Влада і бізнес: співпраця, спрямована на розвиток

24 березня, за ініціативи районної державної адміністрації,  у Григорівці відбулося засідання «круглого столу» присвячене активній співпраці та налагодженню комунікаційної роботи між сільськогосподарськими підприємствами району, районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування.
На це зібрання запросили сільгоспвиробників та промисловців Світловодщини, сільських голів, депутатів районної та сільських рад. Відкрив захід голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський.
– Шановні колеги, – звернувся до присутніх очільник району. Кожен із нас на своїх робочих місцях працює на розвиток нашого району.  Питання, які сьогодні виносяться на обговорення «круглого столу», – активна співпраця та налагодження комунікаційних зв’язків між сільгосптоваровиробниками, районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування. Це вкрай необхідно, адже ми живемо в час активного впровадження реформ, у тому числі і у сільськогосподарській галузі. Реформи спрямовані на економічне зміцнення нашої держави, покращення соціального захисту населення тощо. Все це стане можливим лише за умови сталого розвитку бізнес-структур, але бізнесу важко, а то і неможливо розвиватися без тісної консультативної спів­праці з органами влади.
Протягом 2016 року на Світловодщині відбулися суттєве по­кращення показників по всіх напрямках. Це стало можливим завдяки вашій сталій роботі, шановні сільгоспвиробники, завдяки нашій тісній співпраці. Районна державна адміністрація відкрита для сільгоспвиробників, готова надавати всіляку підтримку – і практичну, і консультативну. Нинішній захід є цьому яскравим підтвердженням, – наголосив Сергій Твердовський.


До присутніх також звернулися голова районної ради сільгоспвиробників Іван Середа та голова районної ради Роман Домбровський. Вони  підняли ряд питань, які варто обговорити, зокрема, Іван Якович Середа акцентував увагу на деяких проблемах, з якими стикаються у своїй роботі сільгоспвиробники.
Перед безпосередньою роботою голова районної державної адміністрації запросив до слова представника військової частини Національної Гвардії 3057, яка дислокується в м. Маріуполь.
Військовослужбовець щиро подякував тим сільгоспвиробникам, які активно допомагають нашій армії, адже армія нині захищає нас, а ми, в свою чергу, маємо дбати про наше військо. Він також вручив подяки сільгосппідприємцям Олегу Медянику та Валентину Козярчуку за активну підтримку і благодійну допомогу військовослужбовцям Національної Гвардії України.
Поспілкуватися із аграріями та представниками місцевого самоврядування приїхали представники відділів та управлінь РДА, Державної фіскальної служби, інспекції з охорони праці та інші.   Першим до виступу запросили начальника управління агропромислового розвитку РДА Володимира Маліцького.
Володимир Іванович, перш за все, ознайомив аграріїв з тими державними програмами, які в цьому році будуть фінансуватися.
Це фінансова підтримка сільгоспвиробників по здешевленню кредитів, підтримка садівництва, тваринництва, фермерських господарств, які мають в обробітку землю до 500 га.
Також Володимир Іванович повідомив, де і в який спосіб можна зареєструвати сільськогосподарську техніку та провести аналіз посівного матеріалу.

Начальник управління економіки і торгівлі РДА Наталія Гаврилюк ознайомила присутніх із основними розділами сайту районної державної адміністрації, пояснила, де саме розміщена інформація, яка може стати в нагоді сільгосппідприємцям.
Вона також наголосила, що на чергову сесію, яка відбудеться наприкінці квітня, виноситься питання про відшкодування відсотків по запозичених кредитах на районному рівні. На ці цілі у районному бюджеті заплановано 150 тис. грн. Пані Наталія запросила усіх аграріїв взяти участь у конкурсному відборі на отримання цих коштів. Пріоритетними є переробна галузь, придбання нового обладнання, розширення послуг житловокомунального господарства. Головна умова – претенденти на отримання коштів мають створити робочі місця. Від того, як ми спрацюємо по цій програмі у 2017 році, залежатиме розмір коштів під неї на наступний рік.
Наталія Іванівна зауважила, що така форма роботи із сільгоспвиробниками започаткована вперше на Кіровоградщині і саме – у Світловодському районі. Це покладає велику відповідальність, бо ж бути першими завжди важко.
Доповідачка також ознайомила присутніх із питанням спрощення певних регуляторних процедур у галузі будівництва, а також з іншими, важливими для керівників бізнес-структур, питаннями.
Перед присутніми також виступили заступник начальника- начальник Світловодського відділення Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області Андрій Лапа, виконуючий обов’язки начальника управління держгеокадастру у Світловодському районі Андрій Чабанюк, головний державний інспектор Управління Держпраці у Кіровоградській області Інна Кривенко, головний державний інспектор  територіального управління ДГПН у Кіровоградській області Анатолій Шумейко, головний страховий експерт з охорони праці Сергій Якименко, заступник начальника Центру зайнятості населення Олександр Сиромятнов, заступник директора професійно-технічного училища №5 Сергій Скопич, а також представники ПриватБанку, які запропонували сільгосппідприємцям співпрацю по ряду фінансових програм.
Аграрії і голови сіл мали змогу задати питання усім виступаючим, а також отримали контактні телефони, за якими можна отримати індивідуальну консультацію.
Очільник району щиро подякував сільгоспвиробникам за допомогу і підтримку у розбудові інфраструктури сільських територій, а також вкотре наголосив, що працівники районної державної адміністрації, її структурні підрозділи працюють для того, аби покращити життя людей нашої території та сприяти вирішенню проблем, покращенню умов праці.
– Розбудова Світловодщини – спільна праця органів державної влади, місцевого самоврядування і бізнесових структур. Працюючи разом, ми обов’язково досягнемо високих результатів, – на завершення сказав Сергій Твердовський.

Світлана Калугіна.