Військова служба за контрактом у Збройних Силах України

Престиж армії зростає все більше. Обороноздатність, техніка та забезпечення військовослужбовців виходить на європейський рівень, про що свідчать чисельні реформи в цьому напрямку, які дійсно працюють. Тепер військові, які захищають рідну державу, мають престижну, почесну роботу та соціальні гарантії, пільги від держави для себе та своїх сімей, можливість працювати в елітних військах, кар’єрне зростання та самовдосконалення.

У теперішній моделі Збройних Сил України важлива роль відводиться професійно підготовленому сержантському та старшинському складу. Сержантам відводиться важлива роль та ряд посад рівноцінних офіцерським посадам, наприклад як головний сержант роти (батальйону). Наближення принципів підготовки, які прийняті у збройних силах країн – членів НАТО.

Взагалі цілеспрямовані успішні люди мають можливість досягти ще більшого успіху та кар’єрного зростання на службі в армії. Це також покладе початок успіху після звільнення зі служби, в цивільному житті чи то в бізнесі чи то в будь якій професійній діяльності, адже цілеспрямованість, витримка, впевненість в собі, численні пільги та соціальні гарантії нікуди не зникають. Допомога від держави у відкритті власного бізнесу а також підтримка ветеранських спілок та побратимів.

Проводиться набір на військову службу за контрактом громадян призовного віку, військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років, жінок віком від 18 до 40 років, з присвоєним військовим званням віком від 18 до 50 років.

Громадяни України можуть обрати для проходження військової служби військові частини та установи за своїм уподобанням: у Сухопутних військах, Повітряних силах, військово-морських силах, десантно-штурмових військах, Силах спеціальних операцій. В періодичних виданнях і агітаційних статтях всюди вказується грошове забезпечення військовослужбовців рядового складу на рівні 7500 грн.

Але, слід розуміти, що це вказується лише мінімальний рівень грошового забезпечення військовослужбовця, який обіймає посади з найнижчим посадовим окладом та мінімальною вислугою років. Грошове забезпечення військовослужбовців збільшується разом з тривалістю військової служби, підвищенням військового звання та підвищенням у посаді.

Великими перевагами користуються елітні військові формування. До них відносяться військові частини десантно-штурмових військ, військові частини морської піхоти, військові частини сил спеціальних операцій. До військовослужбовців зазначених родів військ пред’являються підвищенні вимоги і передбачені збільшені премії. Так, військовослужбовець, що почав службу, отримує приблизно 10000 грн. щомісячно.

Слід нагадати, що військовослужбовці отримують дві додаткові виплати: оздоровчі – під час проведення основної річної відпустки, а також – матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (в кінці року або за заявою військовослужбовця).

Соціальні гарантії для військовослужбовців за контрактом

При укладанні контракту (на будь-який термін) робоче місце та середній заробіток не втрачається (у відповідності до ст.119 Кодексу законів про працю України під час дії особливого періоду).

З 01.02.2018 р. підвищено рівень грошового забезпечення для військовослужбовців військової служби за контрактом та введено в дію з 01.03.2018 р. постанову Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою запроваджено одноразову грошову винагороду військовослужбовцям після укладення ними першого контракту в таких розмірах:

рядовим 8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

сержантам (старшинам) 9 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

офіцерам 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Передбачено виплату грошової компенсації за піднайом житлових приміщень особам рядового та сержантського складу до 2,5 тис. грн., в залежності від регіону.

Зарплата контрактника в 2018 році: стрілець – 8 538 грн; водій – 8 598 грн; радіотелеграфіст – 8 645 грн; старший стрілець – 8 499 грн; командир відділення – 9 000 грн; командир взводу – 9 500 грн; командир роти – 11 000 грн; командир батальйону – 13 000 грн; командир бригади – 16 000 грн.

З листопада 2018 року очікується значне підвищення заробітної плати військовослужбовцям Збільшено щомісячну грошову надбавку військовослужбовцям за виконання бойових завдань в АТО на лінії бойового зіткнення (на першій лінії – 10 тис. грн., на другій лінії – 4,5 тис. грн.).

Гарантується: забезпечення житлом (службовим житлом); можливість безкоштовно отримати вищу освіту у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) без відриву від служби (за заочною формою навчання) для отримання освіти, спорідненої з цивільною; продовольче та речове забезпечення; щорічна основна відпустка із збереженням грошового забезпечення; безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я; право на санаторно – курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах Міністерства Оборони України.

За піднайом житла військовослужбовцем держава компенсує – 2500 грн. щомісяця.

ДОЛУЧАЙСЯ ДО ЛАВ ЗБРОЙНИХ СИЛ. ОБЕРИ МУЖНЮ ПРОФЕСІЮ!

З більш детальною інформацією щодо військової служби за контрактом звертайтеся до Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою:

м.Світловодськ, вул. Павлова, 11 в дні прийому громадян з 9.00 до 13.00 години та з 14.00 до 18.00 години або за телефоном: 2-17-43, 2-06-60.

Олександр БУТ,
майор, ТВО військового комісара
Світловодського об’єднаного
міського військового комісаріату

Поширити
"Вісті Світловодщини"