Власівку відвідав голова обласної державної адміністрації

Бажання Власівської громади від’єднатися від Кіровоградщини і приєднатися до Полтавської області, а саме – до Кременчуцького району, набула широкого розголосу. Про це повідомлялося в засобах масової інформації різних рівнів, навіть говорили на центральних українських каналах. Щоб розібратися, чим погано власівчанам в лоні Кіровоградської області, 3 січня, в рамках робочого візиту, Світловодщину відвідав голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Балонь.

– Нещодавно мені стало відомо, що громада Власівки зі своїм рішенням звернулася до Полтавської обласної ради з тим, аби приєднатися до Полтавської області. Саме з цього приводу я хотів би з вами поспілкуватися

                                        Андрій Балонь.

Роз’яснюючи засади законодавчого поля, в рамках якого відбувається процес об’єднання територіальних громад, Андрій Балонь, окрім іншого, зазначив, що на сьогодні для прийняття такого рішення в Україні немає законодавчої бази. Згідно чинного законодавства, процеси децентралізації (об’єднання громад) можуть відбуватися лише в межах області, перехід населеного пункту з однієї області в іншу, на сьогодні, неможливий.
Настав час приймати остаточні рішення щодо формування об’єднаних громад. 9 січня в обласній державній адміністрації внесуть остаточні зміни до існуючого Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області та подадуть його до Кабінету Міністрів України. А далі – об’єднавчий процес і проведення місцевих виборів. На цьому етапі від’єднання території однієї області і приєднання до іншої законодавчо неможливий. Якщо в Україні з’явиться законодавча база, на підставі якої можна буде пройти процес від’єднання-приєднання, власівчани зможуть цим скористатися у майбутньому. На цьому наголосив очільник Кіровоградщини.

– Я сьогодні з повагою ставлюся до ініціативи людей, але як правник, як голова обласної державної адміністрації, маю діяти у правовому полі і закликаю вас до цього. Натомість, я готовий стати вашим парламентарем і обстоювати позицію власівчан на державному рівні

Андрій Балонь.

Але ж приєднання до іншої області не дає гарантій, що всі проблеми власівчан будуть вирішені. А саме проблеми, які Світловодською міською владою (селище Власівка входить до складу м. Світловодська) у Власівці не вирішуються роками, і призвели до цього відчайдушного кроку.
Люди підіймали питання реконструкції очисних споруд, які нині вже не виконують свою функцію; нарікали на погані дороги, які псують важковаговики через відсутність об’їзних шляхів; говорили про занепад інфраструктури, скорочення мережі дитячих гуртків тощо.
Також однією із причин приєднання до Кременчуцького району місцеві жителі називали те, що госпітальний округ, куди ввійшов Світловодський регіон, створено в Олександрії, а власівчани лікуються, переважно, у Кременчуці. На це Андрій Балонь зауважив, що тих госпітальних округів, які були створені в Україні раніше, не існує. Сьогодні на території Кіровоградської області створений один госпітальний округ. Діє трирівнева система надання медичних послуг. Первинна ланка – медамбулаторії загальної практики сімейної медицини – створена і працює. Вторинна медична ланка наразі знаходиться в процесі формування. Це спеціалізовані медичні заклади на кшталт районних чи міський лікарень. У Світловодську це районна центральна лікарня. Щодо третинної ланки, то житель будь-якого регіону України, у тому числі й Кіровоградської області, отримавши направлення сімейного лікаря, зможе отримати медичні послуги третинної ланки у Києві, Львові чи Полтаві без будь-яких перешкод. І якщо це безкоштовне лікування, то держава компенсує витрати за лікування тому медичному залку, який надав цю послугу, незалежно від місця проживання пацієнта. За словами Андрія Балоня, на таку систему медичного обслуговування Україна переходить з 1 квітня 2020 року.
Відповівши ще на цілу низку питань, голова обласної державної адміністрації запропонував громаді Власівки тісну співпрацю з обласною державною адміністрацією, адже з усього було видно, що всі ці проблеми викликані відсутністю комунікації, розуміння ситуації з боку міської влади.
Так, Андрій Балонь пообіцяв в обласному бюджеті винайти кошти для того, аби розпочати вирішення нагальних проблем власівчан, а також взяти під особистий контроль процес розподілу та використання коштів Світловодського міського бюджету.
За словами Андрія Балоня, з боку обласної державної адміністрації вже зроблені перші кроки щодо ініціювання проведення позачергових виборів Світловодського міського голови.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"