з підготовки та проведення установчих зборів, де розглянули ряд важливих питань, серед яких – обрання членів громадської ради при Світловодській РДА на 2019-2020 роки. Голова громадської ради Віктор БУРЛАКА також прозвітував про проведену роботу протягом 2018 року.
До ініціативної групи з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства ввійшли: Тетяна Артемчук, член президії районної ради ветеранів України, Віктор Бурлака, голова Світловодської районної організації товариства меліораторів та водогосподарників України, голова громадської ради при районній державній адміністрації, Оксана Воробйова, головний спеціаліст відділу організаційної роботи, зв’язків з громадськістю та контролю апарату РДА, Олександр Кондратенко, керівник апарату РДА, Володимир Похілов, заступник голови РДА, Катерина Прасолова, член обласної громадської організації «Асоціація молоді Кіровоградщини «Златопілля», член діючої громадської ради при РДА, Катерина Сокуренко, голова громадської організації «Світловодський районний інформаційний центр для жінок «Аріадна», член діючої громадської ради при РДА.
Протягом грудня 2018 року – січня 2019 року ініціативна група провела три засідання. Було розроблено зразки документів, які необхідні для участі в установчих зборах, проведено консультації з представниками інститутів громадянського суспільства району, надано методичну допомогу керівникам громадських організацій щодо організаційної роботи з підготовки до участі в роботі установчих зборів тощо.
На 2 січня 2019 року до ініціативної групи надійшли заяви про участь в установчих зборах від 12 інститутів громадянського суспільства, які відповідають вимогам постанови КМУ №996 та зареєстровані у відповідному журналі.
З інформацією про це можна ознайомитися на сайті районної державної адміністрації в рубриці «Громадянське суспільство і влада».
Звітуючи про роботу громадської ради за період лютий 2017 року-січень 2019 року, голова громадської ради Віктор Бурлака зазначив, що згідно з чинним законодавством України 1 лютого 2017 року на установчих зборах за участю громадських, релігійних та профспілкових організацій було обрано громадську раду при Світловодській районній державній адміністрації. До її складу увійшли 12 представників інститутів громадянського суспільства району.
Головою було обрано Віктора Бурлаку, заступником – Катерину Прасолову, секретарем, за рекомендацією керівництва районної державної адміністрації – працівника апарату районної державної адміністрації Тетяну Артемчук.
У звітному періоді всі засідання громадської ради проводилися за участю керівників району чи їх заступників, що сприяло її ефективній роботі.
За словами доповідача, керівництву районної державної адміністрації на чолі із Сергієм Твердовським вдалось налагодити конструктивну співпрацю з громадською радою. Так, голова громадської ради з 2012 року є членом колегії РДА.
Протягом 2018 року відбулись 8 засідань громадської ради, на яких були розглянуті 26 питань. Основні з них – «Про перспективи функціонування освітньої галузі району в умовах її реформування», « Про легалізацію виплати заробітної плати та зайнятості населення у Світловодському районі», «Про роботу органів виконавчої влади району щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів їх сімей», «Про роботу органів виконавчої влади району щодо соціальної підтримки сімей, що опинились в складних життєвих обставинах», «Про перспективи функціонування лікувальних закладів на території району в період реформування галузі охорони здоров’я та створення госпітальних округів» та інші.
Значна увага приділялась й інформаційно-роз’яснювальній роботі. Керівництво районної державної адміністрації завжди враховувало пропозиції, надані громадською радою.
Так, на засіданні колегії районної державної адміністрації 28 вересня було розглянуте питання «Про рішення громадської ради при районній державній адміністрації від 21 вересня 2018 року №19 «Про перспективи об’єднання громад на території Світловодського району».
Голова громадської ради брав активну участь в організації районних заходів з нагоди Дня Державного Прапора України, що традиційно відбувались на території Великоскельовської сільської ради біля будівлі управління каналу «Дніпро-Інгулець». Щороку голова Світловодської районної організації товариства меліораторів та водогосподарників України ініціював організацію заходів до Всесвітнього дня води. За звітний період Віктор Бурлака та Катерина Прасолова взяли участь у форуму лідерів громадянського суспільства Кіровоградщини з питання «Механізми взаємодії влади з громадськістю», в обласному Форумі сім’ї для лідерів громадянського суспільства, в національному марафоні «Роль громадян у політичних реформах».
Громадська рада підтримала пропозицію голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами) та утворення однієї громади: Світловодськ, селище Власівка, Світловодський район з адміністративним центром в Світловодську. Саме тому серед пропозицій громадської ради до орієнтовного плану проведення районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю на 2019 рік є засідання «круглого столу» на тему «Перспективи територіального устрою спроможних громад Світловодщини».
На завершення свого виступу Віктор Бурлака побажав членам новообраної громадської ради успіхів та цікавої плідної роботи на користь громади Світловодського району та подякувати керівництво районної державної адміністрації за співпрацю і підтримку.
В обговоренні доповіді взяли участь заступник голови РДА Володимир Похілов, заступник голови районної ради Олексій Шаповал, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Кондратенко, члени громадської ради Катерина Сокуренко, Катерина Прасолова та Тетяна Артемчук.
До нового складу громадської ради при районній державній адміністрації ввійшли: Віктор Бурлака, Катерина Прасолова, Катерина Сокуренко. Новими членами стали: представник громадської організації «Світловодська спілка учасників антитерористичної операції» Анатолій Бондаренко, член ради Світловодської районної організації інвалідів КООІ «Союз інвалідів України» Галина Євтушенко, представник районної профспілкової організації працівників державних установ Алла Калюжна представник Світловодського міськрайонного клубу воїнів-інтернаціоналістів «Перевал» Української Спілки ветеранів Афганістану Володимир Маліцький представник громадської організації «Іволга» Олена Мусієнко, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Ніна Рябчун, представник громадської організації «Світловодська Федерація Хортингу» Анатолій Скоренцов, відповідальний секретар організації ветеранів України Світловодського району Ольга Тітова, представник громадської організації Світловодський крейсерський яхтклуб «Кристал» Іван Юхименко.

Світлана КАЛУГІНА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"