Вітаємо працівників лісу!

11 вересня на території ДП «Світловодський лісгосп» широко відзначили День працівників лісу.
Хранителів лісу прийшли привітати голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, заступник голови районної ради Олексій Шаповал, сільські голови району Аріф Різаєв, Володимир Щукін та багато інших.
Та головними гостями на святі були діти – члени шкільних лісництв «Паросток», «Лісовичок» та учні ліцею «Надія». Саме їм лісівники Світловодщини приділяли максимум уваги. Дітей знайомили з роботою лісівників, провели вікторину «Вчимося розпізнавати дерева», демонстрували годівнички та шпаківні. На практичному занятті діти вчилися правильно садити дерева. А після розважально-пізнавальної програми дітей – майбутніх працівників лісу – частували кулішем та юшкою.
Відкриваючи офіційну частину заходу, до своїх колег із вітальним словом звернувся директор ДП «Світловодський лісгосп» Олександр Ісаєв.
– Шановні працівники лісової галузі нашого Світловодського краю, шановні ветерани, лісівники Світловодського лісгоспу, шановні гості міста та району, – звернувся до присутніх Олександр Славович. – У переддень нашого професійного свята хочу щиро привітати всіх вас, лісівників, які своєю повсякденною працею примножують та зберігають зелене багатство нашого краю.
Всі ми знаємо, що велика частка лісових масивів нашого району створена невтомними руками працівників нашого підприємства на землях, що не придатні до використання в інших сферах народного господарства. Наслідком вашої щоденної невтомної праці є показник лісистості, який сьогодні складає 16,5% і є одним з найвищих на Кіровоградщині. Тому особливо велика подяка та низький уклін всім ветеранам-лісівникам, які протягом багатьох років докладали свої зусилля для того, щоб зробити наш край зеленим.
Роботи по створенню нових лісових насаджень ведуться і сьогодні. Незважаючи на повну відсутність державного фінансування, працівниками нашого підприємства створено: у 2016 році – 58.3 га, у 2017 році – 54,2 га. У 2017 році в розсадниках лісгоспу вирощено 207,3 тис. шт. стандартних сіянців; проведено доповнення лісових культур на площі 79,7 га, здійснено догляд за лісовими культурами на площі 241,5 га.
Протягом 2018 року ДП «Світловодський лісгосп» ство­рив на зрубах 11.4 га лісових культур, провів доповнення лісових культур на площі 30,1 га, створив плантацію новорічних ялинок площею 0,9 га, провів доглядів за лісовими культурами на зрубах на площі 59,0 га та 26,0 га за захисними насадженнями.
Професія лісівника – це не тільки зрощування лісів, а й подальша охорона від лісопорушень та лісових пожеж. З метою попередження виникнення лісових пожеж ДП «Світловодський лісгосп» у 2018 році влаштовано 100 км мінералізованих смуг та проведено 220 км доглядів за ними. На жаль, в лісах Крилівського та Новогеоргіївського лісництв у цьому році сталося п’ять випадків пожеж, які були ліквідовані; площа, пройдена пожежами, становить 2,28 га. Та за цими сухими цифрами стоїть наша повсякденна праця лісівника. Так, для досягнення зазначених результатів, було проведено 104 рейди по додержанню правил пожежної безпеки, встановлено 67 шт. наглядної агітації, проведено 297 виступів у ЗМІ.
Підсумовуючи здобутки нашого підприємства у ни­нішньому році, зазначу, що за 8 місяців реалізація продукції лісового господарства склала 8652,0 тис. грн., що до відповідного періоду минулого ро­ку становить 106,5%; відповідно сплачено податків до бюджетів всіх рівнів 3556,7 тис грн., що становить 41,1% наших надходжень. Середня заробітна плата штатних працівників складає 6933 грн., ріст становить 107,8%. Не зважаючи на всі несприятливі економічні умови 2018 року, наше підприємство впевнено крокує шляхом покращення.
На підприємстві впроваджуються новітні технології. Зокрема, введено електронний облік деревини, впроваджено телевізійну систему спостережень за хвойними лісовими масивами у пожежонебезпечний період, встановлено GPS-навігатори на транспортні засоби.
Підсумовуючи все сказане у цей святковий день, шановні працівники та ветерани лісового господарства, бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, оптимізму, родинного благополуччя та вагомих трудових досягнень, – закінчив свій виступ директор ДП «Світловодський лісгосп»
Олександр Ісаєв вручив грамоти за сумлінне і відповідальне ставлення до праці, значний трудовий внесок та з нагоди професійного свята ряду працівникам ДП «Світловодський лісгосп», зокрема, Дмитру Павлову, майстру лісу Крилівського лісництва; оголосив подяку, Роману Біруку, майстру лісу Глинського лісництва, Артуру Боздугану, майстру лісу Крилівського лісництва.
До працівників лісу та ветеранів лісової галузі з вітальним словом звернулися Сергій Твердовський та Олексій Шаповал. Вони щиро бажали лісівникам Світловодщини у день професійного свята добра та злагоди, а також натхненної праці в ім’я збереження та примноження лісів України.
Керівники району також відзначили нагородами кращих працівників лісової галузі Світловодщини. Почесними грамотами Світловодської районної державної адміністрації та районної ради Олександр Запорожець – старший майстер лісу Новогеоргіївського лісництва; Дмитро Миронюк – старший майстер лісу Глинського лісництва, Тетяна Покотило – помічник Глинського лісництва.
Після завершення урочистої частини працівникам ДП «Світловодський лісгосп» запропонували концертну програму, яку підготували артисти-аматори районного Будинку культури.
Світлана Калугіна.