«Відпочиваючим на пляжах Світловодського району»

488

Спекотна погода спонукає населення району шукати затишних місць біля водоймищ, таких у Світловодському районі не багато. Скоро ми зможемо засмагати та купатися у водоймах, вода в яких повинна відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та нормтивам.

Нагадуємо, що вимоги до облаштування, утримання та прибирання пляжів та місць масового відпочинку на воді визначені Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць - облаштувана територія, водозабезпечення, очистка піску, встановлені навіси, смітники, переодягальні тощо. Щороку, перед початком купального сезону, водолази мають обстежувати дно водойм, аби прибрати коряги, пеньки і взагалі все, що може стати на заваді відпочинку. На пляжі щодня повинні чергувати 2-3 рятувальника з необхідним знаряддям, які пройшли відповідну підготовку. Контроль за якістю води та ґрунту в зоні відпочинку триває весь купальний сезон.

З метою визначення безпечності води поверхневих водойм, що зазвичай використовуються населенням області для відпочинку, управлінням Держпродспоживслужби в Світловодському районі на літній період 2017 року заплановано вибіркові моніторингові дослідження води  водойм та піску на пляжах в таких місцях для купання.

В той же час, відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил власники та балансоутримувачі водних об’єктів чи їх ділянок, що використовуються для рекреації (пляж, місце для купаня) повинні забезпечити періодичний лабораторний контроль якості води на них протягом усього купального сезону.

У розпал літа, яке вже не за горами, люди попри заборону, все одно відпочивають біля річок та ставків ігноруючи таблиці з надписами «Купатися заборонено!», тим самим наражаючи себе на небезпеку. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.  

                            
Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як чинника передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Тому необхідно уникати потрапляння води водойм у рот під час купання, не використовувати річкову воду для миття овочів та фруктів, після купання у водоймах обов’язково приймати душ.

Світловодська РДА

Управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі

Поширити
"Вісті Світловодщини"