Володимир Таборанський : “Кіровоградщина посідає перше місце по створенню опорних шкіл”

493
Володимир Таборанський

Володимир Таборанський

За словами посадовця, Кіровоградська область посідає перше місце у державі за кількістю створених опорних шкіл та їх філій. В області вже діє 67 опорних шкіл та 180 філій. Для порівняння, у минулому році цей показник дорівнював лише 18 опорним школам та 67 філіям.

Перевагою опорних шкіл є те, що вони мають крашу матеріально-технічну базу, якісніший кадровий склад, та, відповідно, надають більш ґрунтовні знання. Але функціонувати ці навчальні заклади можуть за умови, якщо є гарні дороги та забезпечений підвіз учнів шкільними автобусами. З цією метою у минулому році було придбано 28 шкільних автобусів, у нинішньому році – 6.

Значна увага приділяється зміцненню матеріально-технічної бази освітніх закладів. Так, у минулому році для шкіл області було придбано 108 навчально-комп’ютерних та 80 інтерактивних комплексів, сучасне обладнання для кабінетів фізики та хімії, інших навчальних кабінетів. Загалом, на посилення технічного оснащення опорних освітніх закладів було витрачено чималу суму – 35 млн. грн.

Володимир Таборанський повідомив, що в області також розпочато реалізацію пілотного проекту із впровадження нового державного стандарту початкової освіти. У реалізації цього проекту беруть участь 4 навчальних заклади – НВО №25 (м. Кропивницький), НВК №15 (м. Олександрія), спеціалізована школа №7 (м. Світловодськ) та НВК №1 (Бобринецька об’єднана громада). Варто зазначити, що перехід початкової школи на нові стандарти по всій державі має розпочатися з 1 вересня 2018 року.

Джерело